Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Moglby ktos z posiadaczy rev2.0 sprawdzic jak wyglada przepustowosc pamieci na ustawieniach 166/83 i np 200/100 . Chodzi mi o sprawdzenie dzialanie kontrolera  przy pracy pamieci na 50%, bo jak widac na moim sprzecie nforce radzi sobie z tym bardzo i to bardzo cieniutko. Ciekaw jestem czy cos sie zmienilo....

Zaden chipset (pod AMD) nie lubi asynchronicznej pracy z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc 166/83. Przecież AGP i PCI defaultowo zawsze wynosi 66 i 33. Więc po co te zmiany na wyższe wartości. A moze źle cię zrozumiałem i masz na myśli ustawienia procentowe pamięci?

no wlasnie dokladnie mialem na mysli sprawdzenie duala gdy pamiec chodzi na 50%. teoretycznie przy fsb200 i cieniutkich memekach pc1600(100). pamiec powimma chulac bardzo wydajnie. jak sie jednak okazuje u mnie przy fsb 200 (przep 3,2gb) pamiec przepuszcza zaledwie 2 Gb z haczykiem...czyli moral taki ze nforce pozostawia jeszcze wiele do zyczenie tzn. jest cieniutki . Np taki intel i7xxx ( nie wiem jak sie nazywa ) pracuje w dualu z ddr266 i bardzo dobrze na tym wychodzi tzn. ma duzo mniejsza strate niz nforce2, ktorego to sprawnosc wynosi okolo 60%!!!!

Dlatego tez interesuje mnie jak to jest w rev 2.0

Mysle ze jasniej sie nie da........ :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos z posiadaczy rev2.0 sprawdzic jak wyglada przepustowosc pamieci na ustawieniach 166/83 i np 200/100 . Chodzi mi o sprawdzenie dzialanie kontrolera  przy pracy pamieci na 50%, bo jak widac na moim sprzecie nforce radzi sobie z tym bardzo i to bardzo cieniutko. Ciekaw jestem czy cos sie zmienilo....

Zaden chipset (pod AMD) nie lubi asynchronicznej pracy z pamięciami.

ale kt133 i kt133a wychodzily na tym bardzo dobrze przy ustawieniu 100/133 (tzn na moich abitach Kt7(a))...

......no teraz juz sdramy sie nie licza.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie  :

 

 

zdradzi mi ktos czym sie roznia miedzy soba te dwie plyty ASUS A7N8X-X i ASUS A7N8X?? bo po za cena sie zadnych roznic nie dopatrzylem a ta pierwsza jest 70zl tansza (370 do 440). przymierzam sie do zmiany mobo i szukam czy asus ASUS A7N8X-X, EPoX RDA a moze SOLTEK SL-75FRN2-L bo sa w podobnej cenie.

A7N8X-X pracuje na chipsecie nVidia nForce 2 400, natomiast A7N8X pracuje na nVidia nForce 2 Ultra 400. A różnica jest taka iż ten pierwszy nie posiada DualDDR.

 

P.S. Na stronie ASUS'a pojawiła się kolejna mutacja tej płytki A7N8X-VM z zintegrowaną grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, chyba się zagalopowałem z tym KT226A. Ale i tak zastanawiam się po co było wypuszczać taką płytę. Rozumiem jakby kosztowała ze 150 zeta taniej, ale 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na odczyty napięć w Biosie i mam wrażenie, albo Bios lekko kantuje, albo zasilacze Chieftec 360 W powyżej tego co w podpisie dostawać zaczynają zadyszki. hodzi o napięcie +5V. Wynosi u mnie 4,92 - 4,94 V. Na 2300 Mhz już 4,89. Jak u was wygląda sprawa? Zaznaczam,że swoje pobiera też Radeon, toteż niech nie wyskakuje ten kto ma kartę bez dodatkowego zasilania, mówiąc, że ma np. idealne 5,1 V. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na odczyty napięć w Biosie i mam wrażenie, albo Bios lekko kantuje, albo zasilacze Chieftec 360 W powyżej tego co w podpisie dostawać zaczynają zadyszki. hodzi o napięcie +5V. Wynosi u mnie 4,92 - 4,94 V. Na 2300 Mhz już 4,89. Jak u was wygląda sprawa? Zaznaczam,że swoje pobiera też Radeon, toteż niech nie wyskakuje ten kto ma kartę bez dodatkowego zasilania, mówiąc, że ma np. idealne 5,1 V. Pozdrawiam.

