Skocz do zawartości
sosnaX

Bardzo cichy mikrofon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziwny problem wystepujacy na komputerze mojej dziewczyny, a mianowicie mikrofon zbiera baaaaaaardzo, ale to bardzo slabo dzwieki. Zbiera je tak slabo, ze jest ledwo slyszalny, ale raczej wyrazny. Wszytkie ustawienia w mixerze i samym Skypie (bo generalnei do tego wykorzystuje ow mikrofon) sa podkrecone na maxa. Zeby bylo smieszniej postanowilem kupic sluchawki z mikrofonem, ale poprawy nadal nie ma : / Dziewczyna wyjechala mi za granice na pol roku, a ja dostaje juz fiola bo nie mozna z nia pogadac, a rachunek telefoniczny jest juz kosmiczny :F

Jezeli wina lezy np. w samej karcie integrowanej laptopa to czy jest np. sens w zakupie dziadowskiej karty dzwiekowej USB (np. takiej -> http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-sys-5-1-poznan-i1470165918.html) czy mimo wszytko wina moze siedziec gdzies glebiej i taka kart anic tu nie pomoze?

Pozdrawiam i licze na szybkie rozwiazanie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zakup kamery internetowej z mikrofonem. Zyskasz lepszy obraz na skype i zniknie problem cichego głosu. Kamery z mikrofonem mają wbudowaną kartę dźwiękową (za duże słowo, jest to tylko wejście audio) a tym samym pomijają wejście mikrofonowe laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki w sluchawkach to prawie jak ten na patyku, wiec cudow sie nie spodziewam... moze sprobuje z kamerka... jestes pewien ze w ten sposob omine caly uklad dzwiekowy w komputerze? ktos mi cos mowil o jakis kodekach na plycie glownej czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prawie taki sam, ale jednak nie to samo.

2. Układu nie ominiesz, bo to on przetwarza dźwięk w obie strony.

3. Kodekach na płycie? Chodziło chyba o sterowniki do płyty głównej. Można spróbować poszukać nowszych sterowników na stronie producenta sprzętu - a nóż widelec będą lepiej działać.

 

Sam miałem problem z głośnością na karcie zintegrowanej i skończyło się na założeniu starej karty na PCI - chodzi głośniej i (śmiem twierdzić) czyściej niż integra.

 

Zanim cokolwiek kupisz, to pożycz od kogoś kilka różnych mikrofonów (lub słuchawek z mikrofonem itp) i testuj. Jak już chcesz kupować kartę, to upewnij się, że są sterowniki pod dany system.

 

Naucz dziewczynę robić printscreeny i niech gdzieś wklei screeny z zakładki miksera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Układu nie ominiesz, bo to on przetwarza dźwięk w obie strony.

 

Guzik prowda.

W kamerze z mikrofonem jest poza mikrofonem wbudowane "urządzenie wejścia audio" i tam gdzie wybieramy mikrofon w opcjach skype będą widoczne dwa urządzenia. Mowa o kamerach z jednym przewodem usb. Wtedy dźwięk wychodzący nie przechodzi przez kartę dźwiękową komputera. Dźwięk przychodzący przechodzi przez kartę komputera i jego głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...