Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tych płytach można sterować prędkością obrotów wiatraka obudowy i zasilacza? Mam pospięte, Asus Probe pokazuje obroty ale jak to software'owo regulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam!

 

Od jakiegos czasu (miesiac moze) komp mial problem z odpaleniem...

Po wcisnieciu POWER odpalal na 2-3 sekundu i gasl, nastepnie ciut dluzej i za 3-4 razym odpalal.

Z braku czasu przekladalem blizsze zaznajomienie sie z tematem. Prawde mowiac bylem na 99% pewien ze cos z grafa jest...

Dzis, gdy owy czas znalazlem i wygrzebalem go calego by raz zmienic obudowe i dwa odkurzyc go z leksza z kurzu... poskladalem calego do kupy w nowej budzie on poprostu nie chce juz ospalic nawet na sekunde...

 

Objawy podalem... teraz jest tak ze dioda zielona swieci a gdy dam zasilke na zero po sekundzie gasnie i slyhac jakby gwizd... wiecie o co chodzi, cos takiego bylo/jest w starszych TV gdy sie je gasi.

Zadne wentyle nawet nie drgna...

 

Rzecz nastepna komp generalnie smigal 24/h... byl/jest drut mod na FSB200... i tak bylo cacy odkad pamietam....

 

Dodam ze i VGA i CPU i PSU sa OK... cos z mobo.... ale co i dlaczego?

 

Pzd i czekam na wypowiedzi...rady...

 

Sprzet jak w podpisie... juz sprawdzam czy dotyczy tego kompa jak co to zmienie wiec bedzie aktualny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Nie da rady... napisalem ze zasilka wporzo... jak i reszta gartow...procz plyty...

Jedynie plyta nie odpala.

Nie mam pojecia jaki jest tego powod... da sie to naprawic? Spotkal sie juz ktos z takim przypadkiem na tej plycie?

zastanawia mnie czy ten drutmod na standardowe 200MHz nie byl powodem...

Pzd!

 

 

EDIT... A juz mialem zakladac nowy topic... wysylajcie panie moderki choc linka na PW !!

Edytowane przez gacie12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam wątpliwości co do zasilacza. Płyte nie jest tak łatwo zwalić.

Odłacz od zasilacza wszystko i na tej wyczce co idzie do płyty głownej zewrzyj zielony kabelek z czarnym (powinny być obok siebie, spinaczem albo czymś zewrzyj) i podłącz zasilacz do pradu. Powinien kręcic wentylatorkiem.

 

Chyba że wiatrak od zasilacza ci chodzi, tylko inne nie. A nie możesz tego drutmoda zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak mowiles, ale wyszlo jeszcze gorzej niz bylo :) jak 800 mhz byl czytany. pobawilem sie roznymi kombnacjami tych zworek i najlepiej wychodzi 1,2ghz, ale moze cos pokrecilem, bo spiacy jestem =)

 

update, zrobilem wszystkie 4 kombinacje i wychodzi 1,2ghz; 1ghz; 800mhz i 600 mhz

w sumie to wyglada to tak, jakby byl mnoznik 6x. ide szukac jak sie zmienia mnozik, ale jak mi ktos odpowie to bede wdzieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem właśnie z tą płytą,a mianowicie z odpalniem proca na niej,przeczytałem pierwszą stronę i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

Tydzień temu ją kupiłem - 24 m-ce gwarancji - do procesora AthlonXP 2800+, i po złożeniu nie odpala mi się, tzn. monitor jest czarny i pali się lampka czuwania. Próbowałem wyjmować procesor i znowu wkładać, próbowałem z dwiema pamięciami i z jedną. Nic nie pomaga.

 

Chciałbym zaznaczyć że procesor chodził u mnie przez pół roku na mobo ASRock K7Upgrade-880, do czasu. Pewnego pięknego wieczora wyłączyłem normalnie kompa, a rano już nie wstał - tylko lampka czuwania monitora się paliła, a wentylatory chodziły :mur: . Okazało się że padła płyta główna (jakieś ścieżki były uszkodzone przy Sockecie), tylko do tej pory nie wiem jak, pewnie jak zakładałem procka, ale o dziwo chodził tyle czasu i nagle padł??? :blink:

Sprawdzałem procka na innej płycie ASRocka - K7S8X i procek też nie wstawał (cały czas ta pierdzielona lampka czuwania). Procka wyczyściem z pasty i wziołem pod lupę, i normalnie nic niepokojącego nie zauważyłem (żadnych przebarwień, ukruszeń i tym podobnych)

 

I chciałbym zaznaczyć że w każdym przypadku procesor wydziela bardzo dużo ciepła, radiator po kilku próbach właczenia kompa był gorący. Chłodzony jest Arctic Cooling.

