Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pochwalilem dzien przed zachodem slonca i... nacialem sie :( . Mam taka sytuacje: gdy ustawie w biosie 11x200 i wyjde zapisujac zmiany, komp sie restartuje, wchodzi do windy, przechodzi testy: 3dMark, Prime95 (np. 3 gzodz.), mem test, wszelkie gry - slowem wszystko ok. Niestety jak wylacze kompa to juz nie moge go uruchomic :( . Najpierw nic jest poprostu czarny ekran, a dopiero po restarcie uruchamia sie, ale w Safe Mode i po ustawieniu w biosie znow 11x200 reset i idzie normalnie! Myslalem ze to zalezy od zasilacza - wczesniej milem Codegena, no ale teraz na tym Chieftec'u byloby to samo ?!?!

 

Wheelerfan, mowiles ze to typowe objawy przekreconego w gore kompa - czy da sie temu jakos zaradzic? Przeciez testy wszystkie w koncu przechodzi!

 

Nic nie pomaga: obnizenie timingow, zmiana namiecia na pamieciach, zmiana Vcore...

 

Natomiast na 10,5x200 wszystko jest zupelnie dobrze (wlaczanie+wszelkie testy)

 

Za przeproszeniem, juz qrwa nie wiem co jest! Radzcie ludzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pochwalilem dzien przed zachodem slonca i... nacialem sie :( . Mam taka sytuacje: gdy ustawie w biosie 11x200 i wyjde zapisujac zmiany, komp sie restartuje, wchodzi do windy, przechodzi testy: 3dMark, Prime95 (np. 3 gzodz.), mem test, wszelkie gry - slowem wszystko ok. Niestety jak wylacze kompa to juz nie moge go uruchomic :( . Najpierw nic jest poprostu czarny ekran, a dopiero po restarcie uruchamia sie, ale w Safe Mode i po ustawieniu w biosie znow 11x200 reset i idzie normalnie! Myslalem ze to zalezy od zasilacza - wczesniej milem Codegena, no ale teraz na tym Chieftec'u byloby to samo ?!?!

 

Wheelerfan, mowiles ze to typowe objawy przekreconego w gore kompa - czy da sie temu jakos zaradzic? Przeciez testy wszystkie w koncu przechodzi! 

 

Nic nie pomaga: obnizenie timingow, zmiana namiecia na pamieciach, zmiana Vcore... 

 

Natomiast na 10,5x200 wszystko jest zupelnie dobrze (wlaczanie+wszelkie testy)

 

Za przeproszeniem, juz <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wiem co jest! Radzcie ludzie!!

 

Spróbuj, pożyczyć pamięci DDR 400, albo inne DDR 333, może to pamiątki nie wyrabiają?? Zdaje się, że odpalanie kompa wiąże się dla nich z większym stresem niż późniejsza normalna praca. Ja obstawiam, że jednak winne są pamięci, jesli nie one to może proc?? Jakie masz odczyty temperatur??

 

Możesz jeszcze spróbować tak: Zacznij od 11 X 191 (cały czas synchro z pamięciami) tj. ok. 2100 Mhz i sprawdzaj czy odpala. Nie rób pełnej procedury testowej, na początek sprawdź tylko czy komp wstaje. Zobaczysz jakie było ostatnie uruchamiające się ustawienie, pro forma sprawdzisz jego stabilność. Potem od tego ostatnio dzialającego ustawienia, spróbujk testować inne pamiątki. Tyle ode mnie, może Hanu wymyśli coś mądrzejszego w końcu to on jest tu Guru :D .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle: ~ 45C, Stress: max 53C

 

BTW na www.nvision.pl pisza o nowych sterach do nforce'a - 3,75, ale bez podpisu WHQL. Instaluje i zobacze co to.

Nie zmieniałbym sterów przed końcem eksperymentów. Ale zmienić je na ostatnich odpalających ustawiniach i próbować potem dlaej w górę może być do rzeczy, przynajmniej będziesz wiedział czy zmiana sterów Ci w tym zakresie cokolwiek dała.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - nie licze ze stery cos pomoga w mojej sytuacji! Tak tylko mowie zeby ludziska wiedzialy ze cos takiego jest. Sciagnalem i looknalem co to jest i chyba nie polecam.

