Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

No mistrzu powiesz mi jak sprawdziles ze ta plyta nie ma sieciowki 1gb.???

podlaczyles do drugiego kompa z sieciowka 100 mb i szlo tylo 100mbitow ??

A co? ty podłączyłeś do drugiego asusa i szło 1Gb/s? Poczytaj chłopcze specyfikację, naucz się porządnie wysławiać, i dopiero wracaj na forum.

 

ps. to po C H U J dawali by 2 karty sieciowe????

Wbrew pozorom trochę zastosowań jest. Ale żeby je odkryć trzeba mieć w głowie trochę więcej niż parę bodbudkopiwnych słówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No mistrzu powiesz mi jak sprawdziles ze ta plyta nie ma sieciowki 1gb.???

podlaczyles do drugiego kompa z sieciowka 100 mb i szlo tylo 100mbitow ??

A co? ty podłączyłeś do drugiego asusa i szło 1Gb/s? Poczytaj chłopcze specyfikację, naucz się porządnie wysławiać, i dopiero wracaj na forum.

 

ps. to po C H U J dawali by 2 karty sieciowe????

Wbrew pozorom trochę zastosowań jest. Ale żeby je odkryć trzeba mieć w głowie trochę więcej niż parę bodbudkopiwnych słówek...

Chłopaki!!

Spox. tylko bez obelg, tego na tym topicu nie było i mam nadzieje nie będzie.

To że macie różne zdania jeszcze Was nie uprawnia do zwiekszania adrenaliny innym czytającym.

A na spokojnie (chyba to już było, ale cóż)

Podobno wyszła krótka seria płyt z jedną sieciówką 1GB a drugą 100MB. Jakiś czas nawet Asus chwalił się to sieciówką na naszej płycie. Ale to trwało krótko i dawno. Większość płyt ma dwie sieciówy 100 Mb i tyle na ten temat. Co do zastosowań to diablo, zważywszy na mój przyjazny ton mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i wskazać jakieś sensowne zastosowania?? Mnie przyszło do głowy jedynie możliwość łatwego łączenia drugiego kompa w jedno łącze sieciowe, ale nie wiem czy to możliwe??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież z mojej strony obelg nie było. Zwróciłem głównie uwagę na jego słownictwo oraz dość obraźliwy ton wypowiedzi.

 

Co do samych zastosowań 2 kat sieciowych, to na początek warto wspomnieć o routingu. Wyobraź sobie sytuację że w domu masz doprowadzoną sieć przez skrętkę (bardzo częsta sytuacja) i chcesz rozdzielić to na inne komputery (np, dla brata). I już się przydają 2 karty sieciowe. Drugie zastosowanie, używasz komputera w kafejce jako dysk sieciowy (trzymasz na nim image płyt). Rozbijając transfer na 2 łącza możesz dużo zyskać na przepustowości (chociaż bez odpowiednich routingów dzielisz sieć na 2 segmenty, co jednak idzie naprawić).

 

To są tylko takie 2 szybkie pomysły. Jak by się skupić znalazło by się więcej, a najwięcej znajdzie praktyka.

 

U mnie przykładowo do drugiej karty sieciowej jest podpięty AP do kompuniakcji z notebookiem. Fakt, mogłem go wpiąć w switcha który stoi obok, ale wtedy notebook widoczny byłby przez wszystkie komputery w domu. A tak jest w osobnej podsieci i nikt przypadkowo z nim nie namiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przede wszystkim życzę Wszystkiego Dobrego Forumowiczom w Nowym Roku i żadnych kłopotów ze sprzętem :-)

Niestety mnie takie kłopoty nie omijają.

Próbowałem zainstalować sobie na pierwszej partycji dysku legendarny system Win98. Dysk jest SATA, puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver

.....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

.....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

.....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Wiem, że część z Was ma poinstalowane Win98, ale nie widziałem na żadnej z tych 68 stron, żeby ktokolwiek miał taki problem. Czy macie jakiś pomysł o co tu chodzi? Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli ktoś z Was ma zainstalowany Win98 i WinXP na dwóch różnych partycjach i korzysta z bootmanagera WinXP, to bardzo proszę o podesłanie mi na kgr@o2.pl pliku boot.ini

Dziękuję za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No mistrzu powiesz mi jak sprawdziles ze ta plyta nie ma sieciowki 1gb.???

podlaczyles do drugiego kompa z sieciowka 100 mb i szlo tylo 100mbitow ??