 

Mój pozostały konfig:

Zasilacz: Delta DPS350PB-2 C

Pamięci: 2x512 (jedna noname PC3200, a druga Geil PC3200 2.5-6-3-3)

Grafa: MSI6600GT 500/900

 

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co jest nie tak? Myślę że procek walną, ale jak, skoro nie ma żadnych zewnętrznych "wad".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy pracy płyty na szynie 400 MHz.

Mam płytę Asus A7N8X - E Deluxe. Na tej płycie z procesorem Athlon 2500+ (333 MHz) dwie kości 512 Kingston 400 MHz (dwustronne, CL 3, para, produkcja do dualu) chodziły w dualu bez problemu. Natomiast na Athlon 3200+ (400 MHZ), na tej samej płycie następują resety kompa. Włożona jedna z tych kości w jeden z banków (B1) nie powoduje resetów, w następne zaś powoduje reset. Zmiana timingów nie pomaga. Nie próbowałem wsadzić trzeciej 512 do tego dualu. Dokonałem następującej próby. obniżyłem w biosie częstotliwość procesora z 400 na 333 MHz. Niestety dla Athlona 3200+ (2,2 GHz) mnożnik z 11.0 jedynie na 12.5. Częstotliwość pamięci na auto i zamontowałem obie pamięci 512 w dualu. Bios odczytał procesor jako Athlon 2800+ (2,0 GHz) taktowany 333 MHz i pamięci też w tej częstotliwości. Nie ma resetu.

Najwyższa oczywiście wydajność całego kompa jest przy szynie 400 MHz i niestety przy jednej tylko kości 512 MB.

Przypuszczalne wnioski:

w opcji 333 MHz wykorzystywane są wszystkie właściwości płyty (chipset'a)

Kingstony w dualu na 400 MHz pracować nie będą

tylko jeden z banków pamięci pracuje na 400 MHz

Zmiana napięcia na pamięcia na pamięciach nie poprawia sytuacji.

Prawdopodobnie kości te gryzą się z płytą.

Może ma ktoś pomysł jak mam dołożyć drugiego Kingstona 512 aby nie było resetu??

A może ktoś chciałby zamienić się na pamięci? , pozdrawiam

Edytowane przez anmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawc napiecia.. sprobuj zmniejszyc mnoznik na np 5x200 i ram na 200 ... jak to bedzie chodzic bez problemow to znaczy za zaslika nie wyrabia............lub!!!! jezli 5v jest w granicach 4,6 to moze byc jeszcze problem wtyczki zasilajacej plyte...czasem tam nie styka i komp sie resetuje po podkreceniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o biosie 1004 UBERA ... mogłby mi ktoś podać linka .... jaką będę miał różnicę między oryginalnym 1004 a 1007 UBERA czy 1004 UBERA

 

Chodzi mi głównie o poprawienie wydajnośći pamięći w EVEREŚCIE czy lepsze wyniki w 3DSMARKACH

Edytowane przez Vaakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja konfiguracja:

ASUS A7N8X Rev. 2.0 Deluxe. BIOS ze strony asusa orginal 1008

Athlon Xp 2500+ Barton FSB 166 X 11

3 X 512 MB DDR TWINMOS CL 2,5 ( z czego 2 do duala Nr Seryjne kolejne)

ATI Radeon 9700

IBM Deskstar 80 GB IDE

WD Caviar 250 GB SATA

Sky Star 2.6D TV Szat.

Win Fast PVR Tunr TV

Asus DVD E-616P

Asus DRW - 1608P

Lg HL-DT-ST CD-RW GCE-8400B

Zasilacz Hiper HPU-4M480 - PU V1 480 W

 

A teraz do rzeczy:

Chodzi o pamięci a mianowicie jeśli mam włożone 3 kości to podczas instalacji gierek wyskakuje mi błąd CRC Error

Jeśli włożona jet jedna lub 2 tego błędu nie ma sprawdzałem wszystkie kombinacje i błąd wyskakuje tylko jeśli włożone są 3 kości.

 

Co może być przyczyną? Jak naprawić ten przypadek ?

Sprzedać 3 kości 512 i kupić 2 X 1GB?

 

Już sam nie wiem Prosze POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupić 2 X1 Gb (jeśli Ci potrzebne tyle RAMu)

Ja też mam problem przy wsadzeniu trzeciej kości, tyle że ewidentnie winna jest kość - sama też generuje błędy

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości przechodzą test programem MEMTEST prawidłowo gdy są pojedyńczo wkładane ( testowałem po 2h każdą) a następnie zostawiłem na noc z włożonymi 3 i rano wywaliło setki tysięcy błędów

 

Aha Jeśli kupowałbym 2 X 1GB to jakiej firmy i CL 2,5 czy 3 ??? i jakiej prędkości 400 czy myśleć przyszłościowo i większej ?

