Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

co do restow to moze ten nowy wirus ?

a co powiecie na cos takiego wgralem sobie tego ubera 1004 przekrecilem athlona na 2200 11x200 syn podnioslem napiecie do 1,75 czy cos kolo tego no i gralo tylko ze post przestal gadac po powrocie do standardowych ustawien winXP sie przykrzaczyl to nareperowalem wgralem 1007 standard a;e niestety post dalej nie gada z glosnikow slychac tylko 2 strzykniecia tak jakby chcial zaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afick tu masz bios: http://homepage.ntlworld.com/michael.mccla...0-Uber-SATA.rar

 

A7N8X-Dlx Uber 1004 Sata Enhanced do plyt A7N8X-Deluxe R2.0

wgralbym sobie ten biosik z checia ale sie troche boje, moglibyscie mi wytlumaczyc jak sflashowac poprzez asus update?

jestem w tych sprawach zielony.

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witam ponownie

kolejny post z cyklu "moje boje z.. " :)

plytka po zmianie proca na d800 wstala i juz chcialem wgrac nowy bios

z dyskietki a tu ... KUPA nie bootuje sie

ale sobie pomyslalem ze moze jej przeszly "humory" i teraz mojego athlonika lyknie... nic bardziej mylnego

dalej black screen , nic nie gada , nie piszczy ....

tylko teraz o dziwo juz nawet z tym duronem niechce wstac

probowalem tez na athlonie 2000. wszystko sprawdzalem ... resetowalem bios ... ehhh odzywa sie tylko jak wyjme proca....

moze cos nietak z biosem (w sumie jestem tego pewien)

dlatego myslalem ze jesli bylby ktos z lodzi sklonny na hot-flash

tudziez mial programator

to moglibysmy z tym powalczyc ....

nie jestem zbyt bogaty ale mysle ze jakos bysmy sie dogadali

o ile to by ruszylo ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest taka zworka od magistrali przestawia ona ja na 100 lub inaczej sprawdz czy jest w pozycji inaczej czyli 133/166/200 domyslnie powinna byc wlasnie w tej ale kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubi, twój problem dotyczy na 90% zasilacza. Identyczny problem miałem niedawno u kuzyna. Sprzęt ma nieco gorszy, ale objawy te same, losowy Shutdown. Jechał na Codegenie 300W 8) Wymienilismy go na Fortrona 300 W ( dla niewtajemniczonych - tak na prawdę to ten zasilacz ma ok. 350 W i wcale nie ustępuje Chieftecowi 360 W, a jest połowę tańszy) i problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afick tu masz bios: http://homepage.ntlworld.com/michael.mccla...0-Uber-SATA.rar

 

A7N8X-Dlx Uber 1004 Sata Enhanced do plyt A7N8X-Deluxe R2.0

wgralbym sobie ten biosik z checia ale sie troche boje, moglibyscie mi wytlumaczyc jak sflashowac poprzez asus update?

jestem w tych sprawach zielony.

z góry dzieki za pomoc

wlasnie a jak mi po flashu nie wstanie to co mam cie pochlastac bo qrna nieprzezyje kolejnego serwisu (padl mi 9700 i czekam juz 10 dni roboczych i qrfa nadal nic nie wiadomo)

 

apropos tego biosu to on jest w wersji 1004 a ja mam 1007 z tym ze ta 1004UBER z tego co czytalem w read ME jest kilka ciekawych pcji np. 2.9 dla DDR chyba nawet napiecie dla chipsetu :D

 

 

 

update

wlasnie sobie zupdatowalem na ten bios i jest w nim kilka fajnych opcji :D no ale moze jest jakis lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrrrrrrr !! no nie moge sie moim "dzieciatkiem" pobawic

czytalem ze moze to byc wina ramu

mam jakis niby no-name 333 (Am1 czy cus) a ze z tego co widzialem w biosie jak mi pod durniem raz wstala to dosc - plytka sobie kosmiczne timingi ustawia ...

 

a tutaj dwa cytaty z forow:

"" First thing you should do is go to the RAM timings and set it to something other than AUTO like SPD. The AUTO timings are too high for most RAM."

 

"The problem with this board is the BIOS factory default has the RAM timing set to AUTO, which ends up being something like 5-2-1, which most PC3200 and below RAM can't handle"

 

 

myslicie ze to ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche jak Filip z konopii wyskocze, wiec sorx

panowie zmieniam mojego epoXa i mam pytanie czym sie własciwei rozni chipset nForce2 400 (Asus A7N8X-X) od nVidia nForce2 SPP (Asus A7N8X), jest to oficjalne fsb 400 jak sie domyslam - co wybrac :?:

no i czemu ta z ultra jest tansza?

