Skocz do zawartości
wucet

Czarne węże - jak odpowietrzyć układ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

 

Mam zamiar kupić węże Masterkleer'a czarne do nowego projektu wc. Jak odpowietrza się układ z takimi wężami? Na razie mam przezroczyste węże i pamiętam że przy odpowietrzaniu, zaraz po zalaniu miałem pełno małych bąbelków powietrza w układzie. Dopiero wielokrotne "postukiwanie" w wąż kawałek po kawałku pozwoliło mi pozbyć się pęcherzyków. Przy czarnych wężach nawet nie będę ich widział, więc tym bardziej problem będzie trudniejszy do rozwiązania. Czy po prostu poczekać aż bąbelki usuną się same (na włączonym dłużej układzie) przez reza?

 

Jak najlepiej to wykonać?

 

Pozdro 4 all!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te węże tyle że w grubszej wersji, odpowietrzałem tak jak piszesz tj. zalałem niby do pełna i na następny dzień dolewka do reza (dolewałem chyba dwa czy trzy razy - nie pamiętam bo układ chodzi już ze dwa lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te węże tyle że w grubszej wersji, odpowietrzałem tak jak piszesz tj. zalałem niby do pełna i na następny dzień dolewka do reza (dolewałem chyba dwa czy trzy razy - nie pamiętam bo układ chodzi już ze dwa lata)

 

Tylko, że nie chcę aby po zwodowaniu układu i montażu bloków, pęcherzyki powietrza przemieszczające się z węży "utknęły" gdzieś w układzie na zawsze. Np w bloku cpu lub vga. Wtedy blok nie spełnia należycie swojego zadania...

 

Poza tym moja pompka, Swiftech MCP355 lekko buczy (strasznie mnie to denerwuje!). Leży na grubej piance więc na obudowę nie przenosi żadnych wibracji. Leci na 7V a więc na 100% jest źle odpowietrzona! Spędziłem chyba z 2h pukając w węże i kręcąc pompką na wszystkie możiwe strony w ramach odpowietrzania gdy wodowałem ten układ kilka m-cy temu a jak widać (słychać) rezultat jest kiepski. Nie po to kupiłem taką pompkę żeby mieć buczenie. Dodam, że dla mnie priorytetem jest CISZA!

 

Dzięki za odp. Pozdro!

Edytowane przez wucet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie chcę aby po zwodowaniu układu i montażu bloków, pęcherzyki powietrza przemieszczające się z węży "utknęły" gdzieś w układzie na zawsze. Np w bloku cpu lub vga. Wtedy blok nie spełnia należycie swojego zadania...

 

Poza tym moja pompka, Swiftech MCP355 lekko buczy (strasznie mnie to denerwuje!). Leży na grubej piance więc na obudowę nie przenosi żadnych wibracji. Leci na 7V a więc na 100% jest źle odpowietrzona! Spędziłem chyba z 2h pukając w węże i kręcąc pompką na wszystkie możiwe strony w ramach odpowietrzania gdy wodowałem ten układ kilka m-cy temu a jak widać (słychać) rezultat jest kiepski. Nie po to kupiłem taką pompkę żeby mieć buczenie. Dodam, że dla mnie priorytetem jest CISZA!

 

Dzięki za odp. Pozdro!

 

Trząsanie pompką i pukanie w węże to trochę mało.

Trza taniec szamana zrobić, albo gdy zestaw ciężki jest trząsać stojącą na ziemi obudową na boki (ja tak robię) przy otwartym rezie i wyjętych hdd.

Układ odpowietrza mi się błyskawicznie. Pompkę mam połączoną sztywno z obudową, a w węże nie stukam, bo po trząsaniu wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...