A co? ty podłączyłeś do drugiego asusa i szło 1Gb/s? Poczytaj chłopcze specyfikację, naucz się porządnie wysławiać, i dopiero wracaj na forum.

 

ps. to po C H U J dawali by 2 karty sieciowe????

Wbrew pozorom trochę zastosowań jest. Ale żeby je odkryć trzeba mieć w głowie trochę więcej niż parę bodbudkopiwnych słówek...

 

Gosciu naucz sie patrzec to 1

 

2 napisalem to pol roku temu.

 

3. A ty podlaczales 2 asusy ze soba ??

 

Dołączona grafika

 

to mi na 100 kb/s nie wyglada.

;)

 

 

 

ps. nie lubie tweaka i nieodwiezialem go od roku bo postuja na nim takie lamy jak ty gosciu wiec jak niewiesz co mam w domu/pc to sie nie odzywaj.

 

update:

 

ja mam w kompach 5 sieciowek + 2 w asusie zintegrowane to mi niemusisz o siecie mowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@barraqda2

1. Co to za karta, co ma 100kb/s??

2. Do czego ma być ten zrzut z właściwości firewire??

3. Nie mogłeś przyciąć tego obrazka? Po co mi info, czego słuchasz i z kim gadasz? Do tego 120kB na obrazek to trochę przydużo (chyba, że posyłasz zdjęcia panienek ;)).

4. Na jakim forum nie ma lamek i po co takie forum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera :/ nie moge se poradzic z wlaczeniem obslugi wiecej glosnikow przestawiam w opcjach dzwieku tzn. start programy glosnosc i tam ze zamiast wyjscia od microfonu bedzie jakeis tam glosniki neistety to nie dziala :/ w czym tkwi problem? moze na plycie jakies zworki przestawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam znowu OT, ale nie nowy i dość popularny na naszym topicu.

Mianowicie część z nas używa Prime 95 do testowania stabilności kompa. po kolejnej reinstalacji ściągnąłem wersję 23.7.1 i tam w Torture Test mam trzy warianty fabryczne:

1. Small FFTs

2. In place large FFTs

3. Blend

 

Domyslnie uruchamia się ten trzeci, który katuje głównie RAM. niestety moje aktualne ustawienie tego testu nie przechodzi, nie przechodzi również "In place large FFTs", natomiast nie ma problemu z Small FFTs. Czy moja interpretacja tych faktów polegająca na tym, że przyczyną możliwej niestabilności kompa będą pamięci RAM jest dobra?? Macie może jakieś inne pomysły na interpretację tych faktów??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wyszła krótka seria płyt z jedną sieciówką 1GB a drugą 100MB. Jakiś czas nawet Asus chwalił się to sieciówką na naszej płycie. Ale to trwało krótko i dawno.

Nie podobno... a raczej na pewno... i ma się całkiem dobrze... tylko do naszego pięknego kraju nie dochodzą takie rarytasy... płytka ta to: Asus A7N8X-E Deluxe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wyszła krótka seria płyt z jedną sieciówką 1GB a drugą 100MB. Jakiś czas nawet Asus chwalił się to sieciówką na naszej płycie. Ale to trwało krótko i dawno.

Nie podobno... a raczej na pewno... i ma się całkiem dobrze... tylko do naszego pięknego kraju nie dochodzą takie rarytasy... płytka ta to: Asus A7N8X-E Deluxe .
ale z tego co kiedys czytalem to nie byla to zbyt udana seria (ale glowy nie dam sobie uciac moze sie myle )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam znowu OT, ale nie nowy i dość popularny na naszym topicu. 

Mianowicie część z nas używa Prime 95 do testowania stabilności kompa. po kolejnej reinstalacji ściągnąłem wersję 23.7.1 i tam w Torture Test mam trzy warianty fabryczne:

1. Small FFTs

2. In place large FFTs

3. Blend

 

Domyslnie uruchamia się ten trzeci, który katuje głównie RAM. niestety moje aktualne ustawienie tego testu nie przechodzi, nie przechodzi również "In place large FFTs", natomiast nie ma problemu z Small FFTs. Czy moja interpretacja tych faktów polegająca na tym, że przyczyną możliwej niestabilności kompa będą pamięci RAM jest dobra?? Macie może jakieś inne pomysły na interpretację tych faktów??

