Jump to content
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Recommended Posts

Q-FAN mam 12/15 czyli średnio i spox a odnośnie Duala to samo wykrywa w bankach 1-3, 2-3, 1-2-3, i nic mi nie wiadomo aby się w biosie coś ustawiało. Ale mogę się przecież mylić :)

Ok a gdzie pisze ze mam wlaczaone te dual 400 ??

bo cos im kurde nie wierze na slowo :D

jakis niedowiarek jestem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q-FAN mam 12/15 czyli średnio i spox a odnośnie Duala to samo wykrywa w bankach 1-3, 2-3, 1-2-3, i nic mi nie wiadomo aby się w biosie coś ustawiało. Ale mogę się przecież mylić :)

Ok a gdzie pisze ze mam wlaczaone te dual 400 ??

bo cos im kurde nie wierze na slowo :D

jakis niedowiarek jestem.

Z najnowszym BIOS'em (1004) pokazuje przy tescie POST napis Dula-channel mode lub Singel-channel mode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q-FAN mam 12/15 czyli średnio i spox a odnośnie Duala to samo wykrywa w bankach 1-3, 2-3, 1-2-3, i nic mi nie wiadomo aby się w biosie coś ustawiało. Ale mogę się przecież mylić :)

Ok a gdzie pisze ze mam wlaczaone te dual 400 ??

bo cos im kurde nie wierze na slowo :D

jakis niedowiarek jestem.

Z najnowszym BIOS'em (1004) pokazuje przy tescie POST napis Dula-channel mode lub Singel-channel mode. Oczywiscie mowię o rev. poniżej 2.0 W 2.0 od samego poczxątku jest to zawarte w biosie (chyba:-) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez drut-moda lub malowanka nie da się kręcić 1700+ z mnożnikiem powyżej 12,5. ASUS nie ma obsługi tzw. 5-bitowego mnożnika ( plus dla Abita). Ale chyba się nie zniechęcisz!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do BIOSU.

 

1. Umieść nowy bios i awdflash na dysku C

2. Odpal kompa z dyskietki startowej Windows 98 i włącz wiersz poleceń.

3. Przejdż na dysk C z wiersza poleceń

4. Wpisz awdflash 100x.bin ( gdzie x to końcówka numeru nowego biosu)

5. Dla pełnej wymiany zawartości BIOS warto zastosować przełączniki po awdflash 100x.bin /py /sn /cp /cd /cc /LD /E i wszystko pójdzie automatem. Pozostanie tylko wcisnąć RESET po zakończeniu.

6. UWAGA! Przełączniki dotyczą biosów dla rev. 1.04-1.06.

 

 

PS. Sorki Barraqda, ale źle odczytałem twój post w kwestii posiadania Floopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do tego "mistrza" co to zdania bez <span style="color:red;">[ciach!]</span>a sklecic nie potrafi

proponuje zajrzec:

http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A7N8X%20Deluxe zeby zobaczyc jakie sieciowki ma ta plyta

ftp://152.104.125.40/cn/phy/rtl8201bl/spe...8201bl(120).pdf

zeby zobaczyc ze nvidia(realtek) ma max 100Mbps

http://www.altimacom.com/technical_library...L_AN100_RDC.pdf

zeby zabaczyc, ze 3com tez ma max 100Mbps

 

i moze by tak jakies lekcje kultury sie przydaly ... ale nie bede wymagal az tak wiele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cze!

Mam takie pytanie (a wlasciwie pare): zamierzam kupic nowa plytke i jak na razie mam 2 typy - jeden z nich to omawiany tu ASUS. Problem tylko jest taki, ze plytka ta ma dosc malo miejsca wokol socket'u i nie wiem czy moj coolerek sie tam zmiesci - jego wymiary to 80mm x 56mm (dlugosc na szerokosc lub na odwrot jak kto woli).

Druga kwestia - czy radiator zamontowany na NB da sie latwo zdjac czy moze jest przyklejony jakims g...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do pierwszego pytania , ten cooler powinien sie zmieścić . Ja na swoim MoBo mam zamątowanego Volcano 11 a to jest dopiero wielgaśny kaloryfer :-) . Co do drugiego pytania nie powinno być problemu ze zdięciem radiatorka . Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tej mobo ludzie montuja nawet SLk 900U a to jest gigant wiec sobie poradzisz. A radiatorek z NB najlepiej jest zdejmowac jak jest rozgrzany ;) - generalnie rzecz biorac musisz wyjac plyte, zwolnic zaczepy ze spodnij strony plyty a potem ... ukrecic radiator - tylko upewnij sie, ze zaczepy sa do konca zwolnione. No i nie proboj zeskrobywac tego rozowego swinstwa nozem :lol: - raczej uzyj czegos plastikowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam radiator Zalman ZM-NB32J i zaczynam się zastanawiać czy nie przymocować go do South Bridge'a mojego Asusa.

 

Moje pytanie: jak go przymocować?

