Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Kipek czy mozesz mi powiedziec gdzie w biosie są ustawienie zeby ustawic agp X4? Jak czerwona dioda sie pali od agp to płyta sie nie podniesie. Najwidoczniej ta grafika musi byc tak jak Paweł pisze X2 lub X1 To znaczy ze asus zrobił by plyte ktora nie obsługuje agpX2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo co ty Sh4d0W ja tego złośliwie nie mówie to tylko tak na marginesie nie trzabe się od razu trząść jeżeli cie to tak uraziło to przepraszam.

Ja tego wcale złośliwie nie mówie i wcale Cię o to nie oskarżam. Po prostu zrozum, że czasami człowiek się myli/przeklawiaturza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipek czy mozesz mi powiedziec gdzie w biosie są ustawienie zeby ustawic agp X4?  Jak czerwona dioda sie pali od agp to płyta sie nie podniesie. Najwidoczniej ta grafika musi byc tak jak Paweł pisze X2 lub X1 To znaczy ze asus zrobił by plyte ktora nie obsługuje agpX2?

Daj AGP 8x na Disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy ty masz rev 2.0 . Zobacz jaki masz układ scalony . Znajduje sie on prz porcie usb/lan , tym wyżej koło portu LPT . Ludzie wy też popatrzcie . POZDRO

PS. Ludzie powiedzicie jakie macie rev. i co dokładnie pisze na naklejce umieszczonej na kości biosu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy ty masz rev 2.0 . Zobacz jaki masz układ scalony . Znajduje sie on prz porcie usb/lan , tym wyżej koło portu LPT . Ludzie wy też popatrzcie . POZDRO 

PS. Ludzie powiedzicie jakie macie rev. i co dokładnie pisze na naklejce umieszczonej na kości biosu .

Mam układ o symbolu TAMAG HA-003 0307, Realtek ALC650 (o ile dobre przeczytałem - literki są bardzo małe). Pod radiator na NB nie zajrzę, nie mam takiej potrzeby.

 

Wiecie, podejrzewam, że wytłumaczenie jest inne. To raczej w necie piszą bzdury, te układy najprawdopodobniej są stosowane w różnych wersjach płyty.

 

Bo jeśli nie mam rev. 2.0 to czemu Asus Update automatycznie zaistalował mi BIOS w wersji C 1005, taka wersja istnieje tylko dla rev. 2.0 (sprawdziłem na stronach ASUS'a):?: I czemu ASUS PC Probe i DirectX podaje jako nazwę płyty ASUS A7N8X2.0 Deluxe BIOS Rev 1005 (na stronach ASUS'a nie wersji BIOS 1005 dla rev. innego niż 2.0 :!: :!: )

 

Proponuję zainstalować przy pomocy tego programu BIOS, jeśli zainstaluje C 1005 - macie rev. 2.0.

BIOS przy pomocy tego programu instaluje się bezpośrednio spod windows'ów, trzeba być w necie. Program sam łączy się z serwerem i dobiera odpowiednią wersję BIOS'u

 

Ludzie, nie dajcie się zwariować, nie wszystko co w necie ktoś napisze jest prawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy ty masz rev 2.0 . Zobacz jaki masz układ scalony . Znajduje sie on prz porcie usb/lan , tym wyżej koło portu LPT . Ludzie wy też popatrzcie . POZDRO 

PS. Ludzie powiedzicie jakie macie rev. i co dokładnie pisze na naklejce umieszczonej na kości biosu .

Mam układ o symbolu TAMAG HA-003 0307, Realtek ALC650 (o ile dobre przeczytałem - literki są bardzo małe). Pod radiator na NB nie zajrzę, nie mam takiej potrzeby.

 

Wiecie, podejrzewam, że wytłumaczenie jest inne. To raczej w necie piszą bzdury, te układy najprawdopodobniej są stosowane w różnych wersjach płyty.

 

Bo jeśli nie mam rev. 2.0 to czemu Asus Update automatycznie zaistalował mi BIOS w wersji C 1005, taka wersja istnieje tylko dla rev. 2.0 (sprawdziłem na stronach ASUS'a):?: I czemu ASUS PC Probe i DirectX podaje jako nazwę płyty ASUS A7N8X2.0 Deluxe BIOS Rev 1005 (na stronach ASUS'a nie wersji BIOS 1005 dla rev. innego niż 2.0 :!: :!: )

 

Proponuję zainstalować przy pomocy tego programu BIOS, jeśli zainstaluje C 1005 - macie rev. 2.0.