 

A moze to wina mobo? W koncu to rev. 1.06...

Może i mobo?? Ale test, który proponuję i tak przeprowadź. Wnioski spróbujemy wyciągnąć jak podasz nam co z tego wyszło??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pochwalilem dzien przed zachodem slonca i... nacialem sie :( . Mam taka sytuacje: gdy ustawie w biosie 11x200 i wyjde zapisujac zmiany, komp sie restartuje, wchodzi do windy, przechodzi testy: 3dMark, Prime95 (np. 3 gzodz.), mem test, wszelkie gry - slowem wszystko ok. Niestety jak wylacze kompa to juz nie moge go uruchomic :( . Najpierw nic jest poprostu czarny ekran, a dopiero po restarcie uruchamia sie, ale w Safe Mode i po ustawieniu w biosie znow 11x200 reset i idzie normalnie! Myslalem ze to zalezy od zasilacza - wczesniej milem Codegena, no ale teraz na tym Chieftec'u byloby to samo ?!?!

 

Wheelerfan, mowiles ze to typowe objawy przekreconego w gore kompa - czy da sie temu jakos zaradzic? Przeciez testy wszystkie w koncu przechodzi! 

 

Nic nie pomaga: obnizenie timingow, zmiana namiecia na pamieciach, zmiana Vcore... 

 

Natomiast na 10,5x200 wszystko jest zupelnie dobrze (wlaczanie+wszelkie testy)

 

Za przeproszeniem, juz <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wiem co jest! Radzcie ludzie!!

u mnie to samo się dzieje tylko że z ustawieniem 11,5X200

a specjalne kupiłem nową zasiłkę i qupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWY REKORD FSB CZY ŚCIEMA

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=617145#617145

Poczytajcie posty użytkownika "kikus"

chyba już wszystko jasne :)

jezeli wierzyć programowi to ja mam FSB 400Mhz hehe

 

Dołączona grafika

 

bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Deluxa kupilem wczoraj. Poniewaz jednak wczoraj byl dzien nie do myslenia, wscieklem sie strasznie kiedy.. nei moglem sie dogrzebac ustawiania co 1 Mhz fsb.. mysle sobie, co za syf! 100/133/166/200 i nic innego nie da sie wymyslec?

Na skutek nerwowej szarpaniny z plyta twardy dysk sie rozsypal - nie wiem czemu, barakuda 40 nigdy nie sprawiala mi zadnych problemow.. a tu bach i po ptakach. Na szczescie (w nieszczesciu) dysk przezyl, dane poszly sie kochac.

Wreeeszcie dzisiaj na spokojnie pomyslalem "Popatrzmy co madrzejsi odemnie na ten temat mówią" No i trafilem na Tweak.pl.

Dzieki Wam (przeczytalem uwaznie wszystkie 55 stron w tym wątku hehehe) udalo mi sie ujarzmic bestie.

Okazalo sie ze moim glownym problemem sa oczywiscie pamieci (spectec 266) ktore wyzej 160 nie chca chodzic. Moja mila kolezanka nawet nagrala mi sie tak, ze podmienilem glosowe raporty na mile dla ucha :) Z tego co widze moj xp2000+ potrafi sie rozpedzic do 3000mhz tyle, ze wstrzymuja go pamieci. Probowalem asynchronicznie podkrecac.. ale efekt byl zalosny. Najstabilniej chodzi sobie wszystko na 160, napiecie na procku 1.600.

Czekam na doplyw $$$ i wymieniam pamieci na 400, puszcze je w dualu i zobaczymy co profesor procesor na to.

Mam nadzieje ze zadomowie sie na tweak.pl

Pozdrawiam serdecznie i dzieki ! (juz chcialem oddac plyte do sklepu ehhehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pochwalilem dzien przed zachodem slonca i... nacialem sie :( . Mam taka sytuacje: gdy ustawie w biosie 11x200 i wyjde zapisujac zmiany, komp sie restartuje, wchodzi do windy, przechodzi testy: 3dMark, Prime95 (np. 3 gzodz.), mem test, wszelkie gry - slowem wszystko ok. Niestety jak wylacze kompa to juz nie moge go uruchomic :( . Najpierw nic jest poprostu czarny ekran, a dopiero po restarcie uruchamia sie, ale w Safe Mode i po ustawieniu w biosie znow 11x200 reset i idzie normalnie! Myslalem ze to zalezy od zasilacza - wczesniej milem Codegena, no ale teraz na tym Chieftec'u byloby to samo ?!?!

