Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Uuuuuu ;). adflashem ja tego nie robiłem, więc nie pomogę. U mnie ASUSUpdate bezproblemu zjadł ten BIOS. Możę spróbujcie jakąś nowszą wersją ...

 

P.S. Robisz to Updatem z płytki czy ściągałeś z netu nową wersję ?

Robie to Updatem z płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem update biosu na uberbios 1005 wszystko działa ok.ma pytanie co warto zmienic w tym biosie bo za bardzo nie czaje niektorych ustawien,widze ze duzo ustawien jest do serial ata ale mi to jest nie przydatne bo nie mam takiego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo ustawien jest do serial ata ale mi to jest nie przydatne bo nie mam takiego dysku

Oooo, możesz coś więcej napisać? Co jest w tych ustawieniach? Bo myślę o SATA (jak widać w podpisie)

:D

 

Gdzie można w necie znaleźć opis, jak ustawić BIOS? Chodzi mi o szczegółowy opis, co jaka opcja znaczy i co daje jej zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy ty masz rev 2.0 . Zobacz jaki masz układ scalony . Znajduje sie on prz porcie usb/lan , tym wyżej koło portu LPT . Ludzie wy też popatrzcie . POZDRO  

PS. Ludzie powiedzicie jakie macie rev. i co dokładnie pisze na naklejce umieszczonej na kości biosu .

Mam układ o symbolu TAMAG HA-003 0307, Realtek ALC650 (o ile dobre przeczytałem - literki są bardzo małe). Pod radiator na NB nie zajrzę, nie mam takiej potrzeby.

 

Wiecie, podejrzewam, że wytłumaczenie jest inne. To raczej w necie piszą bzdury, te układy najprawdopodobniej są stosowane w różnych wersjach płyty.

 

Bo jeśli nie mam rev. 2.0 to czemu Asus Update automatycznie zaistalował mi BIOS w wersji C 1005, taka wersja istnieje tylko dla rev. 2.0 (sprawdziłem na stronach ASUS'a):?: I czemu ASUS PC Probe i DirectX podaje jako nazwę płyty ASUS A7N8X2.0 Deluxe BIOS Rev 1005 (na stronach ASUS'a nie wersji BIOS 1005 dla rev. innego niż 2.0 :!: :!: )

 

Proponuję zainstalować przy pomocy tego programu BIOS, jeśli zainstaluje C 1005 - macie rev. 2.0.

BIOS przy pomocy tego programu instaluje się bezpośrednio spod windows'ów, trzeba być w necie. Program sam łączy się z serwerem i dobiera odpowiednią wersję BIOS'u

 

Ludzie, nie dajcie się zwariować, nie wszystko co w necie ktoś napisze jest prawdą

Dzięki Andy za odpowiedzi . Sam miałem taką myśl żę mątują różne układy ale nie byłem pewien. I właśnie po to wymyślono forum. I faktycznie w necie czasami piszą bzdury :-) ...

 

 

Dzisiaj składałem znajomemu kompa z nowiutkim ASUSem i jest na nim układ TAMAG HA-003 0311 i wszystkie banki pamięci są czarne (u mnie 2 niebieskie) teraz to już zwątpiłem czy nas robią w ch...a z tymi płytami czy co ??????????? Ja też mam niby rev 2.0 (między slotami PCI) Co wy na to !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wlasnie zmienilem rev.1.06 na 2.0 i powiem, ze nowa wersja bardzo mi sie podoba... 200 fsb - no problem... no moze prawie... znow czeka mnie poprawianie chlodzenia na NB, bo temperatura juz raz przegonila mi temp. cpu (39/38oC!!!) Jak wysoko pokreciliscie rev2? RS - oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy ty masz rev 2.0 . Zobacz jaki masz układ scalony . Znajduje sie on prz porcie usb/lan , tym wyżej koło portu LPT . Ludzie wy też popatrzcie . POZDRO 

PS. Ludzie powiedzicie jakie macie rev. i co dokładnie pisze na naklejce umieszczonej na kości biosu .

Mam układ o symbolu TAMAG HA-003 0307, Realtek ALC650 (o ile dobre przeczytałem - literki są bardzo małe). Pod radiator na NB nie zajrzę, nie mam takiej potrzeby.

