Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sprawdzałem to pamieci na 220 z T2 są szybsze niż na 200 z T1, więc się opłaca.

W Twoim wypadku sie opłaciło.

Ja mam 220 z 1T a na 240 na 2T płyta nawet nie wystartuje, więc rzecz to względna.

Całe jednak eksperymenty mają sens IMO z procem o odblokowanym mnożnikiem jak Twój mobil czy mój staruszek T-Bred.

D.D. napisał jedynie, że ma Bartona (o blokadzie mnożnika nic nie wiemy)

a o ile 11 X 200 nie powinno stanowić problemu dla proca to już 11 X 220 niekoniecznie musi sie udać nawet przy 2T.

Ale to już D.D. musiałby sprawdzić na swoim sprzęcie.

O ile zrozumiałem, ma juz stabilne FSB 200 i jest zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, jestem gościem w tym temacie i prosiłbym o pomoc. Mam A7N8X-X + 1700XP+ dostałem ten sprzet aby wycisnąc z niego ostatnie soki. Chodzenie b.dobre, bios 1010, Fortron 350, itp, ogólnie wypas z zapasem. Niestety nie mogę osiągnąć wysokiego FSB, proc bez zajakniecia chodzi na 11x166=1826 ale na 10x180 lub 9x200 nie chce pójść. Z racji, że nie jestem oswojony z tą płytą prosze o rady dotyczące tego, co mogłem przeoczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempki w normie, powiedziałbym nawet zaniżone, z resztą juz sobie poradziłem Agp Frequency było na Auto i to mnie delikatnie blokowało. Ostatecznie procek śmiga 182x11 @ 1.7V. Najbardziej wkurzające jest to Case open warning, ale z tym też sobie poradizłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z przykrością obwieszczam, że muszę sie pożegnać z codziennym używaniem tej płyty głównej :(. Była to najlepsza płyta, jaką miałem, a muszę przyznać że przewinęło się przez moje ręce już dosyć dużo tego typu sprzętu. IMHO mógł się z nią równać jedynie Abit NF7/-S. Niestety świat idzie na przód, a ja postanowiłem sie rozwijać z nim. Jako że ostatnio otrzymałem pewien zastrzyk finansów (thx rodzice:)) postanowiłem się przerzucić na K8 - konkretnie to co mam w sigu. Rolę codziennego użytkownika tej płyty przejmuje moja siostra. Na szczęście mieszkam z nią, więc nie będę miał problemów z dostępem do niej.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z przykrością obwieszczam, że muszę sie pożegnać z codziennym używaniem tej płyty głównej :(. Była to najlepsza płyta, jaką miałem, a muszę przyznać że przewinęło się przez moje ręce już dosyć dużo tego typu sprzętu. IMHO mógł się z nią równać jedynie Abit NF7/-S. Niestety świat idzie na przód, a ja postanowiłem sie rozwijać z nim. Jako że ostatnio otrzymałem pewien zastrzyk finansów (thx rodzice:)) postanowiłem się przerzucić na K8 - konkretnie to co mam w sigu. Rolę codziennego użytkownika tej płyty przejmuje moja siostra. Na szczęście mieszkam z nią, więc nie będę miał problemów z dostępem do niej.

No cóż, pewnie prędzej czy później każdy z nas przesiądzie się na coś innego.

Ale póki co nasz topicowy Asus jeszcze radę, ja osobiście nie mogę narzekać na tę płytę.

Myślę, że jeszcze kompy na niej zbudowane mają przed sobą przyszłość maszyn do aplikacji biurowych i mniej wymagających aplikacji innych rodzajów.

Głównie miłośnicy najnowszych gier muszą z niej rezygnować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompa zostawię sobie tego co mam, następy to będzie Notebook (bardziej przyszłościowe rozwiązanie). :wink:

U mnie z kolei, Asusowi zapewni emeryturę moja małoletnia dziatwa.

Na internet i gry obecnie 8 letniej dziewczynce powinno wystarczyć.

Ewentualnie jeżeli będzie sens to można jej mocniejszą grafikę wsadzić.

Ale do maja na pewno zmian nie będzie.

Niektórzy mają fioła, na punkcie ciągłych zmian sprzętu.

Może jakbym miał nadmiarowo kasy, też bym tak robił?

Na razie nie jest źle. Wg. SisoftySandry moc kompa mam większą niż XP 3200+

Czy to jest jakoś zastraszająco mało?

