Skocz do zawartości
dayus

Seagate Momentus 500GB - głośno chodzi, czuć przycinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poprzednio miałem w laptopie dysk Hitachi 160GB, 5400, 8MB Cache.

Dysk już wtedy wydawał mi sie wolny podczas zwykłych operacji na windowsie (używam komputera do firefoxa, thunderbirda, tlena i mp3/dvd),ale był cichy i nie było go prawie w ogóle słychać.

 

Ale powoli zaczął się robić coraz mniejszy... kupiłem Momentusa na Allegro - 500GB. mam na niego gwarancję.

 

500GB Seagate chrobocze, podczas chrobotania komputer zwalnia, dłużej ładuje się system.

Sprzedający twierdzi,że to wina komputera i mowi,ze ogólnie dyski nieSSD są bardzo wolne(to to ja wiem),ale nie chciałem mieć wolniejszego niżeli miałem. 500GB którą kupiłem jest ponoć nieużywana i ma jeszcze 2 lata gwarancji.

 

Czy to jest normalne?

(dodam,że na 500GB windows jest czysty ze sterownikami do chipsetu i zdefragmentowany)

A poprzednia 160GB była już na starym systemie.

 

Podczas ładowania systemu (w7) wpisuje hasło do użytkownika i jest screen: "Zapraszamy" - kółeczko kręci sie na nim dużo,dużo dłużej niżeli na starym dysku.

 

Programy czytające SMART - pokazują,ze wszystko OK.

 

Od czego zacząć? Może to rzeczywiście komputer coś robi w trakcie "mielenia" i tak zwalnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart wygląda OK. Nie wiem jak jest z Momentusami 5400.6, więc niech wypowie się posiadacz, czy to normalna przypadłość. Ja mam Momentusa 7200.4 250GB i to najcichszy dysk jaki miałem - żeby usłyszeć głowice trzeba się nieźle skupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mamy być pewni na 100% ze dysk cały daj wynik skanowania 2XF4 z MHDD...

 

Podczas ładowania systemu (w7) wpisuje hasło do użytkownika i jest screen: "Zapraszamy" - kółeczko kręci sie na nim dużo,dużo dłużej niżeli na starym dysku.

 

To ze jest to nowszy dysk nie oznacza ze jest tez szybszy ( smutne ale prawdziwe ... ) bo wszycy patrza na linear read itd.. a w normalnej eksploatacji wychodzi zupełnie co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przed chwilą zamontowałem kumplowi nowego Momentusa 5400.6 250GB (model ST9250315AS) i także jest bardzo cichutki. Podczas włączania systemu trzeba ucho przystawić, żeby głowice usłyszeć. Słychać takie mikro chrumkanie. Podczas testu w hdtune też cichuteńko, jakby w ogóle dysku nie było. Dysk zamontowany tuż obok touchpada.

Wyniki HDTune z zainstalowanym sysem:

post-20519-0-18958900-1298994184_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Twoja 7200rpm wersja jest "o niebo" szybsza.

 

Tak, jest szybsza, ale i droższa :)

Chodzi o to, że oba jednotalerzowe 250GB Momentusty, wersja 5400RPM i 7200RPM mają bardzo cichutkie głowice, więc nie wiem co z wersją 500GB, z którą kolega wyżej ma problemy "dźwiękowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakim programem sprawdze, jakie programy za[isuja coś na dysku w tle?

 

Menadżer zadań pokaze mi co jest uruchomione,ale nie co akurat zapisuje i ciężko "szarpie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...