Skocz do zawartości
mikins

Ostatni szlif

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw zbudowany w oparciu o to z zestawów marcowych, lekko zmodyfikowany.

 

Czy coś sugerowalibyście jeszcze zmienić?

 

procesor: Intel Core i5-2500K

płyta główna: GA-P67A-UD3

pamięć ram: GoodRam 2x4GB 1333 MHz

dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 570 1.28GB DDR5 PCI-E BOX

zasilacz: Antec High Current Gamer 520W

cooler: Xigmatek Gaia SD1283

nagrywarka: Samsung SH-223C

obudowa: Antec Gamer Three Hundred

pasta termiczna: Arctic silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym budę zmienił. Sam ją mam i jest całkiem fajna, ale nie za cenę nówki. Ma ona sens tylko jak kupujesz używkę za <150zł, a nie 250... Ja bym się zainteresował SileniumPC Plium, albo dołożył trochę do cm690 II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, powiedzcie mi - zauważyłem że te dyski Samsunga występują w wersji z NCQ i bez.

 

Czy jest sens dopłacać do NCQ?

 

I druga sprawa. Ten Samsung jest pod SATA2. Ja go będę podłączał pod SATA3 z powodu tego, że biorę "skopaną" przez Intela płytę (której nie chce mi się potem wymieniać, a nie potrzebuję więcej SATA3 niż na 1 dysk i DVD).

 

Teraz tak - w zestawach na marzec polecany jest dysk WD pod SATA3. Samsung jest podobno szybszy.

 

Ale czy Samsung (SATA2) podłączony pod SATA3 będzie szybszy, niż dysk WD SATA3 podłączony pod tenże SATA3?

 

Hmm, Nvidia pisze, że minimum 550W musi być pod tę kartę.

Może zatem wziąć coś takiego: Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze [M12II-620] - 369zł : Esc.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywarkę na jakiegoś Pioneera albo Plextora.

 

Obecnie Plextora odradzam to jest LiteOn tylko w innej obudowie!!! Elektronika jest dokładnie ta sama.

Dokładnie chodzi o model Plextor PX-880SA:

-Elektronika firmy: MediaTek MT1879LE

-Stosowana w modelach: LiteON iHAS224, iHAS424, iHAS624 oraz ich OEMach takich jak Plextor PX-880SA czy TEAC DV-W524GS.

 

Tu jest temat odnośnie Plextora 880SA:

http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-px-880sa-86308/

 

Tu jest mowa o PX-L890SA- też LiteOn tylko nowszy model:

http://forum.pclab.pl/topic/671075-Pioneer-DVRS19LBK/

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dołożę do zasilacza. Obudowa mi się podoba, chciałem ją od dawna ;) Rzućcie jeszcze okiem bo jutro chcę zamawiać komponenty :)

 

procesor: Intel Core i5-2500K

płyta główna: GA-P67A-UD3

pamięć ram: GoodRam 2x4GB 1333 MHz)

dysk: Samsung F3 500GB

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 570

zasilacz: Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze

cooler: Xigmatek Gaia SD1283

nagrywarka: Samsung SH-223C

obudowa: Antec Gamer Three Hundred

pasta termiczna: Arctic silver V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarki Pioneera to one też potrafią psioczyć jeśli chodzi o odczyt tańszych płyt. Na przykład mój Pionek 216 przestał czytać kompletnie płyty od Esperanzy. Kupiłem ostatnio nawet nówkę ze sklepu bez namniejszej rysy i płyty nie wykrywa. Może to tylko odosobniony przypadek ,ale już gdzieś czytałem opinie na temat Pionków, które średnio sobie radzą z tańszymi płytami. Za to inne jak Sony czy TDK czyta bez problemu. Także ja bym brał coś od Samsunga lub LG. Jest kilka modeli wartych uwagi. Między innymi SH-223C. Z LG brałbym GSA-H55L. Reszta sprzętu jak najbardziej trafiona. Chociaż osobiście wziąłbym płytę od ASRocka Extreme 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec High Current Gamer 520W jest modularny

 

Jestes w bledzie

Jest to dokladnie ten sam zasilacz co seasonic s12II tylko w troche innej obudowie i troche drozej.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z naszych purepc'owych zestawów

 

Zasilacz firmy Antec z serii High Current Gamer o mocy 520W to cichy zasilacz o bardzo wysokiej sprawności potwierdzonej certyfikatem 80PLUS w stopniu BRONZE. Ponadto posiada odpinane kable, co zwiększa porządek w obudowie. Za modularne zasilacze innych firm zazwyczaj trzeba zapłacić zacznie więcej, nie mówiąc już o certyfikacie 80PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...