Skocz do zawartości
tomekk167

Fujitsu Siemens D1561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po założeniu WC na mojego procka i kartę graficzną okazało się że temperatury tychże podzespołów spadły o połowę. Po tym fakcie zacząłem myśleć nad OC moich komponentów i tak:

- GF 6600GT AGP w 2D udało mi się wkręcić na stałe na CORE 420MHz, MEMORY 1400MHz; w 3D analogicznie 800/1450MHz co dało w 3D Marku rezultaty z 3196 na 3966 co uważam za wynik bardzo dobry (jak na mój komputer)

 

Jeśli chodzi o OC procesora to szukam pomocy ponieważ moja płyta główna chyba nie posiada opcji OC lub ta opcja jest ukryta, albo pod tą wersją biosu nie ma takich możliwości.

 

Poniżej zamieściłem zżuty ekranu z programu Everest, może ktoś z Waz kręcił Pentium 4, 2800 MHz (21 x 133) na tejże płycie głównej????

 

Wiem że nie jest to Gigabyte, czy inna płyta główna przeznaczona do OC, nie kupie również nowego kompa bo nie mam zwyczajnie kasy na nowego...

 

Pomóżcie proszę!

 

Pozdrawiam Tomek!

post-122195-0-60464000-1299177859_thumb.jpg

post-122195-0-64696400-1299177871_thumb.jpg

post-122195-0-30091100-1299177880_thumb.jpg

post-122195-0-17290300-1299177890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym FS pewnie nie poszalejesz, jak nie ma nic w biosie(a znajac FS i podobne to nie ma) to zostaje programowa zmiana fsb. Na początek trzeba poszukać pll'a <-klik a później o ile takowy pozwala na zmianę fsb trzeba jechać z fsb programem typu softfsb/cpu fsb/set fsb czy czymś podobnym (w takie rzeczy bawiłem się wieki temu na slot1).

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś układu PLL na płycie gł - tak jak jest to pokazane w linku z mojego posta wyżej czy tylko sprawdziłeś czy jest Fujitsu Siemens D1561 w programie ? Jak jednak leciałem po PLLach i twój pll nie pozwala na programową zmianę fsb(jest też tam lista nieobsługiwanych pll) to nic w ten sposób nie zrobisz, no chyba że są jakieś bsel mody (nie miałem za bardzo styczności z socket 478).

 

Edit Poprawiłem link wyżej - był do strony głównej, teraz jest do tego jak szukać pll'a.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć tego układu na płycie głównej. Chyba nie da się OC na tej płycie głównej. Przy zakupie drugiego w odległym czasie będę zwracał uwagę na "gatunek" płyty głównej. Temat uważam za zamknięty choć OC nie wyszło, to przydała się informacja o tymże programie. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...