 

Wheelerfan, mowiles ze to typowe objawy przekreconego w gore kompa - czy da sie temu jakos zaradzic? Przeciez testy wszystkie w koncu przechodzi! 

 

Nic nie pomaga: obnizenie timingow, zmiana namiecia na pamieciach, zmiana Vcore... 

 

Natomiast na 10,5x200 wszystko jest zupelnie dobrze (wlaczanie+wszelkie testy)

 

Za przeproszeniem, juz <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wiem co jest! Radzcie ludzie!!

u mnie to samo się dzieje tylko że z ustawieniem 11,5X200

a specjalne kupiłem nową zasiłkę i qupa

Jackul i co? Wymysliles cos na to? Nie chce mi sie wierzyc, ze moja nowa zasilka nie pociagnie takiego konfigu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie dałem sobie spokój

ustawiłem 11X200

bo jeżeli rzeczywiście to zasiłka więc juz nic nie zrobię

zmiana zasilacza nie wchodzi w grę

moze jednak to nie wina zasilacza.....tylko czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thingrim

 

Podłącz jak bozia przykazała głośniki (do gniazd obok wyjścia cyfrowego) - zostaje Ci wolny Line in i Microphone analogowo i spdifa.

hmm nawet jezeli p[rzepne kabelek z line in na jedno w zyjsc obok cyfruwki to i tak nic nie daje bo to line in jak sie wlaczy ss zamienia sie na wyjscie i to tam jest podawany sygnal na kolumny wiec podanie tam syg zewn nic nie daje przynajmniej w moim przypadku wniosek z tego jest taki iz nie mozna podpiac zadnego uzadzenia zewnetrznego typu mikrofon cz tv jak sie ma soun storma wlaczonego (no chyba ze wykozystac pomysl z kabelkiem od cd czego jeszcze nei prubowale )

no ale to nie jest za bardzo w pozadku ze aktywuja ss tracimy take mozliwosci no chyba ze sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troszkę OT, ale jak już gadaliśmy o wentylach, to mam jeszcze jedno pytanie, moze ktoś z was będzie znał odpowiedz :)

Wie ktoś czym się rózni Aero 7+ od Aero 7 Lite :?:

Prosze mi tylko nie odpowiadac, że Lite jest Lite, bo to, to ja akurat wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam sprawe, a mianowicie jak moza zrobic zeby winDVD lub powerDVD zalaczylo dekodowanie AC3 na wyjscia analogowe tego SoundStormika.

Mialem kiedys Audigy (a raczej awaryjnie lezy na szafie) i to byl cud funkcjonalnosci i bezproblemowosci jesli chodzi o roznego rodzaju kombinacje z dzwiekiem.

Lubie dobre dzwieki mniej wiecej tak jak wiekszosc 200FPS w Unrealu2

wiec strasznie mnie nurtuje szy wogole cos mozna z tym zrobic.

divx z AC3 juz udalo mnie sie opanowac ale w DVD nic nie moge zrobic.

Czy rzeczywiscie jedyna opcja jest zewnetrzny dekoder ?

BTW czy ktos widzial taki konwerter coaxial=>toslink w polsce do kupienia od reki.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia co do kompów które nie chca bootować. Owszem, czasami winą jest zasiłka, ale to jakieś 50% przypadków. W waszym przypadku winna jest raczej kombinacja płyta - procek. Nie każdy Athlonik bezbólowo przechodzi na wyższe częstotliwości. Płyta wysyła podczas postu "info" do proca o ustawieniach, i od "elastyczności " modelu zalezy jak on to zinterpretuje. Raz wstanie , raz nie. Dużo osób ma z tym problemy, bo niby proc wytrzymuje dużo , a czasem nie bootuje. Muszę uczciwie przyznać, że nie mam na to większego pomysłu.

 

BTW: 3000 MHz!!! Koleś pobiłeś najlepszych na świecie na AC!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki oto problem:

 

przy włączaniu komputera czasem nie włącza się monitor tak jakby nie dostawał sygnału z karty graficznej; ale zdarzają się przypadki kiedy przy starcie nie włącza się monitor i hdd też nie pracuje, czyli jakby zwis.