Zważywszy, że proc jest XP 2000+ to ja nie narzekam :)

Czego i Wam życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopiszę sie tutaj gdyz ostanio wpladla mi w lapki plytka asus a7n8x-x (uzywka).

byloby pięknie gdyby nie to ze:

- kostki pamięci twinmosa 512 MB pc 400 cl2,5 3-3-8 nie dzialają jako pc400 - sypią blędami w goldmemory. dopiero ustawienie ich na pc333 sprawia ze w goldmemory testy przechodzą bez problemu.

- nie mogę uruchomi k. dzwiękowej-tej zintegowanej - format/instalka windy/najnowsze stery od mobo ze strony asusa/stery od audio ze strony asusa i dzwięku nie ma tak jak i nie bylo przed istalacją sterow.

 

 

zasilka wyrabia bo to 360 watowy chieftec.

grafa to r9100 by herc.

przejrzalem calutki bios itp i jakos pomyslow mi brakuje jak te plytkę ruszyc. z pamiątkami daję na luz do czasu az nie zalatwie innnych ale ta dzwiękowka mnie dobila.

 

moze ktos wie co jest nie tak????

 

a i czy będzie wszystko oki jesli dorzucę do tej plyty kontroler nmc oparty o hpt370a i sb audigy (na epoxie pod tualatinkiem biegalo cacy)???

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

 

 

 

-----------------------

dzwiek jest ale na przednich glosnikach i subie na tylnych nie ma. zestaw creative cambidge chyba -4 satelitki i sub.

brakowalo dwoch zworek

 

zastanawia mnie co będzie jak dorzucę tam tego hpt

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - byl juz wgrany 1010 z tego co pamietam

A jesteś pewien, że wyjście na dzwiękówie w ogóle działa?

Tak pytam, bo mnie onegdaj w zamian za Asusa Deluxe'a (tego bez -E) serwis wydał niby sprawną płytę w zamian.

Okazało się, że była prawie sprawna, nie działało wyjście na główne głośniki i żadne stery nie były w stanie pomóc.

 

Zaś co do pamięci podaj więcej szczegółów co do Twoich ustawień ich w Biosie.

Jeżeli chodzą z automatu, to często wcale nie jest najlepiej o czym się przekonałem na własnej skórze.

Gorzej jeżeli akurat nasza Mobo nie lubi Twojego modelu kości, to się czasem jej zdarza.

Musisz jednak napisać więcej szczegółów, abym mógł Ci cokolwiek podpowiedzieć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że wyjście na dzwiękówie w ogóle działa?

Tak pytam, bo mnie onegdaj w zamian za Asusa Deluxe'a (tego bez -E) serwis wydał niby sprawną płytę w zamian.

Okazało się, że była prawie sprawna, nie działało wyjście na główne głośniki i żadne stery nie były w stanie pomóc.

no wlasnie o to idzie ze plyta jest uzywka a chce sprawdzic czy wszystko dziala.

co do dzwięku to brakowalo 2 zworek przy gniazdach PCI.

dzwięk teraz jest na jednym wyjsciu koloru zielonego ale nie wiem jak zrobic zeby byl jeszcze na jednym bo mam glosniki 4+1.

 

 

Zaś co do pamięci podaj więcej szczegółów co do Twoich ustawień ich w Biosie.

Jeżeli chodzą z automatu, to często wcale nie jest najlepiej o czym się przekonałem na własnej skórze.

Gorzej jeżeli akurat nasza Mobo nie lubi Twojego modelu kości, to się czasem jej zdarza.

Musisz jednak napisać więcej szczegółów, abym mógł Ci cokolwiek podpowiedzieć.

twinmos 512 MB pc 400 cl2,5 3-3-8. od nowosci biegaly na innym mobo jako pc333 (asrock k7vt4-4x)

czy to auto czy to manual i delikante ustawienia czy by spd,nawet z podniesionym napięciem przy pc400 goldmemory sypie blędami.

jak zejdę na pc333to nawet na ustawienia 2-2-5 idą bez problemu.

moze dzis dostanę dwie pamiątki hyperyX'y to będę wiedzial cos więcej

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to poczytaj ciut wstecz i spróbuj zrobić to o czym napisałem.

problem pamiątek jest jakby rozwiązany.

moje nie chodzily na pc400 choc powinny (wg pierwszej strony tego topicu) ale pozyczylem nowiuteką kosc hyperX'a i najpierw nie poszla ale pozniej poprzekladalem między gniazadami i poszla bez problemow i goldmemory bledami nie sypie.

 

pozostal mi jeden problem

 

hpt370a na karcie NMC.taki fajny kontrolerek.

