Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Sh4d0W - zmien timingi na 8-3-3-2, lub 7-3-2-2 (jesli pojda) a wyniki powinienes miec ciut lepsze :)

jako dowod podam moje wyniki

FSB 200

4-2-2-2 3046/2863

5-2-2-2 3045/2865

6-2-2-2 3068/2884

ale i tak sam sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, pamięci jak w podpisie, timingi 6-3-3-2:  

 

RAM Int Buffered: 2243 MB/s

RAM Float Buffered: 2110 MB/s

nie wiem jak to zrobiles ale te wyniki nie podobne sa do zupelnie niczego..(bez obrazy) . jedyne wytlumaczenie takich osiagos to chyba jazda 133/166.....

 

133/133

RAM Int Buffered: 2053 MB/s

RAM Float Buffered: 2010 MB/s

166/166

RAM Int Buffered: 2530 MB/s

RAM Float Buffered: 2360 MB/s

195/195

RAM Int Buffered: 2911 MB/s

RAM Float Buffered: 2690/s

230/115

RAM Int Buffered: 2103 MB/s

RAM Float Buffered: 2050 MB/s

timingi zawsze 7-3-3-2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdradzi mi ktos czym sie roznia miedzy soba te dwie plyty ASUS A7N8X-X i ASUS A7N8X?? bo po za cena sie zadnych roznic nie dopatrzylem a ta pierwsza jest 70zl tansza (370 do 440). przymierzam sie do zmiany mobo i szukam czy asus ASUS A7N8X-X, EPoX RDA a moze SOLTEK SL-75FRN2-L bo sa w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, pamięci jak w podpisie, timingi 6-3-3-2:  

 

RAM Int Buffered: 2243 MB/s

RAM Float Buffered: 2110 MB/s

nie wiem jak to zrobiles ale te wyniki nie podobne sa do zupelnie niczego..(bez obrazy) . jedyne wytlumaczenie takich osiagos to chyba jazda 133/166.....

 

133/133

RAM Int Buffered: 2053 MB/s

RAM Float Buffered: 2010 MB/s

166/166

RAM Int Buffered: 2530 MB/s

RAM Float Buffered: 2360 MB/s

195/195

RAM Int Buffered: 2911 MB/s

RAM Float Buffered: 2690/s

230/115

RAM Int Buffered: 2103 MB/s

RAM Float Buffered: 2050 MB/s

timingi zawsze 7-3-3-2,5

Sorki, mój ty mastahu o wielki panie. Sorki, ale nie wiem dlaczego take wyniki były. I jeszcze wiem co to jest jazda synchroniczna i innej nie uznaje. Więc sory, ale nie wyjeżdzaj z hasłami typu, są do niczego nie podobne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos mi pomoc bo kupiłem nowe pamiątki Kingstona i myslałem ze bede mogł podniesc czestotliwosc magistrali na wiekszą niz 166 ale nie da rady . Komp startuje ale jak instaluje jakis program pojawia sie ten niebieski ekran zrzucanie pamieci fizycznej i komp sie restartuje, nawet jak podniose na 170 x 12,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos mi pomoc bo kupiłem nowe pamiątki Kingstona i myslałem ze bede mogł podniesc czestotliwosc magistrali na wiekszą niz 166 ale nie da rady . Komp startuje ale jak instaluje jakis program pojawia sie ten niebieski ekran zrzucanie pamieci fizycznej i komp sie restartuje, nawet jak podniose na 170 x 12,5

nie no stary zmiejsz pierw mnozkik tak do 11-11,5 i dopiero wtedy podnies fsb przy normalnym napieciu :)

jak chesz miec cos wiecej przy mnozniku 12.5 to podnies napiecie prockowi :)

a i wlasnie jak tam u ciebie z timingami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 27 Cze, 2003 14:10 Temat postu: ATI 9500 - która karta modowalna?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jestem na etapie wybierania karty graficznej do mojej konfiguracji (patrz podpis). Zacząłem zastanawiać się na ATI 9500.

 

Która z niżej wymienionych kart daje się modować (i jak to robić - linki do innych wątków?)?:

* FIC ATI 9500 128MB DDR BOX TV DVI (AGPx8)

* MINT PREMIUM ATI 9500 128MB TV+DVI

* MINT ATI 9500 128MB DDR TV+DVI

(nazwy z cennika Action)

 

Jakieś inne modele nie wymienione przeze mnie?

 

Ten typ karty (ATI 9500) to dobry wybór? Bo zastanawiam się też nad GF4 4200 128 MB. Karta powinna mieć pewien zapas mocy, nie powinna być wąskim gardłem dla procesora gdyż planuję go jeszcze podkręcić, a być może gdy spadną ceny wymienić na szybszy.

