Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mieliście kiedyś ten problem i udało się wam go rozwiązać to pomóżcie mi proszę. Będe dozgonnie wdzięczny :D 

 

PS : moja płyta główna to A7N8X-E Deluxe, Uber bios 1013.

1317568[/snapback]

czasem jak za bardzo podkręcę kompa po restarcie nie wykrywa mi czasem klawiatury (USB). Podłączam wtedy stara na PS2 i już w systemie winda instaluje sobie jeszcze raz stery do USB. Nie wiem czy to wina chipsetu ale znam to zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam takie pytanko. Czy któryś z was, posiadaczy kart pod nForce 2 miał kiedyś problemy z instalacją urządzeń pod USB?

Sam musiałem wywalić SP1 (działam teraz na USB 1), by mi wszystko wykrywało jak trzeba, bo wcześniej np. nie dałem rady zainstalować zwykłego klucza USB (wykrywać, to mi go wykrywało ale zamiast zainstalowac ustomatycznie sterowniki wyskakiwał mi komunikat że Xp nie może zlokalizować sterownika, a gdy sam wskazałem odpowiedni sterownik to pisało,że nie może znaleźć w tym pliczku informacji o danym urządzeniu). Problem ten występował na szczęście tylko w przypadku kilku z moich urządzeń (pad, odtwarzacz mp3, drukarka). Pomoc techniczna Asusa poleciła mi zakup karty PCI z dodatkowymi portami USB, co w ogóle nie pomogło w moim przypadku.

Jeśli mieliście kiedyś ten problem i udało się wam go rozwiązać to pomóżcie mi proszę. Będe dozgonnie wdzięczny :D 

 

PS : moja płyta główna to A7N8X-E Deluxe, Uber bios 1013.

1317568[/snapback]

tez mam problem z usb odkad przesiadlem sie na sp2... tzn zainstalowalem pada + myche, ale drukarki za cholere nie moge...po zainstalowaniu sterow od HP i po restarcie wyskakuje mi ze 'znaleiono nowy sprzet', ktorym jest ofkoz drukarka hp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem skad wy bierzecie te problemy :??

trza zainstalowac xp+sp2 a nie XP a potem SP2 bo nie bedzie dzialac

mam drukare, pada, modem i aparat podpiete pod USB i dziala

 

 

a jak sie uzywa myszki lub klaw pod USB to trza zaznaczyc opcje w biosie ze tak jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he uwierz mi, my tych problemów sobie nie wymyślamy. To nie pierwsze forum na którym szukam rozwiązania tego problemu i mogę ci powiedzieć, że dużo jest ludzi którzy mają podobne. Zresztą ten problem dotyczy tylko niektórych urządzeń, w moim wypadku to drukarka HP deskjet 5550, Odtwarzacz mp3 Philips HDD060 i Rumble pad 2 od Logitech'a. U niektórych karta PCI/HUB USB rozwiązały ten problem. Ja niestety nie miałem tyle szczęścia.

Częściowym rozwiązaniem tego problemu jest nie instalowanie żadnego z service pack'ów, wtedy wszystko działa jak trzeba.

Przestudiowałem cały ten topic (troche tego kurde było) i znalazłem coś co może okazać się rozwiązaniem :

"Rozwiazanie na wszelkie problemy z >USB<

wlaczyc w bios'ie 'USB Legancy' na "Enabled"

 

AMI: Advanced Chipset Configuration | Onboard USB | Enabled

Award: PNP/PCI Configuration | Assign IRQ for USB | Enabled

Phoenix: Advanced Peripheral Setup | Legancy USB Support | Enabled"

 

Wypróbuje to jak znajde czas na instalacje SP1.

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi banalnie ale....

1. Czy masz botowalną płytkę z windą

2. Czy w biosie masz ustawione botowanie z cd

3. Spróbuj instalke na 1 kości pamięci

 

ps.

a tak wogóle, to to jakas bzdura że w98 chodzi a XP nie

1316996[/snapback]

 

 

