Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś z was taki numer że po wejściu w biosie na Hardware monitor zwis i tylko reset z budy pomaga? Na żadnej innej mobo czegoś takiego nie widziałem, ale idzie przeboleć.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) Cześć. też kupiłem sobie tę płytke. Na razie pisze do Was z muzealnego P 180 (oryg. 150), ale rewolucja wkrótce w toku. AMD XP 2000+, RAM DDR333 - 256 MB SpecTec X 2, Mint Radeon 9500 (dobra wiem, że to był błąd ale dowiedzialem się za późno :( ), Cooler Arctic Cooling Slim Silent PRo TC, Combo LG 48x24X48X16 i już hulający Seagate Barracuda IV 60 GB (na razie tylko 32 MB bo płyta Tyan Turbo cos tam... więcej nie obsługuje). Mam pytanie, wprawdzie jak widać powyżej pamięci RAM już kupione, ale czy w podobnej cenie można było kupić coś zdecydowanie lepszego (krótszy czas dostępu albo cóś??). Na co zwrócić uwagę jakbym np. chciał te pamięci zmienić na 512 MB?? Pozdrawiam. Jak uruchomię to cudo opiszę Wam jak działa. Pozdrawiam Luxusowych Asusiaków :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka super urzekła mnie od razu Athlon 1800+@2800+ ale dziwi mnie fakt iż nie pokazuje mi w biosie CPU RPM (wszystkie temparatury i napięcia są ale brak obrotów wiatraka na procku) czy ktoś ma podobny temat ?? Proszę o odpowiedź. Wentylator FalconRock II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IVO - nie mam zwisow w Hardware monitor i pewnie nitk nigdy nie mial...gratylacje! jestes pierwszym ktoremu udalo sie wycisnac z plytki cos wiecej... :lol:

Pietrek - mnie sie kreci i HM o tym wie..... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IVO - nie mam zwisow w Hardware monitor i pewnie nitk nigdy nie mial...gratylacje! jestes pierwszym ktoremu udalo sie wycisnac z plytki cos wiecej... :lol: 

Pietrek - mnie sie kreci i HM o tym wie..... :wink:

 

heh ja tez mam zwisy monitora.

 

Sa one spowodowane zapodaniem zaduzej ilosci Mhz, taktowania, taimingow wzgledem napiecia lub ogolnie. Najczesciej pomaga reset (niestety nie mam tego jeb.... guzika jeszcze). Ale raz ustawilem tak ze niedalo ise wejsc do biosu bo sie w biosie tylko menu pojawialo i zwis i pomoglo tylko wyjecie baterii. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE, przecież jak wół jest napisane , aby mieć odczyt prędkości coolera na procu należy podłączyć go do portu POWER FAN ( nie mam na myśli używania Q-Fana). I nie ma prawa nie działać.

 

A swoja drogą jeśli tak wiele osób ma problemy z FSB 200, to ciekaw jestem jak ASUS wytłumaczy to chętnym na BARTONA 3200+ FSB 200, którego według firmy można odpalać na na rev. 1.04 przy biosie 1004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar za czas jakiś (gdy pojawi się więcej modeli dysków w bardziej przystepnych cenach i o bardziej odpowiadających mi pojemnościach) kupić dwa dyski o pojemności ok 30-40 GB i skonfigurować macierz z przeplotem.

Moje pytanie: Czy warto?

Czy ktoś ma już doświadczenia z RAID'em? Może nawet na tej płycie?

Pozdro

An.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN warto . Wyobraż sobie ze w RAIDzie dyski pocinają ci z zdwojonąsiłą. Powiedzmy żę normalnie twój dysk przekazuje dane z prędkością X Mbs w RAIDzie ta prędkoć będzie wynosiła Y Mbs z czego Y bedzie wynosiło 2 X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN warto . Wyobraż sobie ze w RAIDzie dyski pocinają ci z zdwojonąsiłą. Powiedzmy żę normalnie twój dysk przekazuje dane z prędkością  X Mbs  w RAIDzie ta prędkoć będzie wynosiła Y Mbs z czego Y bedzie wynosiło 2 X.

To to ja wiem, ale jak wygląda normalne, codzienne użytkowanie takiego rozwiązania?

 

Czy zysk jest na tyle duży żeby usprawiedliwić taką inwestycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawe porownanie Asus A7N8X Deluxe do plytki z chipsetem KT400A - brak komentarza

A oto adres: www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1807&p=1

 

Mam zamiar kupic nowa plyte i Wasze komentarze tylko utwierdzily mnie ze dokonalem dobrego wyboru (ASUS A7N8X Deluxe rev.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE, przecież jak wół jest napisane , aby mieć odczyt prędkości coolera na procu należy podłączyć go do portu POWER FAN ( nie mam na myśli używania Q-Fana). I nie ma prawa nie działać.

 

A swoja drogą jeśli tak wiele osób ma problemy z FSB 200, to ciekaw jestem jak ASUS wytłumaczy to chętnym na BARTONA 3200+ FSB 200, którego według firmy można odpalać na na rev. 1.04 przy biosie 1004.

Ja niewidze zadnego problemu.

 

jak mi poszlo na 210 to im pojdzie na 200 wkoncu barton 3200+ ma orginalnie tyle i nietrzeba napiecia i innych bajerow zmieniac.

