Skocz do zawartości
qhash

Dyski 1TB/2TB do przechowywania danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje możliwie najbardziej bezawaryjnych dysków desktopowych (np. Seagate Constellation odpada) o wielkości 1 bądź 2TB do pracy 24/7. Wydajność nie jest potrzebna, ponieważ trzymane będą na nich kopie zapasowe do ewentualnego szybkiego przewrotu na główny system. Dyski będą chodzić w RAID 5.

 

Mam teraz 2 samsungi 5400 500GB na jednym talerzu i spisują się znakomicie, ale nie wiem jak to się ma w przypadku większych dysków. Co polecacie?

 

Nadmienię, że kiepski serwis mnie nie interesuje, ponieważ będę miał +1 dysk do natychmiastowej podmianki.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, nie używam.

 

Jak ma służyć jako magazyn, to proponuje sugerować się po prostu ceną. Inne parametry są na podobnym poziomie.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, nie używam.

 

Jak ma służyć jako magazyn, to proponuje sugerować się po prostu ceną. Inne parametry są na podobnym poziomie.

 

No akurat nie bardzo. Bo parametr awaryjności w Seagate sięga 99% u innych już nie koniecznie.

 

Ja wybrałem WD EARS, bardzo ładnie się spisuje jak na razie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat nie bardzo. Bo parametr awaryjności w Seagate sięga 99% u innych już nie koniecznie.

 

Daj dane na poparcie tego idiotyzmu, w przeciwnym razie można to od razu przypisać parametrom Twojej głupoty albo rozmiarom "haterstwa" danej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie mam zamiaru Ci udostępniać faktur ani wszystkich zleceń rma... pewnie wyskoczysz że Seagatów się więcej sprzedaje, więc więcej sztuk wraca. Ale to nie prawda. Bo sprzedałem xx samsungów i wd i z żadnym (w przeciwieństwie do SG) nie ma problemów.

 

P.S. Taki temat już się przez forum przewijał, więc z mojej strony koniec dyskusji. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się hurtownik sprzedający miliony dysków :lol2:

Masz swój zajebisty 2TB model WD - 3x wolniejszy w PCMarku05 i droższy o $10.

Newegg.com - Western Digital Caviar Green WD20EARS 2TB 64MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive -Bare Drive

kontra Newegg.com - Seagate Barracuda LP ST32000542AS 2TB 5900 RPM 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Hard Drive -Bare Drive

Jakoś w przypadku tego sklepu nie przypomina to "99% falure rate" :damage_wall:

Sklep sklepowi nierówny, ale to normalne - ale jeśli tego nie rozumiesz, to Twój problemik. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x wolniejszy w PcMark...wow xD no naprawdę, więc pewnie nie nadaje się do użytku w domu. Szok. Bo wcale tu nie jest mowa o dysku na magazyn.... chłopie o czym ty gadasz w ogóle!?

 

Żaden mój, ja mam 1.5TB :P Co niby mają te linki z newegga do tematu? ilość sprzedanych sztuk? Czy może mam sobie przejrzeć 500komentarzy i szukać negatywów? Czy może tylko cieszy Cię niższa o 10$ cena? Poza tym nie widzę sensu pokazywania w ogóle linków do sklepów spoza oceanu, kolega raczej chce w PL kupić.

 

Temat bez sensu się rozwija, tym bardziej że zaczynasz widzę się wymądrzać i podskakiwać wysoko bez powodu. Log out i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tu widze tylko Twoja przemadrzalość. Ja moge sobie takze napisac ze 99% wd sie sypie i nie poprzec tego zadymi dowodami.

Co prowda segejt mial wadliwa serie barakude 11 , na ok 100 sprzedanych sztuk 15 wrocilo (z wlasnej sprzedazy dane) ale gdzie te 99 to nie wiem. Teraz dyski segejt nie sa bardziej awaryjne od wd czy samsungow. Wiec nie pierdziel tu ze 99% ich sie sypie. Gdyby tak bylo dawno ta firma by upadla.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x wolniejszy w PcMark...wow xD no naprawdę, więc pewnie nie nadaje się do użytku w domu. Szok. Bo wcale tu nie jest mowa o dysku na magazyn.... chłopie o czym ty gadasz w ogóle!?