 

Wiecie, podejrzewam, że wytłumaczenie jest inne. To raczej w necie piszą bzdury, te układy najprawdopodobniej są stosowane w różnych wersjach płyty.

 

Bo jeśli nie mam rev. 2.0 to czemu Asus Update automatycznie zaistalował mi BIOS w wersji C 1005, taka wersja istnieje tylko dla rev. 2.0 (sprawdziłem na stronach ASUS'a):?: I czemu ASUS PC Probe i DirectX podaje jako nazwę płyty ASUS A7N8X2.0 Deluxe BIOS Rev 1005 (na stronach ASUS'a nie wersji BIOS 1005 dla rev. innego niż 2.0 :!: :!: )

 

Proponuję zainstalować przy pomocy tego programu BIOS, jeśli zainstaluje C 1005 - macie rev. 2.0.

BIOS przy pomocy tego programu instaluje się bezpośrednio spod windows'ów, trzeba być w necie. Program sam łączy się z serwerem i dobiera odpowiednią wersję BIOS'u

 

Ludzie, nie dajcie się zwariować, nie wszystko co w necie ktoś napisze jest prawdą

Dzięki Andy za odpowiedzi . Sam miałem taką myśl żę mątują różne układy ale nie byłem pewien. I właśnie po to wymyślono forum. I faktycznie w necie czasami piszą bzdury :-) ...

 

 

Dzisiaj składałem znajomemu kompa z nowiutkim ASUSem i jest na nim układ TAMAG HA-003 0311 i wszystkie banki pamięci są czarne (u mnie 2 niebieskie) teraz to już zwątpiłem czy nas robią w ch...a z tymi płytami czy co ??????????? Ja też mam niby rev 2.0 (między slotami PCI) Co wy na to !!!!!!!!!

QRFA, ZNOWU :?: :!: :?: :!: :?: :!: :twisted: :twisted: :twisted:

 

JAKI BIOS SIE INSTALUJE :?: :!:

1005 :?: :!:

TO MA REV 2.0 NIEZALEZNIE OD TEGO CO JAKIS MATOŁ NA JAKIEJŚ LIŚCIE DYSKUSYJNEJ NAPISAŁ O KOLORACH UKŁADÓW, PORACH ROKU I FAZACH KSIĘŻYCA :!: :!: :!:

 

NO ILE RAZY MOŻNA :?: :!: :?: :!:

:twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaaha nie ma co się denerwować AndyN. Zdziwiło mnie to tylko bo co troszke to inny układ. OK jush sie nie odezwe wiecej na ten temat. POZDROWIENIA dla wszystkich wątpiących i nie tylko. ASUS IS THE BEST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisiel02 -> jak masz bios UBERa to przede wszystkim mozesz podniesc napiecie na mostkach i pojsc wyzej z FSB.

Pietrek - mam obie plyty, z tym, ze ASUSa 1.04 a NF-7 S 2.0 - na ASUSie max FSB 195 na ABIcie 220 a ASUS juz byl w serwisie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisiel02 -> jak masz bios UBERa to przede wszystkim mozesz podniesc napiecie na mostkach i pojsc wyzej z FSB.

Pietrek - mam obie plyty, z tym, ze ASUSa 1.04 a NF-7 S 2.0 - na ASUSie max FSB 195 na ABIcie 220 a ASUS juz byl w serwisie ...