Gozej bedzie z chipsetem bo ten srebrny radiatorek na 210 parzy. jak sie go chlodzi wiatrakiem 8cm to jest lodowaty ale zostawic takie bydle na stale to raczej trodnemusze wymyslic jak zaczepic jakis maly wentyl na tym radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga ciekawe dlaczego CHIP.PL caly czas z uporem maniaka podaje, ze plyty z chipsetem KT400 i KT 400A (preferuja GIGABYTE) sa lepsze. W ich rankingach plyta ASUS A7N8X ... zajmuje ok 15 miejsca - czegos tu nie rozumiem.

 

Mam jedno pytanie: czy moglby mi ktos doradzic jakie pamieci kupic do zestawu ASUS A7N8X Deluxe + AMD 2100+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W za takiego posta PIWO ci sie należy , tak trzymać . Andy użytkowanie to wygląda tak że dyski zapierdalają ci tak jak chomik z TNT w tyłku :-) . A zysk jest duży , podwójna wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gozej bedzie z chipsetem bo ten srebrny radiatorek na 210 parzy. jak sie go chlodzi wiatrakiem 8cm to jest lodowaty ale zostawic takie bydle na stale to raczej trodnemusze wymyslic jak zaczepic jakis maly wentyl na tym radiatorze.

I to mnie bardzo martwi, w pokoju mam ok. 30C a lato dopiero przede mną. Co będzie jak włączę USB, RAID'a, FireWire, i sieciówkę (na razie w BIOS'ie wyłączone) i bedę z nich korzystać? Radiator na NB zacznie świecić z gorąca a SB wybuchnie :lol: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze temat pojawil sie dopiero po padzie mojego ASUSa. Ale wlasnie przyczytalem i pozwole sobie ustosunkowac sie do kilku rzeczy. Plyta A7N8X dlx nie ma gigowej karty sieciowej - jesli tak gdzies napisali to sie rabneli.

Na SB radiator lub cooler sa potrzebne bo odpowiada on np za dzwiek, ale rowniez za SATA - u wielu osob wystepuja problemy z dzwiekiem i juz dobry radiator moze je zlikwidowac.

A na NB tez dodalem coolerek 40x40 i to poprawilo stabilnosc i pozwolilo zwiekszych FSB ze 185 do 190.

Jendym z wiekszych problemow tej plyty jest ... padajacy bios - to glowna przyczyna reklamacji tych plyt (a to wlasnie stalo sie u mnie).

Mam (w serwisie) rev 1.04 i max FSb to 190, przy 200 wywalal sie w aplikacjach 3D. Jesli chcecie troszke powalczyc z wyzszym FSB mozecie sprobowac albo najprostrzego sposobu czyli tzw "pencil trick" - polegajacego na pomalowaniu olowkiem rezystorka 628, lub vdd modu MJa - to juz wymaga lutowania (jedno i drugie mozna znalesc na forum nforcershq.com - http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=11763). Ja poniewaz nie bardzo moglem czekac 2, a pewnie i ze 3, tygodnie na powrot ASUSa z serwisu kupilem Abita - przy tym samym sprzecie FSB 220 - roznica jest spora ale ABITa powinno sie porownywac z rev 2.0 ASUSa. Zobaczymy jak ASUS wroci z serwisu - moze mi wymienia na rev 2.0 :) a wtedy bedzie wspanialy turniej i ... wygra lepszy a druga plyta pojdzie do sprzedazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe bo ASUS rządzi !! A nie żadne tam EPOX'y i ABIT'y :-P

Tak wynika z problemow na zlote rady,codzienne problemy, o Asusie 80 bo plytka bezawaryjna :wink: ...Ci od Epoxa 10 razy wiecej problemow :lol: a Abitowcy przekroczyli 0,5k..hehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ma rację zmieniłem na PWR FAN i widzi wszystko ale dowiedziałem się że podobno poniżej 2500 RPM (CPU FAN) BIOS pokazuje 0 więc chyba nie ma się czym martwić a już myślałem że jakiś ch..wy egzemplarz trafiłem. Dzięki Hanu !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W za takiego posta PIWO ci sie należy , tak trzymać . Andy użytkowanie  to wygląda tak że dyski zapierdalają ci tak jak chomik z TNT w tyłku :-) . A zysk jest duży , podwójna wydajność .

Piwo może nie, browar mam 2km od mojego bloku więc ... :lol: ... ale ostatecznie jeden browar na plus to już sukces :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip to porabane pismo - polecaja dziwny sprzet i dziwne gry

Fakt, ale i tak to jedno z najlepszych pism na naszym rynku. KŚ Ekspert to są dopiero eksperci. Ot choćby wyposażyli R9700 w 128-bitówą szynę pamięci. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-FAN mam 12/15 czyli średnio i spox a odnośnie Duala to samo wykrywa w bankach 1-3, 2-3, 1-2-3, i nic mi nie wiadomo aby się w biosie coś ustawiało. Ale mogę się przecież mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta A7N8X dlx nie ma gigowej karty sieciowej - jesli tak gdzies napisali to sie rabneli.

 

No mistrzu powiesz mi jak sprawdziles ze ta plyta nie ma sieciowki 1gb.???

podlaczyles do drugiego kompa z sieciowka 100 mb i szlo tylo 100mbitow ??

 

ps. to po C H U J dawali by 2 karty sieciowe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...