Nie ma się czym martwić. Napięcia mają tolernację 5% więć 4,89V przy takim sprzęcie jest bardzo dobre. U mnie potrafi spaść przy 2100MHz do 4,68 :-(. ... dlatego planuje wymiane zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe podłączenie tylko jednego dysku do kontrolera Serial ATA na mojej płycie? Czy dysk w takiej konfiguracji będzie działał?

 

Chcę na razie kupić jeden dysk, a później dokupić drugi identyczny i skonfigurować RAID 0. Czy taki dysk będzie działał jako jedyny w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowego radka i chcialem was prosic o opinie na temat tej karty Radeon Sapphire 9500 128DDR       http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14458076

Bez urazy ale to nie ten wątek, zaraz się tu śmietnik zrobi

tak szybko sie nie obrazam, ale sory faktycznie nie ten temat

Jak wrzucisz go na głównej stronie a nie w tym wątku będziesz mógł liczyć na większy odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was wsadzać w "naszą" płytkę HyperX 400, 433 lub Geile 433? Zamierzam zmienić, a jak krążą ploty HyperX miały straszne problemy z poprawnym działaniem w dualu choćby na Abicie NF7. Geil też lubił psocić. NIe znalazłem jednak info jak jest na Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junior, nie miałeś problemów z zamontowaniem Volcano 11? Zmieścił się? Bo mam wrażenie, że już taki Coolermaster X dream SE za nic nie zmieściłby się przed kondensatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanotowałem dziwny problem. Otóż przy ustawieniu 11x205 katowałem kompa Prime95 3 godziny i stabilny jak skała. Jednak za nic w swiecie nie chciał przejść 3dmark2001. Zwis po ok. 2 min. , pojawiał się czarny ekran a potem gasł monitor. Kurde, przecież ten benchmark w życiu nie obciąży tak proca jak Prime, a wiesza. Rozumiem, gdyby to był jakiś chipest VIA, ale tu AGP jest stałe 66 i jeśli miała by to byc wina grafy to jest to nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary, ile ja się naszukałem. Nawet monity do 4max.com.pl słałem i powiedzieli mi ,że nie wiadomo czy będzie bo to limitowana seria i ciężko dostać. Nie będe chyba czekał w nieskończoność i zainwesuję w Tt Volcano 11 Xaser. Uważacie,że to dobry pomysł? Jest chyba wydajnością podobny do Volcano 7+ , ale nieco cichszy na low. Owszem, z porównania na pclab.pl wynika, że X dream SE jaet lepszy, ale czy warto czekać. Ostatnia szansa to znajomy, który jedzie do Niemiec i ma pod karą wykastrowania wywiedzieć się czy mają tam takie cóś. Jak będzie to postaram się załatwić, chętnym też ( na forum trzeba sobie w końcu pomagać, nie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junior, nie miałeś problemów z zamontowaniem Volcano 11? Zmieścił się? Bo mam wrażenie, że już taki Coolermaster X dream SE za nic nie zmieściłby się przed kondensatorami.

Żadnych problemów nie napotkałem . Poszło jak po maśle :) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda zamknięta czy otwarta? U mnie na tym co poniżej jest idle 42, stress 47. I gratisowo nieziemski hałas, bo Dragon nie ma regulacji obrotów. A i jeszcze jedno: Jak twarda jest zapinka? Łatwo wchodzi ? Bez śrubokręta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...