Skocz do zawartości
2002JSQ

Podstawka S775 a S1155 - Mocowanie coolera

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zmiany platformy z S775 na S1155.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy mocowania procesorów na tych podstawkach różną się?

Chodzi mi o rozstaw otworów.

Na swoim procku mam cooler Thermaltake BigTyp 120 i zastanawia mnie czy była by

możliwość przełożenia go do nowego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kompatybilny z 1156, jedynie z 1366, ale to inny rozstaw otworów. Są jednak płyty główne z podwójnymi otworami montażowymi - 775 i 1156(1155).

 

btw. zmień avatar, albo chociaż jego lewą połówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się.

Na AsRockach jest możliwość zanotowania radiatorów pod 775.

 

trzeba tylko pamietać, że pomimo tego co asrock twierdzi, wiele z coolerów na LGA775 nie będzie pasować do tych asrocków. TRUE 120 rev A nie wchodzi na asrocka P67 Extreme4. Na XS był podawany inny przykład. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,sam się na tym złapałem. Otwory owszem pasują, ale mocowanie zawadza o socket (Lotus). Z socketem od Foxconn'a nie powinno być problemu, ale skąd wiesz jaki dostaniesz ? Chyba,że masz możliwość pójścia do sklepu i sprawdzenia.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Extrme4 pasuje za to Karakorum. Tyle, że to otwory montażowe pod 775 są lekko pod skosem i chłodzenie jest nieco krzywo. Ale nie miałem większych problemów zamontowaniem tego. Jedynie zapinka była bardzo blisko radiatora i musiałem ją docisnąć czymś węższym niż palcem. No i mimo, że krzywo to podstawka pokrywa cały procesor.. Ale faktycznie już z nieco większym radiatorem może być problem. Wystarczyłoby, że zapinka od Karakorum by troszkę bardziej wystawała i trzeba by ją odginać Sam ASRock zresztą opisuje w manual'u, że nie każde chłodzenie pasuje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, ponieważ interesują mnie wymiary otworów montażowych w s1155 chodzi o rozstaw, nie o średnicę.

Posiadam chłodzenie Sonic Tower (http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=sonic+tower&oq=sonic+tower&aq=f&aqi=g-L2&aql=&gs_sm=e&gs_upl=2277l4333l0l4584l11l9l0l0l0l0l401l1551l2-2.2.1l5) i nie chce inwestować w Asrocka...

Mam zamiar zaprojektować nową zapinkę i wysłać ją aby mi ją wyciął znajomy na maszynie CNC.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę swój stary temat.

Trochę zwlekałem z zakupem nowego coolera... w końcu trzeba było ze trzy setki wydać.

Jechałem na stocku, ale drażniły mnie wysokie temperatury proca. Przy stresach 80 stopni.

Patrząc na stary cooler uparłem się go zamocować - UDAŁO SIĘ.

Trochę wykombinowane, ale jest OK. Na jakiś czas mam spokój z zakupem nowego coolera.

Procek mam ustawiony na 4.0GHz, a temperatury

- stres max 60

- idle 30

Spoko :)

 

Tutaj foty: mój "cyborg" i screen z testów:

new pictures by jsq_bucket - Photobucket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...