czytalem faq, ver X-X pozbawiona duala- tylko tyle z roznic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie przejechalem na tym biosie UBER cos tak qrfa ten bios to nielzy shit

ma jedna wielka wade nie wiem moze to tylko u mnie ale moje pamieci przy standardowym biosie z asusa 1007 osiagaja ponad 2k pkt w tesice odczytu aidy (timingi2,5.4.2.2 fsb dziwne bo sie baiwe MEM 100/CPU 200 ) wiec roznica jest taka

uber-okolo 1800pkt

asus 1007 ponad 2000pkt

 

wszystkie w dualu jak dlamnie jest to duza roznica

coprawda trzeba sie pozaegnac z Vdimm 2.9 i napieciem na chipsecie ale za prawie 200pkt w plecy to zbyt duza cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAterion, tak,jest to najważniejsza róznica. No i nie ma Sound Storma i SATA RAID ( tylko wersja Deluxe posiada). Jeśli masz wybierac weź wersję A7N8X, a nie X-X. Choć ja na Twoim miejscu jednak dołożyłbym nieco kaski na Deluxe. Naprawdę warto choćby dla Sound Storma, który świetnie brzmi i ma spore mozliwości. No i kiedyś dysk SATA też bedzie konieczny....

 

Afick - coś musiałeś pomerdać. Prawie w każdym teście BIOSy UBER 1004 górują nad 1007. Po pierwsze - czemu ustawiasz takie dziwne timingi (2,5-4-2-2) 8O Jeśli już to powinno być 2,5-2-2-7/8 albo 2,5/2-2-2-11. To co zabija wydajnosć na platformie NF2 to nie parametr CAS Latency, a RAS to CAS. Wielu ludzi nieświadomie ustawia go na 3 (2 pozycja w ustawieniach timingów) i mimo, że CL dają 2 to i tak pozytku nie ma wielkiego. Po drugie - skok wydajności na BIOS UBER 1004 spowodowany jest głównie możliwością ustawienia CPU Interface na Aggresive, a nie jak w 1007 tylko Optimal. Popatrz na to i daj znać co widzisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i jest tak jak mowisz:D po ustawieniu na performance wyniki wracaja do normy

 

a dlaczego mam takie dziwne timing bo takie akurat mialem ustawione na testach bo szukam najbardziej optymalnych timingow dla swoich pamieci D: i jest tego troche pozatym sprawdzam ogolny wplyw timingow na wydajnosc podsystemu pamieci D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: co może być przyczyną, że mi dziad nie chce wstać przy 12,5 x 200? Kombinowałem z napięciami, i kicha. Komp nie chce zaskoczyć, i tyle. Mnożnika nie zmieniałem, ale z wielu opinii wiem, że teoretycznie powinien wstać ma szynie 200. Czy np. DUAL pamięci może mieć na to jakiś wpływ? Mam ASUSa z biosem 1007 UBER. Czy może dla proca jest to ponad jego siły ... ? A tak swoją drogą, to czy tryb dualny pamięci można jakoś wyłączyć, skoro we wszystkich bankach i tak się uruchamia?

Też uważam, że to wina proca. 2500Mhz z XP2000+ dość rzadko udaje się wyciągnąć, choć są w naszym gronie tacy co potrafią (ja niestety nie :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka ząłożyłem to z doświadczenia, bo trochę AXP 2000+ przeleciało mi przez ręce i baaardzo niewiele działało na 12,5x200, to przecież już 2,5 GHz. Do tego trzeba dobrego chłodzenia i mocnego zasilacza min. 360 W. Napisz chociaż jaka seria.

Wykorzystałeś chyba wszystkie możliwości do do max. taktowania proca :D 

A co do DUALA w 1-3 to zgłupiałem.... nie wiem dlaczego u ciebie nie załapało.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to 200 to pewnie marzenia ściętej głowy, i czuję, że została mi tylko zmiana mnożnika, a tego się lekko cykam (za bardzo mi się łapki trzęsą, i w ogóle jakiś nerwowy jestem :D ). Serię proca dodałem w podpisie, nie jest za ciekawa.

Misiaczu, nie bojaj się mnożnika! Zwłaszcza, że go w dół spuszczasz spróbuj dać 12 X 200 (ew. 11,5 X 200). U mnie odpalało., ale o stabilności podczas pracy kompa mogłem zapomnieć. A byłbym zapomniał, musiałem jeszcze ręcznie narzucić moim badziewiarskim pamiątkom CL 2,5 bo mi automat przestawiał powyżej FSB 167 na CL 3 i całość się wieszała już podczas uruchamiania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei z pytaniem o wskazania napięć!

 

Ostatnio testowałem sobie Duronika 850 (a w szafie leży już wyselekcjonowany barton :D ) i przyglądałem się bacznie temperaturze i napięciom. Nie wiem ile stopni C mam na diodzie bo w MBM nie mam możliwości wybory swojej -E Deluxe ale na sokecie max 44 czyli okolo 50 bedzie na diodzie-jak dla mnie może być. Jednak szlag mnie trafiał z napięciami - 12V praktycznie skała cały czas na poziomie 12,2. Z 5V i 3,3V bywa róznie - niekiedy (według wskazań PCP i MBM) na kilka sekund ładnie potrafią skoczyc (np. 5V na 6,75V). Z kompem nic się nie dzieje (nie licząc alarmów które wyciszyłem) ale wkurza mnie to strasznie. Na początku myślałem, że może coś z zasilaczem (mam nowego chiefteca 360-202) ale gdy zobaczyłem wskazania obrotów wentylatora na procku to się usmiałem - na kilka sekund (ponoć) skoczyło z 2500PPM na ponad 9000RPM. :P Co się dzieję z tymi pomiarami?

