Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz ja ... cytat z nvidia.com.pl:

 

"Tym razem firma MSI serwuje nam sterowniki dla platform NVIDIA nForce2. Dla posiadaczy płyt głównych tej firmy dostępne one są poprzez MSI LiveUpdate2. Jednak powinny działać też z produktami wypuszczonymi przez konkurencję. Oto co zawiera paczka ( podzielona na 2 części przez jednego z użytkowników płyty MSI ) :

 

-Audio driver 3.34

-Audio utilities 3.17

-Network driver 3.13

-GART driver 2.78

-SMBus driver 2.75

-Memory controller driver 2.75

-IDE driver 2.70 In The Box

-IDE driver 3.07 Full Driver

-Installer 3.22"

 

A tutaj linki:

nForce2_78_1.zip

nForce2_78_2.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podać adres strony sklepu internetowego w którym mógłbym nabyć radiatorek na NB-SB i taśmę termoprzewodzącą. Sprawdzałem już KOMPUTRONIK i FRAZPL niestety tam nie ma taśmy termoprzewodzącej na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawiaze do waszej dyskusji o karty sieciowe na A7N8X Deluxe - otoz byla seria tej plyty z kartami 1000MBps Broadcoma ale nie wiem czemu szybko znikla z rynku - moze cos sie sypalo :) Jak bralem te plyte w marcu bodajze to roznica cenowa byla jakies 40-50 zl w Komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kisiel02 za reakcje w tej sprawie, zaglądnąłem na tą stronkę ale nie mają też taśm termoprzewodzących :( a nie chcę kupować kleju bo jak zwiąże to na AMEN. wole taśmę bo przynajmniej da się zerwać w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanoczo odradzan klej. Swego czasu musiałem zdejmować radiator z A7V133, bo modowałem NB i trochę kłopotu było. Przy taśmie nie ma strachu, choć nie mówię, że jest łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanoczo odradzan klej. Swego czasu musiałem zdejmować radiator z A7V133, bo modowałem NB i trochę kłopotu było. Przy taśmie nie ma strachu, choć nie mówię, że jest łatwo.

Tylko skąd tę taśmę wziąć?! :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawiaze do waszej dyskusji o karty sieciowe na A7N8X Deluxe - otoz byla seria tej plyty z kartami 1000MBps Broadcoma ale nie wiem czemu szybko znikla z rynku - moze cos sie sypalo :) Jak bralem te plyte w marcu bodajze to roznica cenowa byla jakies 40-50 zl w Komputroniku.

Właśnie, też brałem tą płytę w marcu a dostarczycielem do sklepu w którym do kupowałem był Komputronik. Z rozmowy z goście wynikało, że płyta ma kartę sieciową 1000mbpp. Jak jest naprawdę trudno mi sprawdzić bo niestety jeszcze nie mam sieci LAN GigabitEthernet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze za cholere nie jestem w stanie namierzyć sklepu, w którym byłaby taśma termoprzewodząca. Pomóżcie - bardzo proszę - bo nie chcę kleić na ("super glue"). Taśma to taśma mocno trzyma ale jest spora szansa na ewentualne odklejenie radiatorka. Sprawdzałem już KOMPUTRONIK, SIRIUS, 4MAX, ALLEGRO i kilka pomniejszych sklepików z marnym skutkiem. Za pomoc z góry PIĘKNE DZIĘKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze za cholere nie jestem w stanie namierzyć sklepu, w którym byłaby taśma termoprzewodząca. Pomóżcie - bardzo proszę - bo nie chcę kleić na ("super glue"). Taśma to taśma mocno trzyma ale jest spora szansa na ewentualne odklejenie radiatorka. Sprawdzałem już KOMPUTRONIK, SIRIUS, 4MAX, ALLEGRO i kilka pomniejszych sklepików z marnym skutkiem. Za pomoc z góry PIĘKNE DZIĘKI.

Zobacz ten wątek.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=30880&highlight=

 

Jego autor (Rosio) sprzedaje takie taśmy, właśnie jestem w trakcie dogadywania szczegółów zapłaty za i odbioru przesyłki z taśmą

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wymieniłem chłodzenie procka (jest w moim opisie)i jestem mile zaskoczony tym co ten cooler wyprawia, po tescie w 3dmarku temperatura nie osiaga 41 stopni.przy normalnej pracy kompa temp. ma 35 stopni.A zapłaciłem za niego tylko 50 zł.Polecam ten cooler wszystkim!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z sieciówką NVIDIA. Jestem posiadaczem modemu kablowego i po podłączeniu go do 3Com wszystko działa poprawnie - jest Internet i lokalna - a gdy go podłączę do nVidia niedziała nic. Chwilowo nie mam stałego IP bo serwer DNS nam wysiadł (takich mamy sprytnych adminów) i jadę na DHCP. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem niedziałającej sieciówki nVidii. A może ja coś źle robię. Dzięki za odpowiedzi w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę swój procek z podpisu na płycie z podpisu puścić na 166 MHz żeby pracował synchronicznie z pamięciami.

Ustawiam go 10 x 166, tak?

