Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

:>

ciag dalszy histori "mam asusa ale ch#$ nie postuje" (a7n8x-e dlx)

dzisiaj odebralem z poczty nowa kostke biosu

wladowalem i ....

to samo niestety

ale mam pare pytan:

-czy problemem moze byc to ze mam wiatrak tzw. "hand-made"

stary boxowy sie zepsul to zamontowalem na radiator takie bydle 12v od zasilacza - calkiem wydajne - glosne tez ;p )?

-wiecie ze panna asus(ta gadajaca) gada nawet bez kostki biosu ?

a kiedy gada ? gada jak wyjme wszystko "no cpu installed"...

 

i sie zastanawiam czy nie winny moj antek chociaz na 2000 tez probowalem i zadnych zmian

takze niewiem jakie to ma znaczenie ale moze cooler ? :(

cholera wie .... ale w sumie wydajnie chlodzi mi antka na k7s8x :o

jakie propozycje? sugestie ?

ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka mozliwość pojscia bez przyczyny do sklepu w ktorym ją kupiłem i poproszenia zmiany na nowszy rev., czy moze takie coś jest niemozliwe??

Jest możliwe, tak samo jak mozliwe jest to, że Cię wyśmieją. Sprawnej płyty nikt nie ma obowiązku Ci wymieniać. No chyba, że na fakturze (jeśli taką posiadasz a nie n.p. paragon) jest wymieniony rev. a Ty dostałeś inny. Niestety raczej się nie praktykuje umieszczania rev. na fakturach.

Konkludując: Jeżeli dojazd do sklepu gdzie kupiłeś Cię nie kosztuje to możesz spróbować, ale spodziewaj się raczej odmowy. Jak bedziesz miał więcej szczęścia to może Ci wymienią, ale być może za dopłatą.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, nie testowałem niestety tego, ale nie sądzę by poszło.... :D

A co do 1004 UBER to wgraj jaki Ci pasuje. "Goły" BIOS jest taki sam.

 

Mar_cin, weź no tego proca do kogo innego i sprawdź czy działa w połączeniu z tym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wgrałem bios z paramtru !!! Chciałem sie tylko upewnic czy wszystko dobrze:

Jak właczył sie awdflash to od razu sie cos wgrywało jak sie skonczyło to miałem cos wpisac w "current save as" wpisałem 1004 i enter.Zaczeło sie pojawiac duzo prostokątów :) Jak sie to zakonczyło to było do wyboU:Y-program N-Exit.Ja wybrałem Exit a potem reset i juz :) Czy dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dobrze, dobrze. Aleś mnie rozbawił tym opisem. Choć pewnie nie dopisałeś wszystkich komend, co wynika z opisu Twojego flashowania, to jednak się udało. Jak czytałem Twoją relację, przed oczami stanął mi mały chłopiec, który przed chwilą widział coś niesamowitego i opowiada o tym mamie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dobrze, dobrze. Aleś mnie rozbawił tym opisem. Choć pewnie nie dopisałeś wszystkich komend, co wynika z opisu Twojego flashowania, to jednak się udało. Jak czytałem Twoją relację, przed oczami stanął mi mały chłopiec, który przed chwilą widział coś niesamowitego i opowiada o tym mamie... :lol:

Wiesz przecież dobrze Hanu, że mężczyznę od chłopca odróżnia tylko cena zabawek. :D . A z podpisów niektórych z nas wynika, że na męskie zabawki nie szczędzą pieniędzy. A sam overclocking to cóź innego jak zabawa dla dorosłych. Ilu z nas jest naprawdę bezwzględnie potrzebna ta dodatkowa moc kompa?? Ale za to ile przy tym zabawy i satysfakcji jak się uda, ile dreszczy emocji przy robieniu modów i flashu BIOSu. Ja się tam Kamilkowi nie dziwię i wyobrażam sobie z jaką ulgą odetchnął jak jego kompa wstał po tej całej operacji.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D

P.S. Autor pierszego posta na setnej stronie stawia pozostałym (którzy, nie zdradzili i dalej pracują na A7N8X w dowolnej wersji) po flaszeczce napojów wyskokowych zamiennie na gadżety overclokerskie w tej samej cenie. :P Kto jest za?? :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przecież dobrze Hanu, że mężczyznę od chłopca odróżnia tylko cena zabawek. :D . A z podpisów niektórych z nas wynika, że na męskie zabawki nie szczędzą pieniędzy.

