Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

postaram sie ;)

a teraz który brać zwykły 1010 czy z CPC off?

 

edit

wgrałem ten zwykły (czyli chyba z ON) i wreszcie jest 10x200 przy 1.55 :D

który jest wydajniejszy z ON czy OFF? prosze o odpowiedź

Już nie bedę męczył głupimi pytaniami :oops: :wink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie ;)

a teraz który brać zwykły 1010 czy z CPC off?

 

edit

wgrałem ten zwykły (czyli chyba z ON) i wreszcie jest 10x200 przy 1.55  :D

który jest wydajniejszy z ON czy OFF? prosze o odpowiedź

Już nie bedę męczył głupimi pytaniami :oops:  :wink:

1441252[/snapback]

Czytam czasem ten wątek i ręcę to już mi dawno opadły. A jakiś czas temu i nogi .... :mur:

 

Ta płyta to muzeum, wątek był założony w czerwcu 2003 roku i jest w nim praktycznie wszystko o tym Asusie. Tylko że przez ciągłe powtarzanie tych samych pytań (no bo po co szukać) ten topic zrobił się monstrualny .... I praktycznie niesterowalny ....

 

Greg505 -> ctrl+F, wpisujesz "cpc" i powolutku cofasz się w głąb topika. Gwarantuję, znajdziesz, tak jak ja przed chwilą. I to nie trzeba się daleko cofać. Trzeba tylko chcieć i spróbować ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale ze nie!! :evil:  :P  :)

1441644[/snapback]

Ja z każdym dniem coraz bardziej lubię to mobo :) no i fajnie jak taki "zabytkowy" sprzęt pałęta się po benchmarkach najnowszych zestawów :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem BAAAARDZO zadowolony z płyty.. odpukać.. NIE MIALEM z nią problemów, stabilna jak skała, szybka.

Moze nie monstrom do podkrecania, ale sie ciesze ze dziala bez problemu z noname'ami które jako tako sie wykręcily na dobrym cl.. Napiecia trzyma dobrze.

A posiadam ją już prawie 2 latka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale ze nie!! :evil:  :P  :)

Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie według moich intencji. Nie napisałem tego zdania po to, żeby pochwalić się nową mobo ale żeby podreślić, że płyta jest ponad dwa lata na rynku i praktycznie wszystkie informacje o niej są w tym wątku.

 

A od tych kolejnych postach z pytaniami o tym samym może szlag trafić ....

 

Forum jest też po to żeby w nim szukać informacji już kiedyś napisanych a nie iść na łatwiznę i yebać ciągle posty o tym samym

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie według moich intencji. Nie napisałem tego zdania po to, żeby pochwalić się nową mobo ale żeby podreślić, że płyta jest ponad dwa lata na rynku i praktycznie wszystkie informacje o niej są w tym wątku.

 

A od tych kolejnych postach z pytaniami o tym samym może szlag trafić ....

 

Forum jest też po to żeby w nim szukać informacji już kiedyś napisanych a nie iść na łatwiznę i yebać ciągle posty o tym samym

 

EOT

1441746[/snapback]

Cze AndyN!

No wsio racja, z drobnym wyjątkiem.

Pochwaliłeś się swoją mobo na max'a choć nie wprost.

Bo jak piszesz, że "ta płyta to muzeum", to normalnym odruchem jest sprawdzić co ma ten co naszego Asusa muzeum nazywa, a z nas wszystkich czyni zgrzybiałymi kustoszami, co już w starczej malignie te same tematy i pytania wałkują.

No i jak patrzeć na Twój konfig to tylko twardzielei spietę w macierz z niego poznaję, reszta wymieniona na nowsze sprawniejsze i nietanie zabawki.

I choć w kwestii nie chodzenia na łatwiznę, trudno się z Tobą nie zgodzić, to przyznać muszę, że z tym muzeum zadrę na sercu nożem wyryłeś mniej zamożnym forumowiczom. Echh taki już los kustoszy.

Pozdrawiam all

Jak nie zepsuję tej A7N8X-E co mi dali w miejsce A7N8X Dlx, wmawiając jeszcze, że wymienili na ten sam model tylko inny egzemplarz, to się jeszcze odezwę

Jako OT podam tylko ostrzęźenie przed zakupami w Proline.

Ceny tam atrakcyjne to fakt, ale trzeba wiedzieć, że jak tam coś kupicie to resztę czasu możecie się modlic, żeby sie nie zepsuło.

Warunki gwarancji to u nich wolna amerykanka, na pismie ich nie dostaniecie decyduje o wszytkim właściwie gość z serwisu.

To już lepiej kupować od sprawdzonych sprzedawców na Allegro (ceny jeszcze niższe) założywszy, że gwarancja jest fikcją, a może nas któryś z nich pozytywnie zdziwi? Bo na pozytywne zdziwienie ze strony Proline to ja już nie liczę :(

Narka

P.S. Miałem zapytać idąc na łatwiznę o najlepszy BIOS do A7N8X-E (koniecznie pozwalający używania mnożnika 10) ale teraz to już nie wypada i muszę włączyć szukajkę.

P.S. II Konfig z podpisu w aktualizacji :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Teraz czekamy na jakies rekordy. I wiecej forek by sie przydalo...

