Skocz do zawartości
acaro

Jaka płytę kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

 

Przez pewien czas kupowałem części troche miałem swoich aby złozyć kompa.

Mam:

Obudowę Mustang

Zasilacz Mustang 500W

Dysk samsung 500 Gb Sata 32 MBCache WD5000AADS

nagrywarkę Samsung sata SH223L

Procesor:

Producent AMD

Nazwa Phenom II X2

Model 555 Black Edition

Nazwa kodowa Kuma

Typ gniazda AM3 (kompatybilne z AM2+)

Technologia 45nm

Liczba rdzeni 2

Taktowanie rdzenia 3,2 GHz

Mnożnik 16 (odblokowany)

Typ magistrali HT

Kontroler pamięci DDR2, DDR3

Taktowanie magistrali 400 MHz

Pamięć cache L1 2 x 128 KB

Pamięć cache L2 2 x 512 KB

Pamięć cache L3 6144 kB

TDP 80 W

Napięcie na rdzeniu 1,3

Ram: GOODRAM DDR3 4GB Dual (GR1333D364L9/4GDC)

 

Dla mnie najlepsza byłaby płyta za zinegrowana karta graficzną - nie gram w gry ale aby można było spróbować odblokować pozostałe 2 rdzenie i podkręcic go do powiedzmi 3,8 GHz cena też ważna piowiedzmy ze sredniej pułki do ok 300zł

 

acaro

 

P/Srosiłbym o 2 -3 propozycje ewentualnie bez zintegrowanej karty graficznej i z propozycja jakiejs taniej

 

 

acaro

 

A któras z tych płyt bo zasilacz mam załatwiony kupiłem OCZ 550 W

 

FOXCONN A76ML-K 3.0

Płyta główna ASUS M4A78LT-M LE 760G VGA DVI AM3 DDR3

MSI 870-G45

Płyta główna MSI 785GM-E51 AMD 785G AM3 HDMI DVI eSATA

AsRock 870 Extreme 3

ASROCK 890GX Extreme 3

MSI’s nForce 750a AM3

PŁYTA GŁÓWNA AM3 ASUS M4N78 PRO

Asus M4A88T-M/USB3 AMD880G s.AM3

PŁYTA ASUS M4N68T-M LE V2 GeForce 7025 Socket AM3

 

podobno teraz czipset z serii 8 powinien być na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o przeliczniku cena/jakość to najlepszym wyborem z tego wszystkiego będą płyty AsRock, bo są stosunkowo tanie, a jakościowo też są bardzo dobre. Z tych co podałeś to lepszy będzie AsRock 890GX Extreme 3, bo ma lepsze chłodzenie sekcji zasilania. Ale z drugiej strony 870 Extreme 3 też jest dobra, a o 85 zł tańsza. Tylko że to są bez grafiki na pokładzie, więc coś będziesz musiał dokupić (czyli dodatkowe koszta, a skoro i tak nie grasz w nic, to integra będzie lepszym wyjściem). Jeżeli chcesz coś z integrą, to AsRock 880GXH/USB3, mam go u siebie w jednym z komputerów i sprawuje się bardzo dobrze. I radziłbym dokupić także, bez względu na płytę którą wybierzesz, jakieś chłodzenie inne, bo na boxowym nie pociągniesz zbyt długo przy taktowaniu na 3.8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acaro w ostatniej części posta napisał, że kupił jakiś zasilacz OCZ 550W, więc wymiana chyba nie będzie potrzebna - podejrzewam, że kolega redaktor sugerował się samym początkiem, w którym mowa była o Mustangu 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady jednak po analizie zdecydowałem AsRock 890GX Extreme 3 podobno ma wszystko co potrzebne amatorowi i będzie mozna popracowac na niej te 5 lat

 

acaro

 

ps:chłodzenie silent Spartan 923

Edytowane przez acaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady jednak po analizie zdecydowałem AsRock 890GX Extreme 3 podobno ma wszystko co potrzebne amatorowi i będzie mozna popracowac na niej te 5 lat

 

acaro

 

ps:chłodzenie silent Spartan 923

 

jednak zasugerowano mi płytę o 75 zł tańszą AsRock 880GMH/USB3AMD 880G o zbliżonych parametrach co o tym sadzicie dla amatora może być?

 

acaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...