He he

 

Właśnie sobie kupiłem (allegro) kierownicę Logitecha z force feedback ...

 

Bardzo potrzebna do pracy, baaardzo ...

;)

 

Za parę lat pewnie bedę musiał z własnym synem (jeszcze nie mam) "walczyć" o możliwość pogrania ....

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat pewnie bedę musiał z własnym synem (jeszcze nie mam) "walczyć" o możliwość pogrania ....

:D

Ja już walcze ale na razie jestem silniejszy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :)Powiem Wam ze przezywałem to niesamowicie :)

A cos sie stało Hanu ze nie dopisałem tej reszty komend ??

No ale niestety proc na 200 fsb w windzie wywala błedy :).Więc bios nic nie pomógł.

I co dalej??Kupiłem miernik cyfrowy,jak zmierzyc te napiecia ??

Jeszcze jedno czemu ten proc chodził pół poł roku temu przez tydzien na 200 fsb a teraz nie chce ??Moze sie przegrzał bo wtedy miałem paste z coolera??

Bede jeszcze sprawdzał u kumpla inne ramy.

A jest gdzies mozliwość wymiany tego proca na mobile (bo moze to po prostu od proca ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstępco od wiary!!!! Kto Cię olał?!!!! Wstydu waść nie masz!! :wink: Poradą trójczęściową posłużyłem, a tu taki dyshonor! :wink:

A odstępcą od wiary jest niejaki Pietrek a nie ja :!:

Heh dawno mnie nie było ale z tym odstępstwem to lekka przesada ASUSa mam w dalszym ciagu tylko na drugim kompie. Nie pozbędę się tak dobrej płyty z powodu DFI (choż również jest to ciekawa konstrukcja).

A Hanu mnie od razu wyklął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, to prawda, że "kombinowanie" z kompem daje dreszczyku emocji i to bardzo pozytywnego. Ja tam lubię takie "zabawki" i chcę więcej.... :lol:

 

AndyN, swego czasu też machnąłem sobie kierownicę. Myślałem, że żona mnie wyklnie, ale stało się tak, ze to ona głównie jej używa :D Ostatnio przypaliła sznycelki, popykując w NFS:U :lol: Ale miałem ubaw....

 

Pietrek, to wyklęcie nie był dla Ciebie tylko dla Wheelerfana za OCZ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba te mixy BIOS'ów płyty z najnowszym BIOS'em SATA nie usuwają błędu przy RAID0 :!: 8O :?

 

Zobaczcie to:

 

"I have mentioned this many times. The fix for the data corruption had nothing to do with the Sata Bios it was in the Motherboard. The Sata bios was not changed when they came up with the MainBoard bios to address corruption. In Fact ASUS has not change the Sil. Bios until just recently."

 

Źródło: http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....7390&highlight=

 

Hanu: I lepiej się gra na kierownicy czy na klawiaturze? warto kupować kierownicę? (choć i tak za poźno, już kupiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to przepaść!!! Kierownica rządzi na całej linii. IMHO nie masz czego żałować :lol:

 

Co do SATA RAID Corruption. Jeden krokus wiosny nie czyni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to przepaść!!! Kierownica rządzi na całej linii. IMHO nie masz czego żałować :lol:

He he. Na razie zastanawiam się, jak ją przemycić do domu rodziców tak, żeby żona nie zaobaczyła. Komp w weekendy w domu rodziców, a teraz głupio samemu do nich pojechać bez małżonki ;)

 

Co do SATA RAID Corruption. Jeden krokus wiosny nie czyni....