No niestety tak jest jak pisze. Płytke mam botowalną i w biosie też poustawiałem. z jedną kością pamięci też próbowałem i to na różnych slotach. Też mi sie wytawalo dziwne ze 98 chodzi bo niektórzy piszą ze sie nie da zainstalować 98. no ale u mnie jest tak jak opisalem czyli XP nie chce sie zainstalować a 98 instaluje sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jakiś czas temu wpadła mi w rece A7N8X deluxe w wersji 1.04 z biosem 1008. Przestudiowąłem FAQ na ten temat i przystąpiłem do dzieła. MAm proca 2000+ z 22 tygodnia 03 roku wiec zabawa zapowiada sie pysznie ale... z szyna doszedłem do wartości 193 dalsze zwiekszanie powoduje np artefakry w 3dmarku i podobne efekty w grach (np.nfs2). Mznożnik 11 wiec zegar ok 2100mhz. Zmieniłem mnoznik na 10.5 i szyna na 200mhz podobny efekt. Po prostu widzi mi sie ze szyna nie pociągni dalej. Garfika sprawdzona wiec to na pewno nie jest jej wina chodz artefakty na nią na poczatku wskazywały niechybnie jednak na pewno to nie grafa. Pamieci 2x256 twinmosy 2.5. Też raczej nie jest ich wina. Wieć w zwiazku z tym mam pytanie czy wgranie nowego biosu np. ubera poprawi osiagi Fsb czy jedna nie ewentualnie jak jest rada na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś Ci się grzeje (procek, nb, mosfety)?

Jakie dałeś napięcia? Jakie masz napięcia?

Skąd wiesz, że to nie wina pamięci?

 

Wgraj bios trast'a, napewno nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś Ci się grzeje (procek, nb, mosfety)?

Jakie dałeś napięcia? Jakie masz napięcia?

Skąd wiesz, że to nie wina pamięci?

 

Wgraj bios trast'a, napewno nie zaszkodzi ;)

1326308[/snapback]

NIc sie nie grzeje tem proca w stresie ok 45C (everest, probe, MBM), podobnie nb.

Napięcie 1.7 ponizej tego nie chciał wstawac. NOrmalnie jest 1.6V ;)

Robiłem testy pamieci wiec to nie pamieć.

 

Ja wiem że nie zaszkodzi ale czy pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc sie nie grzeje tem proca w stresie ok 45C (everest, probe, MBM), podobnie nb.

Napięcie 1.7 ponizej tego nie chciał wstawac. NOrmalnie jest 1.6V ;)

Robiłem testy pamieci wiec to nie pamieć.

 

Ja wiem że nie zaszkodzi ale czy pomoże?

1326479[/snapback]

wiesz moze to jest troche inna sytuacja, ale ja mam pamieci wykrecone na 200mhz ( orginalnie byly 166 ) na napieciu 2.7V, wszystko smiga, memtest, goldmemory przechodza testy idealnie bez problemow. Niby wszystko ok ale SuperPi mi wywala ( nie moge przejsc 8M - w polowie komunikacik not... alebo ten drugi) prima przechodze idealnie, a 3dmark potrafi wywalic ze ablo plik "corrupted" albo poprostu "aplikacja wywolala nieprawidlowa operacje...."

Na jednych testach przechodze idealnie a na innych mnie wywala.

 

Tak samo przekroczenie granicy 2,4ghz ( nawet asynchro ) graniczy z cudem, i nie jest to wina zasilacza, bo kompa zasila to co z podpisu. Jedyna kula u nogi jaka mam to ram, który skutecznie studzi moje zapaly Oc, np ostatnio udalo mi sie uzyskac naprawde bardzo dobry wynik ( o wiele wiekszy niz mam teraz w sygnaturce ) w 3dmarku 03, ale nie bylem go w stanie opublikowac, bo gdy kliknolem online resoult.. , komp mi wywalil blue screana :lol: :lol:

 

pamieci maja tu duzo do mowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serekin

Zainstalij, pomoże.

Stabilne masz napięcia?

1326571[/snapback]

Napięcia sa ok, monitorowane nonstop linijeczki, zasiłka chifteca 420W.

 

 

P: Czym się różnią poszczególne rev. płyty?O: Podstawowa różnica to _oficjalna_ obsługa magistrali 200MHz od wersji 2.0. Ale na wcześniejszych też często nie było z nią problemów. Wraz z BIOSem 1005 Asus udzielił oficjalnego wsparcia dla FSB 200 również, dla rev. 1.0x. Niestety, konstrukcja "starego" NB spowodowała, że tylko jakieś 30% płyt z tym rev. potrafiło POPRAWNIE działać na tej magistrali. W rzeczywistości granica stabilnej pracy dochodzi w okolice FSB 195-197 i mocno zależy od typu stosowanej pamięci.