 

zawsze napędy optyczne podpinam do tych ide co oferuje plyta.

hdd do tego kontrolerka (smigal na tusl2c i epoxie 3pta oraz k7vt4-4x o ile mnie pamięc nie myli).

 

zawsze bootowalny hdd byl z tego hpt i chce aby tak pozostalo.

niestety jesli hdd jest wpięty w kotroler to winda nie wstaje.

jesli przepne go na ide od mobo to idzie jak trzeba.

instalacja gdy botowalny hdd jest wpiety w kontrolerek idzie do momentu restartu - pozniej znowu siada - okno startowe windowsa jest ale nie idzie dalej.

 

w sumie to stery są najnowsze do wszystkiego. biosy takze. no i nie mam pomyslu.

 

jak ktos mial radę to prosze.

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ten dodatkowy kontroler?? Ten co jest na płycie jest dobry.

 

a7n8x-x nie ma kontrolera raid!!!!

moze i ten na mobo jest dobry ale raidu nie obsluguje a wymieniac teraz mobo mi się nie oplaci bo lepiej zmienic platforme.

 

pytanie jest jak zmusic to do pracy a nie po co mi to, zreszta dzialalo na 3-4 innych plytach wiec i na tej musi dzialac.

 

po drugie wepnij 3 napędy atapi i 3 hdd w te plyte.

ewentualnie 4 napędy ale tak zeby kazdy dzialal na odzdzielnej tasmie-mam dosc blokowania trasferu jak dwa hdd wiszą na jednej tasmie

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

pozostal mi jeden problem

 

hpt370a na karcie NMC.taki fajny kontrolerek.

 

zawsze napędy optyczne podpinam do tych ide co oferuje plyta.

hdd do tego kontrolerka (smigal na tusl2c i epoxie 3pta oraz k7vt4-4x o ile mnie pamięc nie myli).

 

zawsze bootowalny hdd byl z tego hpt i chce aby tak pozostalo.

niestety jesli hdd jest wpięty w kotroler to winda nie wstaje.

jesli przepne go na ide od mobo to idzie jak trzeba.

instalacja gdy botowalny hdd jest wpiety w kontrolerek idzie do momentu restartu - pozniej znowu siada - okno startowe windowsa jest ale nie idzie dalej.

 

w sumie to stery są najnowsze do wszystkiego. biosy takze. no i nie mam pomyslu.

 

jak ktos mial radę to prosze.

pzdrwm Nikita_Bennet

Czemu Ci tak zależy na bootowaniu z ww. kontrolera??

Jak mnie pamięć nie myli, mnie się też nie udało, choć z innym modelem kontrolera.

Problem polega chyba (nie jestem pewien na 100%) na tym, że najpierw startuje winda, a nie sterowniki kontrolera. A bez sterowników, dysk na którym Winda się znajduje jest dla niej samej niedostępny.

Taka pętla bez wyjścia. :(

 

W związku z powyższym ja dysk z systemem (a także drugi) mam podpięty bezpośrednio do mobo na jednym kanale.

Na drugim mam dwa napędy optyczne.

A do kontrolera, mam podpięty na jednym kanale trzeci dysk (skladnica danych) i trzeci napęd optyczny.

 

Obawiam się, że w układzie na jakim Ci zależy nie odpalisz systemu.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ci tak zależy na bootowaniu z ww. kontrolera??

Jak mnie pamięć nie myli, mnie się też nie udało, choć z innym modelem kontrolera.

Problem polega chyba (nie jestem pewien na 100%) na tym, że najpierw startuje winda, a nie sterowniki kontrolera. A bez sterowników, dysk na którym Winda się znajduje jest dla niej samej niedostępny.

Taka pętla bez wyjścia. :(

 

W związku z powyższym ja dysk z systemem (a także drugi) mam podpięty bezpośrednio do mobo na jednym kanale.

Na drugim mam dwa napędy optyczne.

A do kontrolera, mam podpięty na jednym kanale trzeci dysk (skladnica danych) i trzeci napęd optyczny.

 

Obawiam się, że w układzie na jakim Ci zależy nie odpalisz systemu.

 

dzialalo mi to na kilku plytach i zalezy mi zeby dzialalo na tej.

sorki ale posiadanie raidu i niemoznosc odpalenia z niego systemu raczej nie ma sensu - sam przyznasz.

dobre jest to ze ja stawiam na stery albo ustawienia w biosie (wzias przypisac reczenie co niektore rzeczy).

w awaryjnym startuje wszystko oki.