Nie bardzo rozumiem. A jeśli koleś ma rację i w kolejnych BIOS'ach Asusa jest ten sam BIOS SATA? Bo jeśli tak, to najnowszy BIOS SATA w 1004 nic nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Na razie zastanawiam się, jak ją przemycić do domu rodziców tak, żeby żona nie zaobaczyła. Komp w weekendy w domu rodziców, a teraz głupio samemu do nich pojechać bez małżonki ;)

Hahahaha

Ja mam to samo muszę wszystkie zakupy ukrywac przed zoną, gorzej jak to jest np nowa klawiatura czy monitor bo od razu sie rzuca w oczy.

Powiedz jej ze to nowa myszka a tamta sie zepsula :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, chodzi mi o to , że koleś moe sie mylić. IMHO bug RAID związany jest bezpośrednio z BIOSem SATA i 2.4.47 go rozwiązuje.

 

BTW - spróbujcie zagrać na kierownicy w CoD. Wiecej śmiechu niz grania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze chodził, a po upgrade BIOSu nagle niechodzi na FSB 200. Podociskaj no pamięci, przesmaruj jescze raz proca , sprawdź cooler, napiecia.

Mobile jest spox, ale w sumie czy warto? Jak się ma zwykłego z ikrą to IMHO po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z grafiką na A7N8X Dlx rev 2.0, po zmianie procesora na Bartona XP-M (chyba, nie pamietam już z tego wszystkiego kiedy to się zaczeło).

Historia jest długa, ale jestem zdesperowany - po testach twierdzę, że to coś z grafiką. JESTEM JUŻ NA MAKSA WKURZONY...

 

 

 

Otóż na karcie GF4 MX440 Gainwarda - która dotychczas działała OK(przed zmianą proca), zaczęła "skakać" mysz. Efekt jest mniej więcej taki, jakby mysz dostawała dużo mniejsze dpi - ruch nie jest płynny, a taki przerywany, co kilka pikseli (powiedzmy co 3-4 piksele). Ale co ciekawe! Nie cały czas!

Najbardziej widać to, jak odpalę przeglądarkę internetową, albo pocztę (zarówno Mozilla jak i IE).

 

Szukam już od 2 tygodni rozwiązania, podejrzewałem najpierw, że może coś ze sterami oid myszy, zmieniałem ustawienia BIOSU. Przelecialem juz chyba przez wszystkie wersje BIOSu (obecnie Uber 1004).

Na forach, grupach dyskusyjnych wyguglałem przeróżne możliwe przyczyny - bez powodzenia.

Zaznaczam, że robiłem już:

- reinstalka XP - żeby mieć pewność że to nie jakiś hotfix coś skopał

- standardowe stery nforce od Asusa

- stery do myszy Logitech jak i bez sterów

- BIOSY - od 1003, przez różne Ubery, aż do 1007 - żadnej różnicy w tym temacie

- stery Nvidii do grafy - od serii 34.xx do 56.xx - bez różnicy

- zmiana odświeżania monitora (tak, ponoć komuś pomogło :) )

- podkręcanie, odkręcanie proca

- inna mysz - dla pewności na USB - to samo!!

- wyłączenie USB 2.0

- wyłączenie COM 2

- wyłączenie kart sieciowych w BIOSIE

 

Pomyślałem, że to może karta graficzna coś nie teges...

Zmieniłem kartę na starą GF 2MX - mysz działa normalnie - płynnie aż miło. Ucieszyłem się! Pogodziłem się z faktem, że z Gainwardem MX4 się nie lubi ta płyta i już. Przy okazji sobie zmienię kartę na FX 5900XT.

 

ALE UWAGA!!!! WSADZILEM FX5900XT Asusa - efekt skaczącej myszy powrócił!!! I teraz już nie wiem co to może być?

Stery do grafy Asusa ściągnąłem z Asusa.... oczywiście zero efektu...

Takich jaj to jeszcze nie miałem.

 

 

Konfig:

A7N8X Deluxe rev. 2.0 (BIOS Uber 1004)

Barton XP-M 2500 - teraz kręcony odrobinkę, ale to nie zmienia nic...

