Skocz do zawartości
Maskaspawacza

"Restauracja" komputera za 1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dopiero zaczynam moją przygodę z tym forum. Polecił mi was dobry znajomy jako prawdziwych znawców w kwestii hardware'u.

 

Przejdźmy do rzeczy.

 

W ciągu kilku tygodni mój budżet zasili spory (jak na moje możliwości) zastrzyk gotówki i w związku z tym chciałem podreperować stan mojego komputera.

 

Piszę tutaj z nadzeiją, że mi pomożecie i że przy stosunkowo jak najniższych kosztach i pozostawieniu kilku części komputera uda się skręcić jakiś sprzęt który posłuży mi przez kolejne kilka lat. Z góry pisze - nie jestem zapalonym graczem. Owszem - lubie czasem pograć w coś ciekawego ale nie jest to sensem mojego życia.

 

Obecnie posiadam taką maszynę:

procesor: Intel Dual Core 2x1,6GHz E2140RAM: Kingston 1GBPłyta główna: Gigabyte GZM945-S2 (czy jakoś tak, ona i tak pójdzie do wymiany)Karta graficzna: zintegrowana ponieważ stara GeForce7600GS spaliła mi się kilka tygodni temu.Zasilacz: Qoltec SilentLine 425W PFC (wymieniany rok temu)Obudowa: cięzko mi powiedzieć jaki to model ale niemal identyczna jak ta OBUDOWANapęd: chciałbym zostawić ten co mam bo rzadko go uzywam - jedynie do instalacji systemu lub jakiejś gierki

MÓJ BUDŻET 1300-1400 zł

 

Proszę Was o propozycje: jaki zestaw włożyć do tego pudła.

 

Pokaże Wam co samemu udało mi się wybrać.

1) zostawiam obudowę, napęd

2) kupuje taki sprżet:

PROCESOR: AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ [ADX640WFGMBOX] 349złKARTA GRAFICZNA:MSI GeForce GTS 450 OC 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI [N450GTS-MD512D5/OC] 379złPAMIĘĆ RAM:GoodRam 4GB 1333MHz CL9 [GR1333D364L9/4G] 139złPŁYTA GŁÓWNA:MSI 770-C45 /AMD 770, DDR3-1600/ 215złZASILACZ: (chociaż wolałbym zostawić stary bo kupowałem go rok temu)Fortron FSP400-60GHN 400W 159zł
wybierane w esc.pl

Razem: ~1250 zł

Dysk twardy pomijam bo to koszt około 200 złotych i sam jeszcze nie wiem jaki ewentualnie wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. HD502HJ

Jeśli te 1300-1400zł to suma bez kwoty ze sprzedaży starych to powinieneś dać radę kupić GTX 460 768MB.

 

Napisz jak będziesz kupował, ceny i dostępność niektórych rzeczy mogą się trochę zmienić.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777

Sądzę, że cały sprzęt zamówię w przyszłym tygodniu, może w poniedziałek za 2 tygodnie. Nie sądzę aby te ceny aż tak się zmieniły. Dodatkowo dzięki za pomysł (bo w sumie o tym zapomniałem) sprzedaży części. Mogę kupić procesor, płytę główną i RAM, zamontować, sprzedać stary procesor (na który nie narzekam, nigdy go jakoś nie męczyłem) i kostkę RAMu i dołożyć do karty graficznej.

 

EDIT

I zapomniałem dopisać. Komputer to nie zabawka dla gimnazjalisty. Służyć będzie do normalnego użytkowania tj. w tygodniu przeglądanie Internetu, szybkie obróbki zdjęć w GIMPie, słuchanie muzyki, obejrzenie jakiegoś serialu na szybko. Natomiast w weekendy z pewnością odpalę jakąś gierkę aby odpocząć od stresów minionego tygodnia.

 

Zależy mi raczej na tym aby komputer był w miare wydajny jak najdłuższy czas (3-4 lata) przy stosunkowo niskim koszcie.

Edytowane przez Maskaspawacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX460 768MB jest o ~35% wydajniejszy od GTS450. Różnica między najtańszymi wersjami (palit, gainward), to ~200zł, przy droższych jest trochę mniejsza. Według mnie warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie.. zasilacz. Twój aktualny z 16A na 12V raczej nie poradzi sobie z GTX460.

"słabszy" Fortron (400W zamiast 425W) ma 2 linie 12V - 15A i 17A.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...