Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

a co zrobic z amd 2400+ jak go ustawic??napiecie podniesc,czy mnozniki i na ile bezpiecznie?

No ja zrobilem z 2400+ chyba cos okolo 3000+

mnoznik z 15x do 11x a FSB ze 133MHz na 210MHz zmienilem :) wlasnie testuje

nie ruszalem napiec i ladnie smiga

~2300Mhz temp 47C - 51C jakis tam niespecjalny zestaw jamicon - radiator miedziany i wiatraczek nie za duzy, ale zmontowalem tunel powietrzny na wysokosci procka ( z tylu nadmuch a z przodu zamiast zaslepek wiatrak wyciagajacy cieple powietrze )

Edytowane przez SNAKE'83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam dysk usb 40 GB Samsunga (ale to chyba nie jest wazne).

Przy podłaczonym dysku komp nie uruchamia sie poniwaz chce sie z niego bootowac.

W bios boot ustawiny tylko z hdd0, reszta dis. (boot other device tez dis).

Na dysku nie ma zadnego systemu.

Pytanie oczywiscie: co zrobic zeby komp nie chciał startowac z dysku usb ?

Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze powiedziawszy niewiem czy to jest problem z płytą czy z jakims inny podzespołem, ale takie mam przeczucia, ze to własnie płyta, ale miejsza o to przedstawie w czym rzecz polega:) :

Ostatnio postanowiłem, ze odkurze sobie komputer i jego wszystkie podzespoły, odkreciłem wszystko, rozebrałem go na częsci pierwsze i ponownie skreciłem. Przez chwile działa normalnie, ale po chwili zaczal sie zawieszac, sam restartowac, probowałem postawic OS-a na nowo, ale wyskakuje błąd o nieprawidłowosciach sprzetowych, lub ich uszkodzeniu(cos takiego) i pojawia sie jeszcze jeden komunikat "Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed"(niewiem czy to ma cos wspolnego) podczas ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nia kompa.... Za jakiekolwiek wskazówki, pomoc z góry Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to zrobiłem i okazało sie, ze tasma od Floopy była źle podłączona(prawie uszkodziłem stacje dyskietek:D)... Chyba problem z wieszajacym systemem sie zakończył, ale komunikat o IDE wciąż sie pojawia, a wszystkie taśmy w tej chwili mam dobrze podłaczone. Najważniejsze, ze OS chce sie instalnąć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem: zakupilem plyte glowna Asus a7n8x-xe (na ukladzie nForce2 ultra 400), moj procesor to Sempron 2500+ czyli magistrale trzeba ustawic na 166 MHz tak wiec ustawilem zworki na plycie.... i tu zaczyna sie problem po ustawieniu owej magistrali komputer w ogole nie wstaje, no to oki czytalem gdzies zeby ustawic FSB recznie w biosie, zmienilem zworki na 133 MHz na asusie, komputer startuje zmienilem w biosie FSB na 166 MHz, pamiec rowniez na 166 MHz timmingi na auto, nie pomoglo, dobra idziemy dalej probowalem takich timmingow: 2-2-2-11; 3-3-3-8; 2,5-3-3-8.... dalej nie wstaje, w koncu udalo mi sie ruszyc to na takich timmingach: 11-4-4-3.0 wszystko mogloby sie wydawac ok ze jest synchro pamiatek z prockiem, a tu Hu..sajn... wlaczam Nvidia nTune a ten mi wyswietla FSB 166, ale pamiec zamiast 333 MHz idzie na dokladnie 415 MHz czyli assynchro mimo tego ze w biosie jest ustawione na 166 :/ Pamiec to Elixir 400 MHz CL3 help! czy da sie dobrac jakos te timmingi ? czy moze w ogole pamiec wymienic ? Dodam jeszcze ze u kolegi pamiatki bezproblemu smigaly z Bartkiem 2500 na mobo MSI.

 

AMD Sempron 2500+

ASUS a7n8x-xe

Elixir 400 MHz cl3

Gigabyte Radeon 9550

WDC 1600

Fortron 250 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odziwo komputer chodzi zdecydowanie lepiej, ale mimo to dalej sie resetuje... Dziwne:|

Moze przez przypadek uszkodziles tasme do HDD..

Sprawdz inną jak masz mozliwosc - pozycz albo cos wymysl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z podobnym problemen jak ArchitecT.

Mianowicie mam płytę Asus A7N8X-XE i procesor, AXDA2500DKV4D Y893347270165 AQXFA0340WPMW.

Problem jest dość dziwny, bo działa mi to na 19x100 zamiast 11x333. Ja nie chce tego, przetaktowywać tylko uzyskać nominalną szybkość magistrali. O zworce wiem i jak ją przestawię na prędkość inną niż 100 to nie wstaje. Procesor mam, 0340 czyli po 39 miesiącu i powinien według tego co tu mówicie mieć zablokowany mnożnik, ale jest 19x100.

Druga irytująca sprawa to to, że bios zamiast widzieć L2 - 512 cache widzi 128. Komputer się w ogóle nie wiesza i nie robi dziwnych rzeczy, wszystko poza tym jest OK. Środowisko 3D na Saphhire 9600XT nie wiesza się jest OK.