Trochę nieporozumienie, porównywać ASUS'a rev 1.04 a ABIT'a rev 2.0 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że nieporozumienie. Ale też zależy od egzemplarza Asusa. Mój jak widac w podpisie cały czas chodzi na 200 i nic mu nie dolega, z Prime włącznie.Nadal bardzo jestem ciekaw co będzie jak ludzie zaczną wsadzać w nie Bartony na FSB 200, postępując zgodnie z tym co można wyczytac na stronie Asusa. Nie wierzę,że nagle u wszystkich stanie się cud i FSB 200 będzie stabilne. A Abit to chyba w tym momencie nieco wyższa klasa. Nie mam jak dobrać się do rev. 2.0 naszej płyty bo chętnie bym ją pomęczył, by utrzeć nieco popularności Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W -> dlatego jasno i wyraznie napisalem, ze ASUSa mam 1.04 - ale jako stały uczetnik forum na nforcershq.com moge powiedziec z opinii inych osob, ze rev 2.0 ASUSa wcale nie daje 100% gwarancji FSb 200. W przypadku wczesniejszych rev tej plyty (rev 1.04 i 1.06) osiagane FSB zalezalo od malutkich "gownianych" rezystorkow, ktore, tak przeciez "szanujaca sie" firma ASUS, pakowala jak leci nie sprawdzajac chyba ich wartosci. Stad wartosci tychze na poszczegolnych plytach sa rozne, co daje efekt roznych napiec na mostkach i co za tym idzie roznych osiagow FSB. To byla moja pierwsza plyta ASUSa - bo w koncu bylo mnie stac na kupienie "mercedesa" i okazalo sie, ze nie maja az takie dbalosci o szczegoly jak mercedes. Ale to nie zmienia faktu, ze jestem zwolennikiem tej plyty, podobnie zreszta jak i ABITa a moja wypowiedz byla tylko reakcja na wielka radosc kogos, ze nie kupil ABITa. tak naprawde wszytsko zalezy od szczescia w zakupie konkretnego egzeplarza - albo sie ma szczescie albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieralem ostatnio kumplowi kompa, plyta ma asusa a7n8x x series, ma taki problem z kompem ze jak go wlaczy i cos na nim robi to on sie sam mu restartuje , np jak gra, slucha muzy itp, raz jak w biosie sie bawilem to sie zresetowal myslalem ze proc sie przegrzewa, ma athlona 2000+ z tych nowych seri co to teraz onich slychac, temp ma niziutka w stresie ma 45 normalnie 39-40stopni, zasilka tez jest spoko 350W megabajte, wiem ze forma to jest cienka ale jakos chodzi, pomyslalem ze to moze byc wina czegostakiego jak jest na mojej plycie np absII ze jak sie proc przegrzewa to kompa restartuje lub calkiem wylancza, po przekroczeniu dopuszczalnej temp ofkoz, szukalem jakichs opcji w biosie, ale nic nie znalazlem, czy wogule jest tam takie zabespieczenie, jesli tak jek je przestawic, gdzie sa te ustawienia, jesli ich niema to czego to moze byc wina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieralem ostatnio kumplowi kompa, plyta ma asusa a7n8x x series, ma taki problem z kompem ze jak go wlaczy i cos na nim robi to on sie sam mu restartuje , np jak gra, slucha muzy itp, raz jak w biosie sie bawilem to sie zresetowal myslalem ze proc sie przegrzewa, ma athlona 2000+ z tych nowych seri co to teraz onich slychac, temp ma niziutka w stresie ma 45 normalnie 39-40stopni, zasilka tez jest spoko 350W megabajte, wiem ze forma to jest cienka ale jakos chodzi, pomyslalem ze to moze byc wina czegostakiego jak jest na mojej plycie np absII ze jak sie proc przegrzewa to kompa restartuje lub calkiem wylancza, po przekroczeniu dopuszczalnej temp ofkoz, szukalem jakichs opcji w biosie, ale nic nie znalazlem, czy wogule jest tam takie zabespieczenie, jesli tak jek je przestawic, gdzie sa te ustawienia, jesli ich niema to czego to moze byc wina??

Ad1. Typowy objaw niedovoltowania procka itp. Rada: spróbuj innego zasilacza.

Ad2. Megabajt wcale nie jest spoko zasilaczem. Rada: j/w :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieralem ostatnio kumplowi kompa, plyta ma asusa a7n8x x series, ma taki problem z kompem ze jak go wlaczy i cos na nim robi to on sie sam mu restartuje , np jak gra, slucha muzy itp, raz jak w biosie sie bawilem to sie zresetowal myslalem ze proc sie przegrzewa, ma athlona 2000+ z tych nowych seri co to teraz onich slychac, temp ma niziutka w stresie ma 45 normalnie 39-40stopni, zasilka tez jest spoko 350W megabajte, wiem ze forma to jest cienka ale jakos chodzi, pomyslalem ze to moze byc wina czegostakiego jak jest na mojej plycie np absII ze jak sie proc przegrzewa to kompa restartuje lub calkiem wylancza, po przekroczeniu dopuszczalnej temp ofkoz, szukalem jakichs opcji w biosie, ale nic nie znalazlem, czy wogule jest tam takie zabespieczenie, jesli tak jek je przestawic, gdzie sa te ustawienia, jesli ich niema to czego to moze byc wina??