Pozdrawiam

mam tego samego prime i torture puszczam na defaultowych ustawieniach (3opcja)

na 190mhz mi pszechodzi 24h a na 191 wywala po 3h wiec w moim przypadku ram nie ma nic do zeczy (a nam jakioms badziewiana kosc)

sprubuj fsb zmniejszyc (wszystko przy nie kreconeg grafie bo to i ona moze wywalac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wyszła krótka seria płyt z jedną sieciówką 1GB a drugą 100MB. Jakiś czas nawet Asus chwalił się to sieciówką na naszej płycie. Ale to trwało krótko i dawno.

Nie podobno... a raczej na pewno... i ma się całkiem dobrze... tylko do naszego pięknego kraju nie dochodzą takie rarytasy... płytka ta to: Asus A7N8X-E Deluxe .
ale z tego co kiedys czytalem to nie byla to zbyt udana seria (ale glowy nie dam sobie uciac moze sie myle )

Panowie!

 

To dwa całkiem różne modele płyt!

 

Był Asus A7N8X Deluxe z kartą 1GB - w tym wątku gdzieś na początku podałem linki do testu płyty wyposażonej właśnie w taką kartę sieciową (chyba z twojepc.pl). Ale Asus chyba wycofał się z jej produkcji

 

Asus A7N8X-E Deluxe to zupełnie coś innego - ma kartę 1GB ale i złącze WiFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten temat był już wałkowany kilka razy, ale nie mam pewności. Chodzi mi o najlepszy bios do naszej płyty:

 

1004 UBER vs 1006

 

Z tego co się orientuje to te dwa są najlepsze.

No i teraz pytanie, który według was jest lepszy :)

 

Ja uzywam 1004 UBER i roznica po 1007 jest wielka, chodzi o FSB 200 które teraz mogę osiągnąć teraz bez problemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobną prośbę do NOWYCH, w szczególności barraqda2 i diablo. Z takimi dyskusjami to na priv panowie! Wasze odzywki to w obecnie napiętej sytuacji na forum to idealny pretekst do BANA. Zluzujcie trochę, bo ktoś się zdenerwuje i użyje opcji ZGŁOŚ :twisted:

Oboje macie trochę racji. W dalekim kraju kwitnącej wiśni sprzedawano modele A7N8X Deluxe z sieciówką 1000 Mbit. Bardzo krótka seria, ale była. Obecnie jedynym modelem z gigabitową sieciówką jest A7N8X-E Deluxe. Poza tym warto by może looknąc na stronę Asusa a dopiero potem wdawać się w dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver 

    .....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

    .....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

    .....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

    i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Nikt się nie spotkał z takim problemem, czy dalej mnie nie lubicie :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver 

    .....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

    .....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

    .....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

    i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Nikt się nie spotkał z takim problemem, czy dalej mnie nie lubicie :( ?

Moim zdaniem problem plega na tym ze dyskietka startowa nie widzi dyju na Serial Ata ( jelsi taie masz) spruboj z WinXp powinno pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver 

    .....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

    .....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

    .....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

    i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Moim zdaniem problem plega na tym ze dyskietka startowa nie widzi dyju na Serial Ata ( jelsi taie masz) spruboj z WinXp powinno pojsc
Zgadza się - WinXP idzie bez problemów, ale ja potrzebuję postawić Win98 na dysku SATA. Jeśli wyłączę kontroler SATA, to komp botuje mi się z dyskietki W98 bez problemów. Z włączonym kontrolerem staje na skanowaniu magistrali PCI, nawet jak mam podłączony obok dysk PATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver 

    .....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

    .....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

    .....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

    i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Nikt się nie spotkał z takim problemem, czy dalej mnie nie lubicie :( ?
Czemu mielibyśmy Cię nie lubić??

Ja osobiście nie mialem podobnego problemu i obstawiam, że jest to również przyczyna braku odpowiedzi na Twój problem innych forumowiczów.

Niestety wniosek, ktory mi się przy okazji nasunął jest jeden: Nasza płyta zdecydowanie źle współpacuje z dyskami SATA (oczywiście mającymi tak pracować) i żadne poprawki BIOSu nie usunęły tego problemu do końca.