Trzecia sprawa to na lewo od procesora w kierunku złącz są nigdzie nieopisane styki (ani książeczka ani manual) gdzie teoretycznie można powstawiać zworki, ale nie wiem, co to, bo skąd. Być może tu można coś pokombinować z mnożnikiem.

 

Styki o ktore mi chodzi, nigdzie nie opisane. W manualu te nie widziałem.

A7N8X-XE

 

Ogólnie wszystko jak leci mam w zasadzie na auto

 

Jeśli ktoś mądry mógłby mi coś poradzić było by fajnie.

Pozdrowienia

 

Płyta: A7N8X-XE,

Procesor: AXDA2500DKV4D Y893347270165 AQXFA0340WPMW,

Ram: Elixir 256 400 MHz cl3 chodza automatycznie na 333

Chłodzenie: pentagram 80 Cu Al,

Grafika: Saphhire 9600XT 256MB,

Zasilacz: FEEL 350 wat

Edytowane przez cuurre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: zakupilem plyte glowna Asus a7n8x-xe (na ukladzie nForce2 ultra 400), moj procesor to Sempron 2500+ czyli magistrale trzeba ustawic na 166 MHz tak wiec ustawilem zworki na plycie....

jakie zworki? wszystko sie w biosie ustawia ... ?! hmm , ew reset biosa - nie pamietam czy sa tam jakies zworki do tego bo mam reset jak przedobrze z taktowaniem , komp nie wstaje to odpinam zasilanie , chwila swie i juz bios po resecie

 

w bios masz ustawienia , ustaw na auto

 

PS az poszukam w manualu tych zworek co wszyscy o nich pisza a ja na oczy nie widzialem :D

Edytowane przez SNAKE'83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zworki? wszystko sie w biosie ustawia ... ?! hmm , ew reset biosa - nie pamietam czy sa tam jakies zworki do tego bo mam reset jak przedobrze z taktowaniem , komp nie wstaje to odpinam zasilanie , chwila swie i juz bios po resecie

 

w bios masz ustawienia , ustaw na auto

 

PS az poszukam w manualu tych zworek co wszyscy o nich pisza a ja na oczy nie widzialem :D

@snake83

A7N8X-E Deluxe to był flagowy model ASUSa jeśli chodzi o procki 32 bitowe.

Natomiast A7N8X-XE to jakaś totalna pomyłka, zrobiona chyba po to aby się zapasów laminatów pozbyć.

Powrót do regulowania mnożnika zworkami, toz to przeniesienie rozwiązań z Asrock'a (na marginesie wspomnę, że to ta sama mysl techniczna ze względów marketingowych objęta odrębną marką).

Takich jaj o jakich piszą uzytkownicy A7N8X-XE, tu nie było od założenia tego topic'u

Moja rada, jak najszybciej pozbyć się tej płyty!

Chyba, że ktoś ma naturę wojownika to niech walczy z maszyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmienilem plyte na tego asusa i troszke sie zawiodlem tzn ..wczesniej na av7333 przy 1824mhz(12x152) i programowym posniesieniu mnoznika do 14 (2128mhz)w 3d marku 03 wycisnalem 10500..

Wymienilem plytke dowalilem mu 11,5 x 200 2300mhz(asynchro - ram 333) i..... czekajac na zwalajaca z nog poprawe wydajnosci(zmiana z via333 na nforce) zdziwko mnie chaplo..otoz wynik wyniosl 8900markow...

Powiedzcie ze to byl sen bo sie wsciekne okrutnie...

Co moze byc przyczyna takiegoz stanu rzeczy...asynchro?

Aha procek to Bartek 2800+ mobile :mur:

 

- Oba testy byly robione na nowej windzie

- Jak chce dac mu 12 x 200 to wstaje i niby wszystko jest ok tylko 3d mark sie zawiesza.... co jest tegop przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmienilem plyte na tego asusa i troszke sie zawiodlem tzn ..wczesniej na av7333 przy 1824mhz(12x152) i programowym posniesieniu mnoznika do 14 (2128mhz)w 3d marku 03 wycisnalem 10500..

Wymienilem plytke dowalilem mu 11,5 x 200 2300mhz(asynchro - ram 333) i..... czekajac na zwalajaca z nog poprawe wydajnosci(zmiana z via333 na nforce) zdziwko mnie chaplo..otoz wynik wyniosl 8900markow...

Powiedzcie ze to byl sen bo sie wsciekne okrutnie...

Co moze byc przyczyna takiegoz stanu rzeczy...asynchro?

Aha procek to Bartek 2800+ mobile :mur:

 

- Oba testy byly robione na nowej windzie

- Jak chce dac mu 12 x 200 to wstaje i niby wszystko jest ok tylko 3d mark sie zawiesza.... co jest tegop przyczyna?

Napisz o który dokładnie model plyty Ci chodzi.

Jeżeli jakakolwiek z naszego topic'a to wszelkie asynchro jest bez sensu, traci się bardzo duużo na wydajnośc - na nForce ma sens tylko synchro i w zależności od możliwości Twoich pamięci kombinuj, żeby jednak było.