 

a druga wazna rzecz ktora obala twoją teorię ze najpiewr startuje winda.

epox3pta

ausustusl2c

w obu przypadkach hdd startowy byl na tym kontrolerze i z niego botowala się winda.

 

imho - cos jest ze sterami ale ktore do ktorych dobrac to nie wiem.

sprzet jest sprawny, swiezutki system, windows update + najnowsze stery

 

zeby bylo weselej.

kiedys mialem abita na hpt366 i teraz najlepsze.

na epoxie 3pta się nie bootowal ale po wgraniu odpowiedniej wersji biosu poszlo wszsytko. zeby bylo lepiej nie byla to ani beta biosu ani ostatania wersja stable tylko jakas starsza.

wiec się da.

 

pytanie tylko jak.

 

---------------------------------------

 

po czasie.

a wiec tak. w mobo zostaje bios w wersji 1010 a do hpt370 trzeba zapodac bios w wersji 2.351 i stery do tej wersji biosu - na razie dziala.

 

@wheelerfan - jednak odpalilem ten system - teraz testy hdd i raidzik i jestemy w domku

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemam ze kontroler podpinany jest pod pci zatem nie rozni sie niczym od kontrolera zintegrowanego z moją płytą.

W moim przypadku =konfig 1 -dysk podpiety pod Ata i dwa SAta pod kontroler. Aby bootowanie bylo z kontrolera w ustawieniu dysku Ata ustawiam pozycje none. Wtedy boot manager jest ładownay z Raidu a nie z Hdd podpietego pod Ata.

Innym rozwiązaniem moze byc postawienie windy :na dysku Ata po czym postawienie windy na kontrolerze. Wtedy sektor rozruchowy dysku ata ma info odnosnie boot managera kontrolera. Wtedy nie jest potrzebne a nawet nie wskazane ustawienie pozycji none w opcji dysku ata.

 

Ewentualnie Raid programowy=LInux

 

Ten temat byl juz poruszany w tym wątku

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemam ze kontroler podpinany jest pod pci zatem nie rozni sie niczym od kontrolera zintegrowanego z moją płytą.

W moim przypadku =konfig 1 -dysk podpiety pod Ata i dwa SAta pod kontroler. Aby bootowanie bylo z kontrolera w ustawieniu dysku Ata ustawiam pozycje none. Wtedy boot manager jest ładownay z Raidu a nie z Hdd podpietego pod Ata.

Innym rozwiązaniem moze byc postawienie windy :na dysku Ata po czym postawienie windy na kontrolerze. Wtedy sektor rozruchowy dysku ata ma info odnosnie boot managera kontrolera. Wtedy nie jest potrzebne a nawet nie wskazane ustawienie pozycji none w opcji dysku ata.

 

Ewentualnie Raid programowy=LInux

 

Ten temat byl juz poruszany w tym wątku

 

imho [ciach!]lisz jak potluczony.

przeczytaj co napisalem jeszcze raz - NIE IDZIE TU O USTAWIENIA W BIOSIE.

a ty o tym piszesz.

poza tym a7n8x-x ma tylko 2 kanaly nie ma raidu wbudowanego w plyte.

zeby bylo zabawniej to problem nie polega jak sugerujesz na nie bootowaniu ale na ladowaniu windny ktora juz w trakcie ladowania wisi - chodzi o to ze do kazdej wersji biosu kontrolerka mas odpowiednią wersje sterow. zmieniając bios w kontrolerze- zmieniasz stery. i to byl problem!!!!!

 

a ostanie rozwiązanie wymaga jeszcze jednego napędu hdd co imho jest polsrodkiem ;>

 

nie wiesz o czym piszesz - o co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho [ciach!]lisz jak potluczony.

przeczytaj co napisalem jeszcze raz - NIE IDZIE TU O USTAWIENIA W BIOSIE.

a ty o tym piszesz.

poza tym a7n8x-x ma tylko 2 kanaly nie ma raidu wbudowanego w plyte.

zeby bylo zabawniej to problem nie polega jak sugerujesz na nie bootowaniu ale na ladowaniu windny ktora juz w trakcie ladowania wisi - chodzi o to ze do kazdej wersji biosu kontrolerka mas odpowiednią wersje sterow. zmieniając bios w kontrolerze- zmieniasz stery. i to byl problem!!!!!