 

Wokół SB nie ma otworów a ja nie chcę go przyklejać na stałe, bo w przypadku konieczności wizyty w serwisie mogą się do tego przyczepić i nie uznać mi gwarancji

 

Ktoś to robił? Jak? Jakieś uwagi?

 

Jakieś linki/namiary na miejsca gdzie można takie coś kupić (np: taśma temoprzewodząca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktos tu juz pisal - dajesz 4 kropelki "kropelki" w rogi - reszte smarujesz ACIII. Jelsi to bede gaktycznie 4 male kropelki kleju w rogach to mysle, ze bez problemu oderwiesz radiator. (a swoja droga jakby serwis mial sie czepiac ze poprawiles chlodzenie ... ale w Polsce wszystko jest mozliwe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(a swoja droga jakby serwis mial sie czepiac ze poprawiles chlodzenie ... ale w Polsce wszystko jest mozliwe)

Patrząc na kolesi pracujących w niektórych serwisach wolę dmuchać na zimne ....

 

Każdy powód jest dobry żeby nie uznać reklamacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj dziwny problem przy składaniu kompa dla brata z Ge Forcem 2 titanium, wsadziłem ją do asusa(wersja bez deluxe v1.06) i cały czas pali sie czerwona dioda od agp(sprawdzałem tez u siebie i tez sie pali).karta jest ok bo na innej płycie niz asus smiga.Myslałem na poczatku ze kupił uwaloną płyte ale miał tez w domu Geforce1 i wszystko poszło ok .Czy ktos moze sie z tym spotkał??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

AndyN na ile krencisz twojego Antka ?

Komputer w obecnej konfiguracji mam od bardzo niedawna, jeszcze go nie podkręcałem (wcześniej miałem Intele, trochę brak mi wiedzy i odwagi, niedawno spalił mi się Soltek-pisałem o tym na forum). Noszę się z takim zamiarem chociażby po to żeby zobaczyć na ile mi da się go "wykręcić". Nie wiem czy na "podkręconych" ustawieniach będzie w codziennym użytkowaniu pracował, nie jestem zwolennikiem przetaktowywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do zmiany chłodzenia NB to u mnie mało co serce wysiadło jak próbowałem swego czasu oderwać ten radiator od chipu. Jak nie trzaśnie! Ale nic się nie stało, tyle, że skrobania od cholery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AndyN, sorki,że się czepiam , ale skoro nie jesteś zwolennikiem przetaktowywania to po co Ci Chieftec 420 W :wink: ?

He he

1. Wychodzę z założenia, że "nigdy nie mów nigdy" i może się zdecyduję na podkręcanie

2. Bo poprzedni zasilacz (Enlight 250W) okazał się zbyt słaby na obecną konfigurację, komputer mi nie startował

3. W planach mam dalszą rozbudowę komputera o energochłonne elementy (dyski, grafika)

4. Zasilacz kupiłem z założeniem, że będzie działał lata całe, a raczej kolejne procki, grafiki będą coraz bardziej "prądożerne"

5. Wolę zapłacić więcej i mieć sprzęt markowy, który gwarantuje niezawodność

6. Bo różnica w cenie pomiędzy Chieftekiem 360W i 420W nie była zbyt duża

Chyba tyle, więcej powodów nie pamiętam ....

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do zmiany chłodzenia NB to u mnie mało co serce wysiadło jak próbowałem swego czasu oderwać ten radiator od chipu. Jak nie trzaśnie! Ale nic się nie stało, tyle, że  skrobania od cholery.

Jak ten radiator ściągałeś? Opisz dokładnie.

 

Ściągałeś żeby przesmarować? Założyć coś innego?

 

Myślę o WC na NB (wiem, że na NB jest pasywne chłodzenie ale strasznie się grzeje a ja w lato w pokoju mam ponad 30C) i grafice bo bardzo zależy mi na ciszy. Osiągi to nie wszystko gdy przy wyjącym wiatrakami pececie siedzi się godzinami pracując albo grając.

 

Noszę się z założeniem WC na NB (ale brzmi:)), wysłałem nawet maila do Mate'a z pytaniami o ceny ale nie odpowiada na maile ani na gadgadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam radiator Zalman ZM-NB32J i zaczynam się zastanawiać czy nie przymocować go do South Bridge'a mojego Asusa.

No właśnie ja też mam tego Zalmana i dlatego moje pytanie o sposób mocowania standardowego radiatora (bo już się niestety naciąłem z moją obecną płytą, że radiator jest czymś przyklejony i wolałem nie próbować go zdjąć - no ale przynajmniej to mi dalo kopa, żeby zmienić płytę :D ).

Swoją drogą to chyba po to są te zaczepy, żeby nie przyklejać radiatora klejem czy taśmą jakąś i nie uszczęśliwiać klienta na siłę...

Osobiście też bardziej zależy mi na cichym sprzęcie niż na podkręcaniu, więc może ten standardowy radiator by wystarczył.

 

Napiszcie coś o doświadczeniach z soundstormem - bo niektórzy posiadacze Abit'ów narzekali na jakies trzaski i inne problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites




×
×
  • Create New...