Co do Bartka, wyraźnie 12 X 200 to dla niego za dużo, to co opisujesz to wyraźny objaw niestwbilności kompa - nie wiem czy próbowałeś podnieść mu napięcie?? Jeśli nie to spróbuj, może pomóc, ale gwarancji na to nikt Ci nie da.

Popróbuj, podziel się efektami :)

 

P.S. Napisz trochę więcej o swojej konfiguracji lub wrzuć ją może w sygnaturę

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmienilem plyte na tego asusa i troszke sie zawiodlem tzn ..wczesniej na av7333 przy 1824mhz(12x152) i programowym posniesieniu mnoznika do 14 (2128mhz)w 3d marku 03 wycisnalem 10500..

Wymienilem plytke dowalilem mu 11,5 x 200 2300mhz(asynchro - ram 333) i..... czekajac na zwalajaca z nog poprawe wydajnosci(zmiana z via333 na nforce) zdziwko mnie chaplo..otoz wynik wyniosl 8900markow...

Powiedzcie ze to byl sen bo sie wsciekne okrutnie...

Co moze byc przyczyna takiegoz stanu rzeczy...asynchro?

Aha procek to Bartek 2800+ mobile :mur:

 

- Oba testy byly robione na nowej windzie

- Jak chce dac mu 12 x 200 to wstaje i niby wszystko jest ok tylko 3d mark sie zawiesza.... co jest tegop przyczyna?

asynchro sie nierobi testow na nForce bo porazka wyjdzie

 

za slabe chlodzenie / napiecie co do procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy plycie glownej asus a7n8x - xe ... Do zaswiatow odszedl moj ukochany epox i z ubogiej oferty plyt glownych na socket A, bylem zmuszony kupic tego asusa... Pojawia sie tu jednak problem natury o/c.. Po zmianie zworkow na fsb 200, komp sie uruchamia... dziala.. ale przy jakiejkolwiek grze sam sie restartuje... mysle sobie - trzeba zwiekszyc napiecie na procku.. ale... Gdzie?! w biosie nie ma... wgralem najnowszego biosa... nadal nie ma... wie ktos moze jak mozna z tej plytki cos wycisnac? na epoxie moj barton bez problemow hulal na fsb 210, pamieci geil 2x512 @ 400mhz...

ktos ma jakis pomysl?

 

i jeszcze jedno pytanie co do tej plytki. Przy wlaczaniu i resetowaniu kompa - wylacza i wlacza mi sie monitor, na epoxie byl on caly czas wlaczony, tzn przechodzil tylko na "czuwanie" tutaj zupelnie sie jakby "resetuje"... ktos potrafi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętnej poradziłbym ci to camo co ArchitecT'owi, pozbądź się jak najszybciej tej płyty, bo jeszcze nie zawitał do nas ani jeden zadowolony jej użytkownik :-| Co więcej przez te zworkowanie najwyraźniej nie pasuje ona do rodziny :( i trudno cokolwiek pomóc, ona jest po prostu inna w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz na co wymienic gdyz obecnie nie dostaniesz w sklepie juz plyt na socket A, a na allegro nie chce kupowac.

 

moj komp

 

plytka j.w

barton 2.6+

2x 512 geil @ 400mhz

sapphire radeon 9600pro

Barracuda IV 40gb

Fortron 350W mdn60 rev.A

 

uwierz mi ze zmienilbym ja, ale po prostu na chwile obecna w sklepie nic lepszego nie dostaniesz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile da sie na tej plytce wycisnac z bartka 2800+ Mobile ?

 

Czy to takie pamieci sa mi potrzebne?

 

Zastanawiam sie nad CICHYM i wydajnym chlodzeniem.. interesuje sie AC freezerem 4(lub7)-co prawda sa one przeznaczone dla innych platform ale slyszalem, ze przerobka jest dosyc prosta.. ma ktos pojecie jak sie do tego zabrac? :?:

Edytowane przez SirBagin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podsiadam płytę A7N8X-E z 2x256MB RAM KINGSTONA chodzace w dualu. Chciałem rozbudować pamięć do 1GB. Czy muszę kupić nowe kości 2x512MB czy też da się dpkupić jedną 512 MB i dołożyć do tych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podsiadam płytę A7N8X-E z 2x256MB RAM KINGSTONA chodzace w dualu. Chciałem rozbudować pamięć do 1GB. Czy muszę kupić nowe kości 2x512MB czy też da się dpkupić jedną 512 MB i dołożyć do tych ?

Oczywiście da się - (zobacz móją sygnaturę)

Ale czy będzie równie dobre hulac, nie gwarantuję, duzo zależy od kości RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź ! Widze w Twoim podpisie jakieś kości DDR600 - co to jest ? Jakieś specjalne ?

Mnie chyba wystarczy jak kupię orginalnego KINGSTONA 512MB. Nie wiem co to znaczy "dobrze" - uzywam kompa nie do gier a raczej programowania i zabaw z MSSQL i stad potrzeba wiekszej ilości RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...