 

a ostanie rozwiązanie wymaga jeszcze jednego napędu hdd co imho jest polsrodkiem ;>

 

nie wiesz o czym piszesz - o co

Jesli chodzi o kontroler to zasada jego działania jest taka sama u mnie jak i u Ciebie, szyną komunikacyjną jest magistrala PCI -zatem tu różnica odnosi się do producenta. Jesli chodzi o stery pisałeś ze masz najnowsze stery do kontrolera, zatem dziwi mnie fakt niekompatybilności najnowszych sterów z kontrolerem odnoszących sie do starszych wersji bios. Z moim kontrolerem tez jest taki klimat ze mam rozne wresje sterow w zaleznosci od konfiga czy jest to Raid 0 czy 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kontroler to zasada jego działania jest taka sama u mnie jak i u Ciebie, szyną komunikacyjną jest magistrala PCI -zatem tu różnica odnosi się do producenta. Jesli chodzi o stery pisałeś ze masz najnowsze stery do kontrolera, zatem dziwi mnie fakt niekompatybilności najnowszych sterów z kontrolerem odnoszących sie do starszych wersji bios. Z moim kontrolerem tez jest taki klimat ze mam rozne wresje sterow w zaleznosci od konfiga czy jest to Raid 0 czy 1.

w teori masz racje. bo czy zintegrowany czy tez na karcie pci to i tak "szyną komunikacyjną" jest pci bo musi się to jakos z mostkiem pd polączyc. natomiast roznie bywa z biosami.w moim przypadku mialem najnowszy bios i stery dla mobo i kontrolera. mialem, bo wyszly nowsze o ktorych na stronie producenta ukladu nie ma zadnej info bo ulegla niezlym przeksztalceniom i sporo pozyteczych informacji uleglo skasowaniu.

poza tym producent kontrolerka to NMC/Epox i on juz się do tego produktu nie przyznaje (zreszta tak jak i do plyty glownej ktorą posiadam).

 

info o nich wygrzebalem na jakiejs stronce a znalezienie sterow to inna bajeczka.

 

grunt ze dziala.

a co do tego ze jesli masz bios w wersji xyz to stosujesz stery w wersji xyz jest oczywiste. zainstaluj windę na byle jakich sterach dla kontrolera i zobacz co się będzie dzialo. chodzic będzie ale wydajność pozostawi trochę do zyczenia oraz pojawi się problemowosc przy bardziej wypchanym kompie nie wiem jakie miales doswiadczenie przedtem ale imho wstawienie live/audigy+hpt +kiepskie mobo często konczy się problemami jak nie natury biosu to sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie biosów do mojego kontrolera -Jesli system postawie na starszej wersji biosu uzywając najnowszego sterwonika to pozniej przy aktualizacji do nowszej wersji Biosu kontrolera wywala mi bootmanagera i winda staje sie martwa.

Na szczęście isnieje cos jak"Grub" który nie jest podatny na wywalanie sektora rozruchowego. Jesli chodzi o wydajnosc to nie narzekam ale roznica w stosunku do ICH5 jest znacząca -cos okolo 20 mb w odczycie w zapisie cos okolo 10 mb. Update biosów w przypadku mojego kontrolera nie podnoszą jego przepustowości co najwyżej kompatybilność z innym sprzętem.

 

ps. U mnie wsio stabilne bo a sprzętu troszke podpiete -jak zasilka odpowiednia nie powinno byc problemu.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie biosów do mojego kontrolera -Jesli system postawie na starszej wersji biosu uzywając najnowszego sterwonika to pozniej przy aktualizacji do nowszej wersji Biosu kontrolera wywala mi bootmanagera i winda staje sie martwa.

Na szczęście isnieje cos jak"Grub" który nie jest podatny na wywalanie sektora rozruchowego. Jesli chodzi o wydajnosc to nie narzekam ale roznica w stosunku do ICH5 jest znacząca -cos okolo 20 mb w odczycie w zapisie cos okolo 10 mb. Update biosów w przypadku mojego kontrolera nie podnoszą jego przepustowości co najwyżej kompatybilność z innym sprzętem.

 

ps. U mnie wsio stabilne bo a sprzętu troszke podpiete -jak zasilka odpowiednia nie powinno byc problemu.

 

Pozdrawiam,

wyjasnie jak chlop krowie na rowie bo widzę ze nie lapiesz (chlopem moze i jestem ale krowy to nie moja dzialka no chyba ze trafiam na bydlo;>).

stery. to byl problem. a biorąc inne stery powinienem miec taką wersje biosu jak i sterow - to byl problem jaki napotkalem - stery od mobo i kontrolerka się nei polubily za pierwszym razem.

 

z mojej strony EOT

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...