Żaden mój, ja mam 1.5TB :P Co niby mają te linki z newegga do tematu? ilość sprzedanych sztuk? Czy może mam sobie przejrzeć 500komentarzy i szukać negatywów? Czy może tylko cieszy Cię niższa o 10$ cena? Poza tym nie widzę sensu pokazywania w ogóle linków do sklepów spoza oceanu, kolega raczej chce w PL kupić.

Temat bez sensu się rozwija, tym bardziej że zaczynasz widzę się wymądrzać i podskakiwać wysoko bez powodu. Log out i tyle.

 

:lol2: Ale próbujesz bronić te swoje brednie. 500 komentarzy nie trzeba przeglądać, bo jest wszystko podzielone na gwiazdeczki z wypisaną ilością komentarzy przy gwiazdeczkach i % względem ilości wszystkich komentarzy. Jeśli tego nie potrafisz pojąć - masz pecha.

Lecimy dalej.

Zanim coś napiszesz trzeba się zastanowić jakie było przesłanie tego, kto coś napisał. Specjalnie dla ciebie tłumaczę:

Co ma 3x (dokładnie to 2,5x) taki wynik do tego tematu? Ano to, że mechanika i elektronika dysku musi być bardziej zaawansowana, żeby wyciągnąć tyle - stąd dysk z natury może mieć większą awaryjność od 3x wolniej wykonującego pewne operacje WD (mimo to nie ma i jest dodatkowo tańszy!).

"Poza tym nie widzę sensu pokazywania w ogóle linków do sklepów spoza oceanu"

:damage_wall: Ciekawe skąd się biorą dyski w PL... pewnie z Mongolii.

Odnośnie wymądrzania się, to po prostu reakcją na Twoje "mądrości dyskowe" nie może być nic innego, a ostre sprowadzenie na ziemię.

"Żaden mój, ja mam 1.5TB"

Zaś takie komentarze sobie daruj. Raz mówisz, że prowadzisz sklep, a za chwilę sprowadzasz to do ilości dysków, które masz w domu? Gratuluję!

No ale tak jak podejrzewałem. Masz uraz do firmy, bo ci wysiadł jakiś dysk, biedny straciłeś jakieś dane i teraz psioczysz, gdzie się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zainteresowanie, ale dalej mam problem. Polecacie serię EARS. Otóż niestety ta seria nie nadaje się do RAID 5 ponieważ w razie błędu na dysku, wchodzi on w tryb deep recovery, który trwa do 2 minut, jeśli uda się poprzesuwać sektory. Większość urządzeń RAID 5 wywala dysk z macierzy po 8-15 sekundach. Generalnie QNAP oraz Iomega mają na swoich listach "not recommended drives" WD10,15,20 EARS/EADS - problemy ze stabilnością, wypadające dyski z macierzy, etc. Zły strzał.

 

WD seria AAxx jest wspierana dobrze, ale to maks 640GB. Jeszcze takie: WD2001FASS 2000

WD WD10EALS 1000

Miał ktoś może doczyeniania z tymi dwoma dyskami?

 

Opcją z Samsunga jest HD204UI 2TB - ten dysk wydaje mi się być dobry, ale zastanawiam się jak to będzie z przesunięciem sektorów 4KB partycji względem fizycznych sektorów dysku (przesunięcie o 512b), bo jak będzie za każdym razem czytał dwa sektory fizyczne, to będzie problem z wydajnością. To samo tyczy się dysków WD 1,5-2TB zresztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcją z Samsunga jest HD204UI 2TB - ten dysk wydaje mi się być dobry, ale zastanawiam się jak to będzie z przesunięciem sektorów 4KB partycji względem fizycznych sektorów dysku (przesunięcie o 512b), bo jak będzie za każdym razem czytał dwa sektory fizyczne, to będzie problem z wydajnością. To samo tyczy się dysków WD 1,5-2TB zresztą

 

 

 

Nie ma z tym żadnego problemu. Windows 7 poprawnie formatuje takie dyski i nie ma przesunięcia sektorów fizycznych względem sektorów ntfs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...