Edytowane przez Koval78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości przechodzą test programem MEMTEST prawidłowo gdy są pojedyńczo wkładane ( testowałem po 2h każdą) a następnie zostawiłem na noc z włożonymi 3 i rano wywaliło setki tysięcy błędów

 

Aha Jeśli kupowałbym 2 X 1GB to jakiej firmy i CL 2,5 czy 3 ??? i jakiej prędkości 400 czy myśleć przyszłościowo i większej ?

Ja bym wziął te Patrioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój sprzęt taki jak w podpisie ... mam Athlona XP 2500+@3200+(2,43GHz 1,725V)... jestem początkującym oveclockerem ... przeczytałem wszystkie najważniejsze tematy , ale nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie :

1. Czy komputer (a dokładnie Procesor , Płyta główna, Pamięc RAM) zużywa sie szybciej , czy bezpieczne i stabilne OC ma jakiś wpływ na "zdrowie" procesora i płyty głównej , czy przy OC Procesor , Płyta i RAM poprostu niszczeją ..???

Jak to jest ... prosze o odpowiedz i z góry thx . :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie mam kupić ? :mur:

 

 

Jak sprzedam 3 X 512 MB to z kasą którą mam wyjdzie mi gdzieś 750 PLN co dobrego można za to kupić ?

 

Sorki że zrobiło się troche offtopic ale chciałbym na coś się zdecydować .

 

 

Pozdrawiam Koval

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój sprzęt taki jak w podpisie ... mam Athlona XP 2500+@3200+(2,43GHz 1,725V)... jestem początkującym oveclockerem ... przeczytałem wszystkie najważniejsze tematy , ale nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie :

1. Czy komputer (a dokładnie Procesor , Płyta główna, Pamięc RAM) zużywa sie szybciej , czy bezpieczne i stabilne OC ma jakiś wpływ na "zdrowie" procesora i płyty głównej , czy przy OC Procesor , Płyta i RAM poprostu niszczeją ..???

Jak to jest ... prosze o odpowiedz i z góry thx . :-|

Grozi co najwyżej przyspieszeniem zjawiska jakim jest "dyfuzja termiczna". W strefach krzemu pod wpływem wysokiej temp. zachodzą procesy zmieniające strukturę półprzewodnika, czyli krótko mówiąc "koniec procka". :wink:

 

To co w takim razie mam kupić ? :mur:

Jak sprzedam 3 X 512 MB to z kasą którą mam wyjdzie mi gdzieś 750 PLN co dobrego można za to kupić ?

 

Sorki że zrobiło się troche offtopic ale chciałbym na coś się zdecydować .

Pozdrawiam Koval

Prawda jest taka, jeśli chcesz kręcić pamięci to musisz wydać 900-1000zł. Chyba że znajdziesz coś taniej na allegro lub w skąpcu. Pozdrawiam. Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na kręceniu

Niech sobie chodzą na FSB 200 bo te twinmosy co mam obecnie to tylko na 166 idą w porywach na 187

 

Więc co mam kupić żeby było oki powtarzam na podkręcaniu mi nie zależy.

 

Pozdrawiam Koval

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na kręceniu

Niech sobie chodzą na FSB 200 bo te twinmosy co mam obecnie to tylko na 166 idą w porywach na 187

 

Więc co mam kupić żeby było oki powtarzam na podkręcaniu mi nie zależy.

 

Pozdrawiam Koval

Te Kingstony co wymieniłeś mogą nie pójść na fsb 200, chyba że wystarczy Ci 166. :wink: Pewność miałbyś kupując pamięci na kościach BH5 np. Geil one albo Astak (niestety są dość drogie). Popytaj jeszcze inne osoby, najlepiej na pw by nie zaśmiecać zbytnio tego tematu. Jeżeli masz cierpliwość to polecam przeczytać te 191 stron i będziesz miał większe pojęcie. :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koval78

Dodam jedynie do tego co powiedział Corso.

Jak chcesz żeby to miało sens proc musi chodzić synchronicznie z pamięciami.

Czyli dla Twojego Bartona oznacza to 11X200 i synchronicznie do tego pamięci.

Może i nie jest to szczyt osiągnięć, ale wśród tych ktorych stać na przyzwoity zestaw 2X1Gb Ramu, większość przesiadła się już na nowszą platformę i dokładnej informacji nie ma Ci kto udzielić.

Popatrz sam po sig'ach w naszym topic'u, czy widzisz gdzieś zestaw 2 X 1 Gb wśród tych którzy nadal używają Asusa z tej rodziny płyt??

Jeśli kogoś takiego znajdziesz wypytaj dokładnie na PW co i jak.

Tymczasem zostaje Ci próbować znaleźć takiego sprzedawcę, który w razie czego pozwoliłby Ci na wymianę kości na inne. To niestety ogranicza pole manewru, bo Allegro i inne zakupy internetowe w tym trybie mogą okazać się niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...