 

Pozdrawiam

1442478[/snapback]

jeśli dzisiaj kupię gniazdo pod wtyczkę zasilania P4 to zrobię jakieś ładniejsze fotki za dnia, a tymczasem zobaczę czy 243 fsb będzie chodzić stabilnie (udało mi się raz i wycisnąłem swój rekord superpi - podpis)

 

ps ktoś coś wie ile na świecie z asusa wycisneli? chyba enforsershq było coś o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mala prosba!

Mianowcie na plycie jest wewn. port com! Chcialem sobie podpiac do niego pewna rzecz ale potrzebuje wiedziec ktory bolec w tym gniazdku to masa itp.!

Moze mi ktos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz troszke lepiej poznalem ta plytke :D

i oto moj rezultat :wink:

Dołączona grafika

jakie maksymalne (bezpieczne) fsb na tej plytce mozna ustawic?

co dziwne pamiatki to good ramy, smigaja tak przy 2.7v i timingi 3-3-3-8 sa duzo wydajniejsze niz 2,5-3-3-8 <_<

mysle ze jeszcze 240 moze ciut wiecej pociagna.

Napiecie na procku dalem 1.75(czyli max co moge dac :mur: ) ale przy 1.7 tez powinno byc stabilnie :wink:

 

EDIT:

przy 240 wynik w everescie podskoczyl na 3570 :wink: ale juz pi nie policzy, wyskakuje blad programu :unsure: (nie luzowalem timingow)

Lece teraz na tych 235 i z napieciem zjechalem do 1.6v :twisted2: oczywiscie super stabilnie! temp w stresie nie przekracza 46 stopni :wink:

bios trats'a 1010 z cpc on :twisted2: :twisted2:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamiatki maja spd przy 200 3-4-4-8, chodza przy 200 na 2,5-3-3-8 nawet na tych 235 ale wyniki w everscie sa nizsze niz 3-3-3-8. Szkoda ze 9.5x mi nie chodzi (na zadnej magistrali)

 

chcial bym kupic sobie jeszcze jedna 512 i teraz zastanawiam sie teraz czy te good ramy sie tak ladnie kreca, czy tylko ja na takiego trafilem <_<

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swojej też FSB=236 i to jest jej maks... Co do pamięci - to z Good Ramami różnie bywa - zwykle są do niczego...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie maksymalne (bezpieczne) fsb na tej plytce mozna ustawic?

bios trats'a 1010 z cpc on :twisted2:  :twisted2:

1451328[/snapback]

bezpieczne fsb? stabilne ;) poza tym posłuchaj czy mobo nie zaczyna wydawać dziwnych dźwięków, ja mam ucho wyczulone na wysokie tony i jak przedobrzę z napięciami i fsb to słyszę pisk (z cewek prawdopodobnie)

 

wynik ładny :D ja 243 mam średnio stabilnie, np chodzi pół dnia a nagle pyk i wisi, nie ma reguły... 240 to takie optimum póki co, podejrzewam że albo bios mięknie albo pamięci, może jeszcze cpc off sprawdzę

 

ps trats wymiata, ja po samym vdimm miałem 233 fsb stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze u mnie pamieci juz wymiekaja, choc jak na ta firme to swietny wynik :D

przy 245(2.9v) win sie zaladuje ale zaraz wszytkie programy bledy wyrzucaja, wiec to chyba pamiec :unsure:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak zmierzyć vCore na płycie za pomocą miernika, ma ktoś zdjęcie gdzie jest ten punkt?

 

pozdrawiam

 

skupa

1452883[/snapback]

 

oba piny w lewo od czerwonej kreski oraz ten pod kreską

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hadrysek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mala prosba!

Mianowcie na plycie jest wewn. port com! Chcialem sobie podpiac do niego pewna rzecz ale potrzebuje wiedziec ktory bolec w tym gniazdku to masa itp.!

Moze mi ktos pomoc?

1449643[/snapback]

swoja droga to ja tez bym sie chetnie dowiedzial jak cos znajdziesz to daj znac

bo w manualu tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej błagam ludzie pomóżcie mi nie wiem już co mam zrobić mam nowy dysk sata i nie moge na nim systemu postawić (XP). Jak wgrywam stery od sata to itak nic to nie zmienia nadal go nie widzi. (moze cos w biosie przeoczyłem albo coś źle robie????? pomóźcie. Już siedze z tym od rana. i po wgraniu sterów od sata komp nie restartuje sie , a chyba powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej błagam ludzie pomóżcie mi nie wiem już co mam zrobić mam nowy dysk sata i nie moge na nim systemu postawić (XP). Jak wgrywam stery od sata to itak nic to nie zmienia nadal go nie widzi. (moze cos w biosie przeoczyłem albo coś źle robie????? pomóźcie. Już siedze z tym od rana. i po wgraniu sterów od sata komp nie restartuje sie , a chyba powinien.

1456411[/snapback]

A masz wlaczone w BIOSie zeby Ci bootowal najpierw SCSI!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi ci o opcje first boot device czy tą raid or scsi card?????

1456471[/snapback]

Ja mam First Boot Device: SCSI reszta Disabled bo mi nie potrzeba!

A to drugie ustaw na RAID!

Powinno dzialac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam i nie działa. bo po tym jak wgrywam stery sata to on tam pisze ze windows z nich skorzysta. i co mam dalej zrobić?? klikam enter i nie działa, wyłaczam i jeszcze raz włączam i tez nie działą.

 

 

 

 

A i mam jeszcze jedno pytanko czy ta płyta obsługuje sataII bo u mnie można ustawić sata1 i sata2????

Edytowane przez wyszukuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...