 

Z góry dziękuję za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie :

 

 

zdradzi mi ktos czym sie roznia miedzy soba te dwie plyty ASUS A7N8X-X i ASUS A7N8X?? bo po za cena sie zadnych roznic nie dopatrzylem a ta pierwsza jest 70zl tansza (370 do 440). przymierzam sie do zmiany mobo i szukam czy asus ASUS A7N8X-X, EPoX RDA a moze SOLTEK SL-75FRN2-L bo sa w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak sie przytule

potrzebuje pogadać z kims kto ma a7n8x not delux bo mam pare problemo zwiazku z tą płytką (cieniutko mi magistrala idzie w synhro i nnie moge 5.1 odpalić nie mam wogule zadnego kontrol panela po istalacji sterowników) nr gg 4237411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie  :

 

 

zdradzi mi ktos czym sie roznia miedzy soba te dwie plyty ASUS A7N8X-X i ASUS A7N8X?? bo po za cena sie zadnych roznic nie dopatrzylem a ta pierwsza jest 70zl tansza (370 do 440). przymierzam sie do zmiany mobo i szukam czy asus ASUS A7N8X-X, EPoX RDA a moze SOLTEK SL-75FRN2-L bo sa w podobnej cenie.

 

 

Tu chodzi (tak mi sie wydaje) o chipset Ultra 400 (A7N8X-X) "Po 1. ten napis 400 Ultra jest bardzo wazny... oznacza on mn. najnowszy steeping Nforce2 na ktorym wyciska sie bezproblemowo na kazdym 400mhz sync bez dziwgania VDD a jednak nie kazde mobo potrafilo na NForce2 tyle udzwignac... szczegolnie pierwsze versje plyt. To jest bardzo wazna rzecz nowsze steepingi chipsetów na nowszej deko konstrukcji lepsza wspolpraca..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie  :

 

 

zdradzi mi ktos czym sie roznia miedzy soba te dwie plyty ASUS A7N8X-X i ASUS A7N8X?? bo po za cena sie zadnych roznic nie dopatrzylem a ta pierwsza jest 70zl tansza (370 do 440). przymierzam sie do zmiany mobo i szukam czy asus ASUS A7N8X-X, EPoX RDA a moze SOLTEK SL-75FRN2-L bo sa w podobnej cenie.

 

 

Tu chodzi (tak mi sie wydaje) o chipset Ultra 400 (A7N8X-X) "Po 1. ten napis 400 Ultra jest bardzo wazny... oznacza on mn. najnowszy steeping Nforce2 na ktorym wyciska sie bezproblemowo na kazdym 400mhz sync bez dziwgania VDD a jednak nie kazde mobo potrafilo na NForce2 tyle udzwignac... szczegolnie pierwsze versje plyt. To jest bardzo wazna rzecz nowsze steepingi chipsetów na nowszej deko konstrukcji lepsza wspolpraca..."

to czemu ta na ultrze400 jest 70zl tansza od starszej konstrukcji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, pamięci jak w podpisie, timingi 6-3-3-2: 

 

RAM Int Buffered: 2243 MB/s

RAM Float Buffered: 2110 MB/s

nie wiem jak to zrobiles ale te wyniki nie podobne sa do zupelnie niczego..(bez obrazy) . jedyne wytlumaczenie takich osiagos to chyba jazda 133/166.....

 

133/133

RAM Int Buffered: 2053 MB/s

RAM Float Buffered: 2010 MB/s

166/166

RAM Int Buffered: 2530 MB/s

RAM Float Buffered: 2360 MB/s

195/195

RAM Int Buffered: 2911 MB/s

RAM Float Buffered: 2690/s

230/115

RAM Int Buffered: 2103 MB/s

RAM Float Buffered: 2050 MB/s

timingi zawsze 7-3-3-2,5

Sorki, mój ty mastahu o wielki panie. Sorki, ale nie wiem dlaczego take wyniki były. I jeszcze wiem co to jest jazda synchroniczna i innej nie uznaje. Więc sory, ale nie wyjeżdzaj z hasłami typu, są do niczego nie podobne ...

o ile pamietam to xp2400+chodzi z fsb266 a twoje pamieci sa 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia znlazłem ten opis na jakimś forum i pozwolołem sobie go zacytować a dlaczego jest tańsza nie wiem ale na pewno jest lepsza od A7N8X bo ten dodatkowy X oznacza chyba extreme tak gdzieś czytałem <lol> Pozdrowionko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam to xp2400+chodzi z fsb266 a twoje pamieci sa 333

A nie pomyślałeś, że procek jest podkręcony (co widać w sygnaturce) na FSB 166 ? Na FSB 133 trudno by mi było go podkręcić bez modów na procku gdyż 2400+ z FSB133 chodzi na mnożniku 15x,a tego bez bawienia się nie uzyskasz na 1700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos z posiadaczy rev2.0 sprawdzic jak wyglada przepustowosc pamieci na ustawieniach 166/83 i np 200/100 . Chodzi mi o sprawdzenie dzialanie kontrolera przy pracy pamieci na 50%, bo jak widac na moim sprzecie nforce radzi sobie z tym bardzo i to bardzo cieniutko. Ciekaw jestem czy cos sie zmienilo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc 166/83. Przecież AGP i PCI defaultowo zawsze wynosi 66 i 33. Więc po co te zmiany na wyższe wartości. A moze źle cię zrozumiałem i masz na myśli ustawienia procentowe pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...