Wiem, że już kiedyś było coś na ten temat ale może macie nowe spostrzeżenia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to błędy odczytu. Raczej niemożliwa jest praca komputera przy napięciu 6,75V na linii 5V. Jeżeli chcesz być pewien to sprawdź miernkiem.

 

Błędy mogą być spowodowane uruchomieniem 2 programów do monitorowania. Gdy mam wlączone MBM i ASUSProbe to wszystko wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to błędy odczytu. Raczej niemożliwa jest praca komputera przy napięciu 6,75V na linii 5V. Jeżeli chcesz być pewien to sprawdź miernkiem.

 

Błędy mogą być spowodowane uruchomieniem 2 programów do monitorowania. Gdy mam wlączone MBM i ASUSProbe to wszystko wariuje.

Potwierdzam, choć to nie odkrycie Ameryki, że dwa programy diagnostyczne na 100% bedą się zakłocać i generować błędy oraz alarmy. Korzystają one z tych samych czujników i jak akurat się zderzą w momencie pomiaru to fiksują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAterion, tak,jest to najważniejsza róznica.  No i nie ma Sound Storma i SATA RAID ( tylko wersja Deluxe posiada). Jeśli masz wybierac weź wersję A7N8X, a nie X-X. Choć ja na Twoim miejscu jednak dołożyłbym nieco kaski na Deluxe. Naprawdę warto choćby dla Sound Storma, który świetnie brzmi i ma spore mozliwości. No i kiedyś dysk SATA też bedzie konieczny....

wlasciwie juz sie prawie zdecydowałem na A7N8X, ale wersja delux mnie kusi wlasnie swoim soundStormem ktorego mialem w epxie (pokój z nim)

a co to za wynalazek A7N8X-E?

i jeszcze jedno, mozna pod niego podpiac adapter irDa przez 5-cio pinowa wtyczke bezposr. do mobo?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx bilas!

Może to nie jest odkrycie Ameryki ale ja na to nie wpadłem (chociaż faktycznie nie byo to takie trudne) a teraz mogę już spać spokojnie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

Dalej szykuję gniazdko pod bartona i próbuje zbić temperaturkę case fanami (czeka mnie także pewnie wymiana colerka na cpu bo WIV może nie wydolić). Narazie wsadziłem wentylator z tyłu pod zasilaczem który wyciąga ciepłe powietrze i temperatura na sokecie spadła o 3-5 stopni. Chcę wsadzić drugi zasysający z przodu na dole tylko zastanawiam się jak uchronić się od kurzu? Próbowałem osłonić wentyl rajstopą ale otworki moim zdaniem są za duże. Znalazłem jeszcze krążki z jakiejś włókniny które są wykorzystywane do sprawdzania wydajności pracy odkurzacza (na niej zatrzymuje się kurz i inne duperele) tylko nie wiem czy to z kolei nie zmniejszy za dużo wydajności wentyla. Jak wy poradziliście sobie z tym problemem?

 

Aaaaaa, odkurzanie wnętrza komapa co tydzień to moim zdaniem słabe rozwiązanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was wygląda odczyt temp. z diody w procku ?

 

Asus A7N8X Deluxe Rev.2.0

 

Używam MBM 5.3.6.0.

 

Socket - Asus 1

Dioda - W83L785TS-S Diode

Mobo - Asus2

 

I tak w idle:

 

Socket ~40-42 C

Mobo ~26-28 C

 

No i dioda mnie trochę przeraża, bo ma ok. 62 C w idle a w Prime95 75-80.

 

Chłodzenie, CPC :D

 

Zastanawia mnie bardzo duża różnica między socketem a diodą i ciekawi mnie czy wskazania diody są poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was wygląda odczyt temp. z diody w procku ?

 

Asus A7N8X Deluxe Rev.2.0

 

Używam MBM 5.3.6.0.

 

Socket - Asus 1

Dioda - W83L785TS-S Diode

Mobo - Asus2

 

I tak w idle:

 

Socket ~40-42 C

Mobo ~26-28 C

 

No i dioda mnie trochę przeraża, bo ma ok. 62 C w idle a w Prime95 75-80.

 

Chłodzenie, CPC :D

 

Zastanawia mnie bardzo duża różnica między socketem a diodą i ciekawi mnie czy wskazania diody są poprawne.

CPU DIODE 30C przy 18C wody

Socket ~28C

Mobo ~28 C

 

U mojego kolegi na wiatraczku CPU DIODE dochodzi do 70C

 

Jaką masz temperaturę wody?

Chyba jest bardzo wysoka pewnie nie masz chłodnicy.

Ja blok z CPC używam do chłodzenia mostka północnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie komp pracuje mi na 2,5 GHz ( 12,5x200) i tak:

 

Idle: Socket: 32, Diode 35, MoBo 25

Stress ( Prime) : Socket 36, Diode 40-41, MoBo 26

 

Swoje robi dobrze wietrzona buda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...