 

1. Czy taka sztuczka jest w ogóle możliwa?

2. Jak się do tego zabrać? Stopniowo zmieniać ustawienia zbliżając się do założonych ustawień czy od razu tak go ustawić?

3. Co jeszcze trzeba zmieniać? Napięcia? Jakie?

4. Czym ryzykuję kombinując w ten sposób? CZy mogę coś spalić w ten sposób?

Wiecie, niedawno przesiadłem się z Intela i nie wiem jak wygląda "kręcenie" Athlona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 100% od razu pójdzie na 10 x 166, przecież to w końcu nominalna częstotliwość 2000+,a że inna magistrala to pryszcz. Po tym pierwszym kroku spróbuj zwiększać stopniowo mnożnik i sprawdzać stabilność Prime95. Jak dojdziesz do 2400+ (12x166) powyżej być może będzie trzeba zwiększyć napięcie Vcore o 0,25 - 0,5 V. Jeśli dobry model to będzie chulał na 2600+ (12,5x166) bez podbijaniaVcore. Ale jeśli jesteś ostrzożny zostaw go działającego na 2400+. Temperatura zależnie od rodzaju AC ( dobrym) nie powinna ci przekroczyć przy stress 50 C. Mój egzemplarz 1800+ działając jak w podpisie ma 50 C. I nie bój się tak bardzo. Aby spalić T-breda trzeba mocno eksperymentować z wysokim Vcore i magistralą, albo źle założyć chłodzenie. U mnie w pracy mam parę T-bredów 1700+, które są chłodzone jakimiś badziewiami i w upalne dni ich temperatura wynosiła ok. 72 C i działały stabilnie. Głowa do góry, spójrz na podpisy całej masy forumowiczów, u nich działa i nie narzekają. Nikt nie patrzy na coś poniżej 2400+, bo tak odpala się 1700+ - 1800+ na "dzień dobry". A jeśli nie wierzysz co można zdziałać z 2000+ to looknij na overclokers.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie bój się tak bardzo. Aby spalić T-breda trzeba mocno eksperymentować z wysokim Vcore i magistralą, albo źle założyć chłodzenie.

Hmmm, wolę dmuchać na zimne i stąd moja asekurancka postawa.

 

Ostatnio spalił mi się Soltek 75FRN-RL razem z prockiem XP2000+ więc trochę się boję. Dobrze że mi gwarancję uznali.

 

Chyba przez te cztery wolne dni trochę poeksperymentuję ...

:D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam XP 1800+ JIHUB 0302 i kręci się dobrze tylko że nie mam 2 kostek RAMu i to mnie boli (chodzi na singlu) i ma napięcie 1,5V na 2600+ dałem 1,6V i działał stabilnie sprawdzałem to Hot CPU Tester'em i 3DMarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.75V to cale nie jest duże napięcie nawet dla procka który ma defaultowo 2.05V. Faktem niezaprzeczalnym jest iż trzeba mu zapewnić odpowiednio wydajne chłodzenie, ale już i tak mu nie zaszkodzimy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki procesor ma defaultowo 2,05V ???? pierwsze słysze żeby jakiś Athlon tyle miał. Sorry Sh4d0W to nie kpina ale zaskoczenie bo nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym. Podkręcony i owszem ale żeby standardowe takie napięcie miał !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki procesor ma defaultowo 2,05V ???? pierwsze słysze żeby jakiś Athlon tyle miał. Sorry Sh4d0W to nie kpina ale zaskoczenie bo nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym. Podkręcony i owszem ale żeby standardowe takie napięcie miał !!

Sorki, zeszło trochę. Zamiast 2.05V miało być 1.5 ;). A ty się od razu tak nie oburzaj. A co do tego, że Athlony nie miały defaultowo takich napięć to jest teraz kpina. Poszukaj np. o Athlonach na Slot A. Więc nie wyjeżdzaj z zaskoczeniami, bo każdy się pomylić może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM PROBLEM

Miałem dzisiaj dziwny problem przy składaniu kompa dla brata z Ge Forcem 2 titanium, wsadziłem ją do asusa(wersja bez deluxe v1.06) i cały czas pali sie czerwona dioda od agp(sprawdzałem tez u siebie i tez sie pali).karta jest ok bo na innej płycie niz asus smiga.Myslałem na poczatku ze kupił uwaloną płyte ale miał tez w domu Geforce1 i wszystko poszło ok .Czy ktos moze sie z tym spotkał??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM PROBLEM

Miałem dzisiaj dziwny problem przy składaniu kompa dla brata z Ge Forcem 2 titanium, wsadziłem ją do asusa(wersja bez deluxe v1.06) i cały czas pali sie czerwona dioda od agp(sprawdzałem tez u siebie i tez sie pali).karta jest ok bo na innej płycie niz asus smiga.Myslałem na poczatku ze kupił uwaloną płyte ale miał tez w domu Geforce1 i wszystko poszło ok .Czy ktos moze sie z tym spotkał??????????

no to albo masz tego gf tak starego ze leci tylko na agp 1x/2x albo cos dioda jest nadgorliwa, u mnie na rev.1.06 i gf2pro od pixelviewa jest wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...