Skocz do zawartości
Wiciu15

Wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

mam takie pytanko do was, jeśli napisałem nie w tym dziale to prosze o przeniesienie.

Otóż czy może być wirus kradnący zasoby komputera?? Ponieważ mam taki komputer do grania i po prostu któregoś dnia nagle wszystkie gry mi zmuliło. Dodam że w menedżerze zadań są tylko procesy systemowe (żadnych podejrzanych, tylko te co maja być), a w tych użytkownika mam tylko xfire.exe, steam.exe, explorer.exe i CCC.exe (czytałem w necie że to stery od grafy).

Zrobiłem nawet format i ciągle tnie. Proszę więc o odpowiedź, a jeśli takie coś jest to o pomoc w usunięciu tego paskudztwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, są wirusy zamulające komputer.

2. Poczytaj przyklejone tematy i zastosuj się do nich.

3. Jakiś program antywirusowy masz? Na początek zainstaluj AVG i przeskanuj nim system.

4. Po formacie instalowałeś sterowniki do płyty głównej, a potem do reszty sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dzieki za info

2. czytałem ale logów nie mam bo sie chciałem tylko zapytać

3. Mam avasta, skanowałem tylko całe c: bo reszta jest z dysku co kupiłem miecha temu. Wlasnie sciagam demo avg i nim przeskanuje

4. Tak, w tej kolejności, nie instalowałem tylko sterów do lanu, bo mam w chacie wi-fi i bym musiał miec kabel przez sufit co jest w moim domu dosyć niemożliwe, wiec lan jest mi zbedny

 

@EDIT1

Znalazło mi na razie trojana Generic13.qgl, i agent2.bemt i poszukałem w googlu ale wszystko po angielsku o nim jest a jak chciałem polskie wyniki to mi googlarka nawaliła. A ten agent to jakis trojan ale o niskim zagrożeniu tyle doczytałem 8O

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast ssie.

Jakie demo AVG? Jest przecież wersja pełna za free.

Wywalaj wszystko, co znajdzie - używam go jakiś czas i nie spotkałem się jeszcze z "fałszywymi pozytywami".

 

Jak nadal coś nie chodzi tak jak powinno, to bez logów się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avg internet security (jak i antyvirus) jest płatny, a znalazłem tylko triala na 30 dni za free.

Ale skoro ma być za darmoche to poszukam. A skończył sie właśnie skan daje ss infekcji co znalazł

Dołączona grafika

Znalazłem już darmową wersje, ten rozdział już jest zamkniety 8O

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem w/w programów, więc trudno powiedzieć, czy był w nich wirus, czy heurystyka spowodowała fałszywe pozytywy. Pobierz programiki z pewnego źródła i jeśli ostrzeżenie się powtórzy, to dodaj je do wyjątków w AVG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak ich nie uzywam, wiec je usunałem, lecz nie wiem czy sie usuneły, bo jak chciałem usunąc triala zeby darmowke usunac to mi sie komp "wysrał" za przeproszeniem i musiał przywracanie systemu zrobić.

Obejrze screenshot, i sproboje recznie to usunąć, może dlatego tak się zmuliło, usunę to zobacze nie 8O

@EDIT

Nic sie nie zmieniło, a nawet pogorszyło, temat do zamkniecia

Edytowane przez Wiciu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...