 

czasem [rzadko] po paru restartach monitor włącza się z takim obrazem:

 

Dołączona grafika

 

 

komputer nie chce przejść testu w 3dMarku, robi zwis za każdym razem [to się dzieje od wczoraj, bo wcześniej było ok]

sprawdzałem grafę na innym kompie i wszystko działa, tyko u mnie są jakieś problemy. komp z inną grafą chodził bez problemów.

 

założyłem spowrotem moją grafę, i teraz mam kolejne objawy: przy odpaleniu kompa i wystartowaniu biosu, pojawia się memory test, który dziwnie długo testuje moją pamięć i to 3-krotnie. wcześniej test przechodził raz i to bardzo szybko, nie wiem czemu. testowałem pamięć na innym kompie i nie miałem żadnych problemów.

 

dodam, że miałem już mobo w serwisie u siriusa w sierpniu. no ale naprawili [chodziło chyba o bios]

 

czy ktoś z Was miał podobne problemy? wiem że komp jest podkręcony, ale wszystkie elementy powinny wytrzymać, to przecież jeszcze nie extreme o/c....

 

puściłem wczoraj prime95 na prawie 8h i było stable, bez błędów

 

ponadto cały czas speech report nadaje komunikat vpu test failed lub coś w tym stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pjakub, porob testy: napiecie na procu i na pamieci walnij na maxa i poobserwuj. Jak wciaz bedzie to samo - obniz timingi do np. 9-4-4-2,5(lub nawet 3) i znow sprawdz. Potem sprobuj obnizyc troche procka np 9,5x200. Daj znac jak uda Ci sie rozwiazac ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problemik - wczoraj na chwilę odłączyłem kompa żeby wyciągnąć ram. Gdy włożyłem go z powrotem i włączyłem kompa odczyt temp. z diody na procu wynosił 24C!! Wcześniej było to ~47C. Czy ktoś z Was wie co powienienem zrobić by przywrócić dawne wskazania? Z góry thx.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilas, a orientujesz sie ile % prób oblokowania cache'u udaje się :?: Bo nie wiem czy warto prubować, bo jak zwale procka to nie będzie za ciekawie :(

 

I czy ty masz tą serię Athlona 2000 XP+ typową dla Bartona jak np: AQXEA :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwszy post na tym forum 8)

 

Wiec...

 

Mam A7N8X Deluxe 2.0 od 3-ch dni i dopiero zaczynam zabawe wiec mam ustawienia standardowe

 

Sorry jesli to o co pytam pojawilo sie juz w temacie ale jestem dopiero w polowie czytania ;) kurcze rozpisaliscie sie i ciezko cos wylowic, powinno chyba powstac odobne forum o tej M/B !

 

A szykam dokladnie informacji o SPDIF, wiem ze jest wyjscie na plytce ... ale w manualu jest zdjecie takiej zgrabnej plyteczki ktora podpina sie pod w gniazdo na plycie. Na jej plyteccze sa tylko 2 zlacza - wejscie i wyjscie SPDIF. Moje pytanie dotyczy dokladnie tego czy to powinno sie pojawic w Deluxie bo w manualu jest napisane ze to jest (optional).. no tak tylko ze raczej nie ma bardziej rozbudowanej wersi tej plytki niz Deluxe! :roll:

 

 

Drugie pytanie dotyczy AudioPanel-a:

Na plycie jest takie wyjscie, a ja mam obudowe Codegen 8011, ktora ma wejsice Mic i wyjscie sluchawkowe na przednim panelu, kable zakonczone sa "Jackami" :) "Dzekami" i bez problemu moge to przerobic na te "pinowe" czarne wtyczki tylko czy to ma sens, czy mozna w ten sposob podlaczyc te gniazda czy musze wyprowadzic je na zewnatrz i podlaczyc do plyty.

 

 

 

OFF TOPIC:

Chcialbym przemalowac maskownice do DVD na czarno, nie specialnie zalerzy mi na napisach ale bardziej na tym aby to bylo przyjemne dla oka i aby nie zniszczyc plastiku. Znacie moze jakies specialne spraje albo cos wlasnie do takiego modingu :?:

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...