BIOS przy pomocy tego programu instaluje się bezpośrednio spod windows'ów, trzeba być w necie. Program sam łączy się z serwerem i dobiera odpowiednią wersję BIOS'u

 

Ludzie, nie dajcie się zwariować, nie wszystko co w necie ktoś napisze jest prawdą

Dzięki Andy za odpowiedzi . Sam miałem taką myśl żę mątują różne układy ale nie byłem pewien. I właśnie po to wymyślono forum. I faktycznie w necie czasami piszą bzdury :-) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Mam Aususka rev. 1.4 bios 1.004 Jest prawie OK mam problemy ze zwykłymi pamiątkami -- speech raporter czasami krzyczy że są beee

No i co jakiś czas winda mi się resetuje :((

2x256 333 Elixir 2,5 clk puszczone synchronicznie 266 6,3,3,2.5 a i na 2,6V mem core

CHiba bede musiał kupić lepsze pamiątki ???? hjlip hlip zas kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy ktoś z posiadaczy tego Asus'a mógłby mi na maila podesłać spakowaną zawartość dyskietki ze sterownikami do kontrolera Serial ATA? Gdzie zgubiłem swoją a może za jakiś czas być mi potrzebna

Mój adres: analyzer@polbox.com

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy ktoś z posiadaczy tego Asus'a mógłby mi na maila podesłać spakowaną zawartość dyskietki ze sterownikami do kontrolera Serial ATA? Gdzie zgubiłem swoją a może za jakiś czas być mi potrzebna

Mój adres: analyzer@polbox.com

Z góry dziękuję

O przy okazji mi też . Najlepiej kakby ktoś zrobił obraz płyty a potem spakował . . Mój mail to jno@go2.pl .

Ps. Andy jak już ktoś ci podeśle mógłbyś mi też podesłeć . POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipek czy mozesz mi powiedziec gdzie w biosie są ustawienie zeby ustawic agp X4?  Jak czerwona dioda sie pali od agp to płyta sie nie podniesie. Najwidoczniej ta grafika musi byc tak jak Paweł pisze X2 lub X1 To znaczy ze asus zrobił by plyte ktora nie obsługuje agpX2?

Daj AGP 8x na Disable.

no wlasnie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  

Mam Aususka rev. 1.4 bios 1.004 Jest prawie OK mam problemy ze zwykłymi pamiątkami -- speech raporter czasami krzyczy że są beee  

No i co jakiś czas winda mi się resetuje :((

2x256 333 Elixir 2,5 clk puszczone synchronicznie 266 6,3,3,2.5 a i na 2,6V mem core  

CHiba bede musiał kupić lepsze pamiątki ???? hjlip hlip zas kasa

Tez mialem taki problem, choc wszystko chodzilo ok. Najlepszym rozwiazaniem problemu jest ustawienie sprech raporter na DISABLED :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tych sterowników - dlaczego sobie ze stronki ASUSa nie ściągniecie na przykład tylko poczte zapychacie [:-). tam są wszystkie potrzebne sterowniczki które na dodatek działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wam wysyłam stery do ata,troche to potrwa bo zajmuje ponad 4mb

Hmmm, od kiedy 4 mb mieszczą się na dyskietce :?: :!: :D

 

Chodzi mi o zawartość DYSKIETKI od Serial ATA

wysłałem Ci całe stery z płyty a Ty marudzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wam wysyłam stery do ata,troche to potrwa bo zajmuje ponad 4mb

Hmmm, od kiedy 4 mb mieszczą się na dyskietce :?: :!: :D

 

Chodzi mi o zawartość DYSKIETKI od Serial ATA

wysłałem Ci całe stery z płyty a Ty marudzisz :)

He he, nie marudzę

:lol:

 

Bardzo proszę o tę dyskietkę, pliki ze strony ASUS'a mam, chodzi mi o dyskietkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was upgrde'noł sobie biosa na UBER-BIOS i czy dobrze wszystko działa i czy stabilny ?? Co sądzicie na ten temat czy w ogóle warto zmieniać ??

Warto. :-) Ja cały czas mam UberBios i nie mam żadnych problemów. Uber odblokował ukryte opcje (m.n. zaawansowana konfiguracja kontrolera ATA), dodał możliwość regulacji VDD (nie wiem czy działa na rev. 1.04 :-). itd. Ogólnie mówiąc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny dylemat mam oficjalny 1005 a mam zamiar zmienić na UBER-BIOS : 1005D-Uber-SATA ale jakby się boję chociaż Sh4d0W twierdzi że warto i żeby nie pękać :) poczekam na Ciebie kisiel02 aż to zrobisz i się podzielisz doświadczeniami. POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu ;). adflashem ja tego nie robiłem, więc nie pomogę. U mnie ASUSUpdate bezproblemu zjadł ten BIOS. Możę spróbujcie jakąś nowszą wersją ...

 

P.S. Robisz to Updatem z płytki czy ściągałeś z netu nową wersję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiel, kilka postów temu w tym temacie podałem instrukcję flashowania BIOSu w naszych płytkach. Zaznaczyłem jednak, że przełączniki są do rev. 1.04-1.06. Teraz prostuję: DZIAŁAJĄ TAKŻE NA REV. 2.0. A co do UBER BIOS to wałkowaliśmy to już z Sh4dow milion razy ( z tym tematem włącznie). SĄ W PEŁNI FUNKCJONALNE I STABILNE ( a że zmiana napięcia chipsetu na rev. 1.04 nie działa to osobiście potwierdzam) i oferują kilka ciekawych opcji głównie z zakresu manipulacj kontrolerów IDE i Serial ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam was jednak jak wygląda sprawa odczytu temperatury w Biosie. U mnie w przeciągu 2-3 sek wachania sięgają nawet 4 C. Np. 39 i zaraz potem 43 i znów 39 i 42. Bios 1004. I tak jeszcze na marginesie to podajcie temperatury idle i stress ( oraz cooler ofkoz), bo chyba takiej sprawy jeszcze nie poruszaliśmy przy naszych płytkach. Czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...