A to z FAq o asusie...chyba jednak mam pecha i jestem w tych 70% które nie pójda wyżej, ale sprobuje jeszcze z biosem.

Edytowane przez Serekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia sa ok, monitorowane nonstop linijeczki, zasiłka chifteca 420W.

P: Czym się różnią poszczególne rev. płyty?O: Podstawowa różnica to _oficjalna_ obsługa magistrali 200MHz od wersji 2.0. Ale na wcześniejszych też często nie było z nią problemów. Wraz z BIOSem 1005 Asus udzielił oficjalnego wsparcia dla FSB 200 również, dla rev. 1.0x. Niestety, konstrukcja "starego" NB spowodowała, że tylko jakieś 30% płyt z tym rev. potrafiło POPRAWNIE działać na tej magistrali. W rzeczywistości granica stabilnej pracy dochodzi w okolice FSB 195-197 i mocno zależy od typu stosowanej pamięci.

A to z FAq o asusie...chyba jednak mam pecha i jestem w tych 70% które nie pójda wyżej, ale sprobuje jeszcze z biosem.

1326781[/snapback]

Niestety, ale chyba i ciebie dotknął "syndrom 200". Były egzemplarze 1.04 co i 210 stable fikały, ale to wyjątki, wręcz unikaty. Generalnie NB z wersji 1.04 zdycha w okolicach 197-198 i nic na to nie poradzisz, nawet flashem BIOSu teoretycznie wspierającego FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie upewniłeś Hanu w tym o czym myślam. Szkoda bo proc naprawde mi wpadł w rece niezły, jak juz wspomniłem przy 2100mhz w stresie 43-45C wiec były możliwości tym bardziej że jedyne chłodzenie jaki mam to na procu (i to nie tęgie)a jeszcze sa możliwości na budzie coś posadzić i wtedy na pewno byłoby hoho :-|

NOm ale cuż pozostaje mnożnik, jeszcze tam jest troche zapasu :D

Edytowane przez Serekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a ja mam takie pytanko. posiadam E-deluxe i proc xp-m 2000. teraz chodzi mi 11*200.

a moje pytanie to czy ktoś wie czemu nie moge ustawić mnożnika 10, badz 10,5 ?

 

fsb podkręcałem nawet do 220 i wszystko działało tyle ze na mnożniku 9,5.

gdy tylko przestawie na 10 to komp nie wstaje nawet przy FSB=190( to samo przy 10,5)

przeskoczenie na mnożnik 11- komp pracuje ładniutko....

 

czy ktoś wie czemu tak jest?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie tego topiku w FAQu masz odpowiedz

 

ulatwienie jak bedziesz na pierwszej stronie wsisnij Ctrl+F i wpisz 9.5 potem enter albo myszka szukaj

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie tego topiku w FAQu masz odpowiedz

 

ulatwienie jak bedziesz na pierwszej stronie wsisnij Ctrl+F i wpisz 9.5 potem enter albo myszka szukaj

1327437[/snapback]

no dobrze ale ja mam rev.1.04 z biosem 1012 i źle płyta reaguje tylko na 10 i 10.5.

czyli mam rozumiec że na tym etapie kończy się moja zabawa z mnożnikiem i fsb powyżej 200? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba i ciebie dotknął "syndrom 200". Były egzemplarze 1.04 co i 210 stable fikały, ale to wyjątki, wręcz unikaty. Generalnie NB z wersji 1.04 zdycha w okolicach 197-198 i nic na to nie poradzisz, nawet flashem BIOSu teoretycznie wspierającego FSB 200.

1327255[/snapback]

Hanu, ja mam w takim razie pytanie od razu. Jak to jest w końcu z rev. płyty ??

AsusProbe w DMI jest 2.xx a nad slotem 1.04.... Na pudełku od płyty jest wyraźnie napisane "support fsb 400" Dodam jeszcze, że granica stabilności u mnie to 198-203 Mhz (różnie bywa) i wydaje mi sie że wąskim gardłem u mnie jest RAM Kingstona do którego wymiany się szykuję. czy jest inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od pamieci np plyta nie lubi kingstonow 400mhz i nie dziala prawidlowo na nich ( sam mialem przyjemnosc posiadania tych pamiatek :wink: )

Jak widze z twojego podpisu Link masz wlasnie kingstomy 400, moze to jest ten powod, Serekin jaki masz ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...