Masz możliwość pożyczenia innego zasilacza? O większej mocy? Lepszej firmy? Bo to może być 350W ale na naklejce. MOŻE zasilacz jest za słaby jak na tę konfigurację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo ustawien jest do serial ata ale mi to jest nie przydatne bo nie mam takiego dysku

Oooo, możesz coś więcej napisać? Co jest w tych ustawieniach? Bo myślę o SATA (jak widać w podpisie)

:D

 

Gdzie można w necie znaleźć opis, jak ustawić BIOS? Chodzi mi o szczegółowy opis, co jaka opcja znaczy i co daje jej zmiana

Ponawiam prośbę

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby poczytać o możliwościach nVidia SoundStorm zajżyj TU

Pietrek: dzięki, ciekawy artykuł. Podjąłem decyzję, SBLive sprzedaję na Allegro i zostaję przy SS. Po SBLive zostaną mi głośniki 4.1

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo ustawien jest do serial ata ale mi to jest nie przydatne bo nie mam takiego dysku

Oooo, możesz coś więcej napisać? Co jest w tych ustawieniach? Bo myślę o SATA (jak widać w podpisie)

:D

 

Gdzie można w necie znaleźć opis, jak ustawić BIOS? Chodzi mi o szczegółowy opis, co jaka opcja znaczy i co daje jej zmiana

Ponawiam prośbę

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

wysłalem ci opis tego biosu na prywatną skrzynke,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 100% od razu pójdzie na 10 x 166, przecież to w końcu nominalna częstotliwość 2000+,a że inna magistrala to pryszcz. Po tym pierwszym kroku spróbuj zwiększać stopniowo mnożnik i  sprawdzać stabilność Prime95. Jak dojdziesz do 2400+ (12x166) powyżej być może będzie trzeba zwiększyć napięcie Vcore o 0,25 - 0,5 V. Jeśli dobry model to będzie chulał na 2600+ (12,5x166) bez podbijaniaVcore. Ale jeśli jesteś ostrzożny zostaw go działającego na 2400+. Temperatura zależnie od rodzaju AC ( dobrym) nie powinna ci przekroczyć przy stress 50 C. Mój egzemplarz 1800+ działając jak w podpisie ma 50 C.  I nie bój się tak bardzo. Aby spalić T-breda trzeba mocno eksperymentować z wysokim Vcore i magistralą, albo źle założyć chłodzenie. U mnie w pracy mam parę T-bredów 1700+, które są chłodzone jakimiś badziewiami i w upalne dni ich temperatura wynosiła ok. 72 C i działały stabilnie. Głowa do góry, spójrz na podpisy całej masy forumowiczów, u nich działa i nie narzekają. Nikt nie patrzy na coś poniżej 2400+, bo tak odpala się 1700+ - 1800+ na "dzień dobry". A jeśli nie wierzysz co można zdziałać z 2000+ to looknij na overclokers.com.

Odważyłem się na podkręcenie proca :!: :!: :!: (patrz podpis)

:D

 

Przy ustawieniu 11x166 MHz bez podnoszenia napięcia przy temp otoczenia 22C-24C temp proca to 37C-39C, wnętrza 24C - odczyty z Asus PC Probe - procek obciążony SETI non-stop (qrde, niektóre paczki Seti obrabia w 3,5h :!: :D 8O ). Jakie są temp w idle nie wiem, bo nie daję kompowi odpocząć. :D

 

Próbowałem ustawić 12,5x166 MHz bez zwiększania napięcia - niestety, pecet nie uruchamia się po wyjściu z BIOS'a albo uruchamia w częstotliwości awaryjnej. Jak rozumiem może pomóc podnoszenie napięcia procka, tak?

 

Spróbuję jeszcze mnożników pośrednich 11x-12,5x. Magistrala 166 MHz bo chcę żeby pamięci synchronicznie z prockiem działały.

 

Dalsze testy w ten weekend - jeśli okoliczności pozwolą

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...