2x512 Kingston

Grafika: obecnie Asus 9950 - GF FX5900XT

Dysk: SATA Maxtor 120GB

Mysz Logitech PS/2 - na USB jest to samo

Klawiatura Logitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procu temp spadła o 13 stopni po załozeniu as75 i szlifie radiatora.Wiecto nie to.2080 to troche mało :)Ale jest gdzie cos takiego jak wymiana proca ??No bo co to takiego moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyn roznica pomiedzy kierownica ,a klawiatura to przepasc ,ale... Ja mam kierownice ,zreszta juz druga w swoim zyciu i wieczorami pogrywam w simy (www.f1rst2.com taka liga i mozna pograc tez dla przyjemnosci). I tutaj nasuwa sie pytanie czy rzeczywiscie bedziesz gral ,bo znam pare osob ,ktore napalily sie na kolko po zagraniu u mnie ,a potem po 1h zabawy odlozyli kiery do szaf i innych skrytek po to ,zeby sie tylko kurzyly. No i jezeli juz sie zdecydowales na kierownice z FF (ala profi :wink: ) to proponuje uzywanie jej jedynie do porzadnych tytulow takich jak GPL ,Nascar ,F1C + mody ,GTR(demo ,ale super FF) ,LFS ,Rally Trophy no moze troche do Colina i 5 czesci NFS. Zreszta z drugiej strony kiera jest kiera. Jak tobie sie znudzi ,to chociaz syn skorzysta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba te mixy BIOS'ów płyty z najnowszym BIOS'em SATA nie usuwają błędu przy RAID0 :!:  8O  :?  

 

Zobaczcie to:

 

"I have mentioned this many times. The fix for the data corruption had nothing to do with the Sata Bios it was in the Motherboard. The Sata bios was not changed when they came up with the MainBoard bios to address corruption. In Fact ASUS has not change the Sil. Bios until just recently."

 

Źródło:http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=47390&highlight=)

AndyN, chodzi mi o to , że koleś moe sie mylić. IMHO bug RAID związany jest bezpośrednio z BIOSem SATA i  2.4.47 go rozwiązuje.

Niestety, moje skromne testy pokazują, że mix BIOS'u 1004 z BIOS'em SATA 4.2.47 nie usuwa problemu z błędem BIOS'u 1004 w RAID0 (co oznacza, że ten koleś z forum nforcershq.com miał rację) -> wcale nie jestem z tego zadowolony :(

 

W ten weekend chciałem przy pomocy Drive Image 7.0 zrobić backup dysku C aby później móc zainstalować nowe stery do chipsetu i grafiki. Zrobienie backupu nie udało się, program wyświetlił komunikat o błędzie w pliku obrazu (Drive Image tak skonfigurowałem, żeby plik obrazu podzielił na części po 650 MB i żeby zweryfikował pliki image po ich stworzeniu)

 

Ustalenia:

 

(wszystkie BIOS'y wgrywane z wiersza poleceń w DOS ze wszystkimi parametrami)

1004 ASUS -> 4.1.50 BIOS SATA - błedy w plikach image

1005 ASUS -> 4.1.50 BIOS SATA - nie ma błędów w image'u

1006 ASUS -> 4.1.50 BIOS SATA - nie ma błędów w image'u

1007 ASUS -> 4.2.27 BIOS SATA - nie ma błędów w image'u

 

1004 UBER z BIOS'em SATA 4.2.47 - błędy w plikach image

 

Wnioski:

* Błąd SATA w RAID0 dotyczy BIOS'a płyty a nie kontrolera

* Dopiero w BIOS'ie 1007 ASUS zmienił BIOS kontrolera SATA

* Mix 1004 i 4.2.47 SATA nie usuwa błędu z miacierzą RAID0

 

Konkluzja: "No to się skończyło rumakowanie ..." :( Jadę na BIOS'ie ASUS 1006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie ma pomysłu na tę skaczącą myszkę? Kurcze testowałem jeszcze raz na staref GF2MX - oczywiście jest wszystko w porządku - wygląda jakby w nowych kartach ten kursor jakoś inaczej działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...