Szwagrowi też chcieli dać dysk na SATA, ale okazalo się po instalacji systemu, że system widzi tylko połowę jego pojemności. Skończyło sie na tym, że szwagier wymienił dysk na takiej samej pojemności, ale zwykły tyle, że z 8Mb buforem.

Pozdrawiam. Sorki Krzychu ale ja nie potrafię Ci pomóc, może któryś z naszych topicowych ekspertów coś doradzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten temat był już wałkowany kilka razy, ale nie mam pewności. Chodzi mi o najlepszy bios do naszej płyty:

 

1004 UBER vs 1006

 

Z tego co się orientuje to te dwa są najlepsze. 

No i teraz pytanie, który według was jest lepszy :) 

 

Ja uzywam 1004 UBER i roznica po 1007 jest wielka, chodzi o FSB 200 które teraz mogę osiągnąć teraz bez problemu....

Nowlasnie dolaczam sie do postu.

 

Nie pamietam czy dobrze czytalem ze wgranie ubera grozi utrata gwarancji? No i wogoole co stoi za tym zeby uzywac 1006 a nie Ubera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrata gwarancji? Jezeli cos zdarzy sie przy wgrywaniu Biosu i plytka bedzie nadawala sie do serwisu, to nie dojda jaki Bios byl. Jezeli stanie sie cos innego, a komp nadal bootuje to zawsze przed oddaniem do serwisu mozna Bios zmienic. A jezeli komp nie bootuje - zniszczyc jakos zawartosc biosu! :)

 

Jesli chodzi o to ktory lepszy - ja nie odczulem roznicy. Na 1006 przy ustawieniu 11x200 komp mi nie bootowal (ale tylko po jego uprzednim wylaczeniu), po zmianie na Ubera 1004 nic sie nie zmienilo. Jednak na 1004 Ubera mam leprze osiagi w Sandrze na pamieciach (o jakies 100 pktów) w porownaniu do tych samych ustawien pamieci na Biosie 1006. Zatem jakas roznica jest :) . Jade wiec caly czas na Uber1004.

 

A to artykul o timingach na nForce 2: http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...cle&articID=133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczam dyskietkę startową Win98 i widzę mniej więcej takie napisy:

Startuje OAK CD-ROM driver 

    .....

AIC-6260/6360/6370 ASPI Manager for DOS

    .....

AIC-78XX/AIC-75XX ASPI Manager for DOS

    .....

Scanning PCI bus using Mechanism #2...

    i tu komp zamarza - dałem mu 10min, ale nic się nie zmieniło. Jeśli wyłączę zworką kontroler SATA - wszystko jest OK i komp wstaje z dyskietki Win98 bez problemów.

Miałem dokladnie to samo i co najsmieszniejsze to ze na Biosie 1006 startowal bez problemow kilka razy ale po jakim czasie sam z siebie przestal. Zmienilem Bios ina 1007 ( nowszy moze lepsiejszy w tym temacie) wystartowal 2 razy i teraz znowu nie chce :) czekam na Bios 1008 ;)

 

 

sluchajcie moze wiecie gdzie moge kupic do NAszego Asusa sledzie z wyjsciem optycznym???

Nie szukaj bo nigdzie tego nie maja w polsce of course( mozesz poszukac od innych plyt i kabelkami pozamieniac) ale lepiej zrobic samemu ( mnie to kosztowalo 40 PLN z czesci kurier + 2 h roboty z wytrawianiem plytki itp)

to moze byc pomocne http://www.rvs.uni-hannover.de/people/einhorn/spdif/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sluchajcie moze wiecie gdzie moge kupic do NAszego Asusa sledzie z wyjsciem optycznym???

Nie szukaj bo nigdzie tego nie maja w polsce of course( mozesz poszukac od innych plyt i kabelkami pozamieniac) ale lepiej zrobic samemu ( mnie to kosztowalo 40 PLN z czesci kurier + 2 h roboty z wytrawianiem plytki itp)

to moze byc pomocnehttp://www.rvs.uni-hannover.de/people/einhorn/spdif/

 

 

Witam i dzieki na Linka ale kolega PIETEK ktory powiedzial ze sa na sirius.pl mial racje po chyba 40 zl optyczne Asusowskie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie jest wejscie na dodatkowy czujnik temperatury (obok bzyczka). Mam taki dodatkowy czujnik (od Solteka) i chciałem go podłączyć tylko niewiem czy czegos nie uszkodze i gdzie później odczytać tą temperature :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...