Skocz do zawartości
maniek86krk

Asus rampage III extreme vs Gigabyte UD9 vs Gigabyte G1 Assassin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do Was pytanie odnosnie wyboru plyty glownej obecnie mam asusa rampage 3 extreme na pokladzie ale nadazyla mi sie okazja sprzedazy tej plyty i zakup moze czegos innego badz ponownego zakupu asusa chcialbym zebyscie wyrazili swoja opinie na temat tych trzech plyt

 

moja konfiguracja ktora posiadam:

 

PLYTA GLOWNA - ?????????????????

PROCESOR - Intel Core i7-950 /3.06GHz

PAMIECI - A-Data DDR III 6GB (3x2GB) 1333MHz CL8 OC+

KARTA GRAFICZNA - Gigabyte Radeon HD6970 2GB DDR5 (dokupilem druga do CF)

ZASILACZ - Corsair 850W [CMPSU-850TXEU]

NAGRYWARKA BLURAY - Plextor PX-LB950SA SATA

NAGRYWARKA DVD - NEC AD-7261S SATA LightScribe

CHLODZENIE PROCESORA - Noctua NH-D14

DYSK TWARDY - Seagate 1 TB 32MB cache SATA II 7200.12

DYSK TWARDY - Samsung 500GB 16MB cache SATA II F3

MONITOR - SAMSUNG P2770FH 27'' 1920x1080 HDMI 1ms

OBUDOWA - COOLERMASTER CM STORM SNIPER PURE BLACK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mialem wczesniej asusa rampage 2 extreme plyta byla bardzo fajna sprzedalem tego kompa i kupilem nowego na plycie gigabyte ud7 tez bardzo fajna plytka. Ostatnio zlozylem sobie nowego kompa na plycie RIIIE i powstal maly zonk bo jak wchodze do everest no pojawia mi sie bluescreen :/ oddalem kompa do serwisu na diagnostyke mecza sie od 3 dni i nie wiedza co jest przyczyna bledow.... blad pojawia sie zawsze jak everest laduje dane z MSR... nie wiem co to jest dokladnie ale tak samo dzieje sie w aida32. Normlanie jak uzytkuje kopa to resetuje sie srednio dwa razy dziennie i wyskakuje ciagle ten sam blad:/ nie wiem czy to wina plyty czy czegos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość spisania kodu błędu? BIOS jest (był) zaktualizowany do najnowszego? Zawsze można oddać płytę na gwarancję i zostanie przysłana ci nowa - ale najpierw najlepiej wyeliminować najbardziej oczywiste przyczyny tych awarii.

 

ed. literówka

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego sie pokazuje:

 

0x0000008E (8xc0000005, 0xBA614AD8, 0xA75BA948, 0x00000000)

i wskazuje plik KERNELD.WNT

 

sklep w ktorym kupilem plyte mnie troszeczke olal bo powiedzieli mi ze to jest typowy blad niekompatybilnosci sprzetu ktory sam sobie sklompletowalem i teraz ja sie musze z tym meczyc

Zapomnialem dodac plyta przyjechala do mnie z najnowszym biosem 1102

Edytowane przez maniek86krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj bezpośrednio do producenta - ze sklepem nawet nie ma się co szczypać. ASUS ma bodajże infolinię w języku polskim.

 

Najpierw warto sprawdzić komputer na każdej kości pamięci z osobna i zaktualizować BIOS do najnowszego. Być może system jest uszkodzony - format i reinstalacja może pomóc.

 

edit. ach, a jednak jest najnowszy...

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad z everestem bo bylo cos bardzo znanego, nie pamietam co sie robilo, ale na pewno nie jest to wina plyty.Sam to kiedys mialem na EVGA, ale jak pisze, nie pamietam co to bylo.Any way Aida64 jest lepsza od everesta i z powodu niego nie warto wymianiac plyty, zwlaszcza na droga Assasin, ktorej mozliwosci sa delikatnie mowiac marne a plyta wyglada jak z ruskiego dopustu.

Zostan przy RE3 bo to jedna z lepszych plyt a wywalalanie kasy pod i7 mija sie z celem, lepiej proca 6 jajowego posadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy byly sprawdzane tak jak piszesz mam 3x2 gb sprawdzilem kazda kosc osobno i dzieje sie caly czas to samo :/ pozyczylem nawet od znajomego ramy kingstony i nie bylo zadnej ronzicy ciagle bsod podczas uruchamiania everesta. Wiem ze asus ma polska infolinie nawet do nich dzzwonilem i uslyszalem ze chetnie wezma moja plyte i poddadza ja testom ktore potrwaja jedyne 90 dni.... nie chce czekac 3 miesiecy na nowa plyte badz co gorsza odelanie tej ktora mam z dopiskiem wszystko w niej dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...