Skocz do zawartości
Andiw

Blok wodny na Sapphire 5870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kompletując listę zakupów do wc zmartwił mnie jeden fakt gdy na stronie EK konfigurator nie mógł znaleźć bloku typu FC do mojego Sapphire 5870 ( http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=337 ). Do tej pory myślałem ze to karta referencyjna ale może jest inaczej. :D Czy ktoś wodował już tą wersje 5870? Czy referencyjny blok i backplate dla 5870 podejdą do tej karty ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie backplate tez się to tyczy? Czy ta taśma do pamięci którą dodają do bloków jest czegoś warta czy warto od razu kupić coś innego/lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate nie montowalem, ale rozstaw ma dokladnie taki sam wiec raczej musi pasowac... a tasma jest na rdzen, pamieci i sekcje zasilania. Mysle, ze dziala git, skoro na rdzeniu przy 100% obciazeniu mam ~46 stopni, przy 35 w idle.

 

btw widze, ze masz 2 karty graficzne, a nawet jeden bloczek strasznie ogranicza przeplyw ;) ogarnij czy nie bedziesz potrzebowal mocniejszej pompki

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, w instrukcji jak byk pisze zeby dac paste na rdzen, a chyba walnalem pada :D jest sens rozbierac jak temperatury sa dobre? ^^

 

update: nie dawalo mi to spokoju wiec rozebralem karte i zobaczylem as5... ;d

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kompletując listę zakupów do wc zmartwił mnie jeden fakt gdy na stronie EK konfigurator nie mógł znaleźć bloku typu FC do mojego Sapphire 5870 ( http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=337 ). Do tej pory myślałem ze to karta referencyjna ale może jest inaczej. :D Czy ktoś wodował już tą wersje 5870? Czy referencyjny blok i backplate dla 5870 podejdą do tej karty ?

 

Pozdrawiam

 

Mam pytanko czy kupiłeś jakiś bloczek co spasował na tą grafę Sapphire HD5870 1G (11161-01-40R),

dodam że mam taki sam model i referencyjny blok nie pasuje,

znalazłem coś takiego lecz się waham czy podejdzie

Edytowane przez simon68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire ma swoje i refenercyjne PCB, na ichniejsze PCB pasuje EK Water Blocks EK-FC 5870 CF V2 lub któryś z AquaComputer (na stronie masz rozpiskę jaki blok do jakiego PCB). Osobiście miałem w rękach bloki Ek na 5870 V1 i V2 i pasowałem na 5850 Toxic, V2 wchodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...