Skocz do zawartości
pietro54

Zakup nowego sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jak w temacie, chciał bym, zakupić kompa, chciał bym was prosić byście mi doradzili kupno karty graficznej, płyty i ramu...

Co do procka jestem zdecydowany na intela na 2500K

Płyta głowa... zależy mi na tym by była stosunkowo stabilna, bym z tego 2500k wykręcił coś w granicach 4500Mhz

nie będę zachłanny na 5000ghz;p

 

Karta graficzna... waham się między Radkiem6750, gf 560 i gf 460... Oczywiście czynnikami które mnie interesują, to wydajność/cena

wyniki kart mniej więcej znam, ceny też, natomiast interesują mnie nieco bardziej wasze prywatne zdania, poniważ do dziś dzień da się przeczytać że w radku są problemy ze sterami. GF ma tą przewagę że ma "phizykęX"

Teoretycznie najbardziej opłacalny był by 460 ale grzeje się dość mocno;/

 

Ram... zastanawiam się ile i jakiego ramu, wydaje mi się że mógł bym się szarpnąć na 8GB.

 

Zasiłkę(bo na pewno o to zapytacie;) mam corsair 550W Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU 550W - porównanie cen w sklepach internetowych

Proszę o rady, sugestie, i opnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nie chce smęcić, ale cena tego rozwiązania jest dość spora, czy nie może np coś tańszeg np. ASRock P67 PRO3 <- czyli to co polecają w zestawach na głównej?

Dzięki za pomoc, ale proszę buduj pełniejsze zdania, jakieś uzasadnienia, był bym wdzięczny, bo boje się iż moja wiedza, jest mocno ograniczona w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym nadużywać waszej uprzejmości ale może warto wstrzymać się z zakupem do kwietnia i zobaczyć czy buldożer przyniesie obniżki cen lub warto będzie właśnie coś ze stajni amd nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Buldożer wyjdzie później. O ile pamiętam to w czerwcu. Nie sądzę by to od razu wpłynęło na obniżkę cen. Jakiegoś ruszenia cen od Intela i pełnej dostępności Buldożerów pewnie uświadczymy dopiero w Lipcu. Zwłaszcza, że nie wiadomo ile będą u nas kosztować topowe procki od AMD i jak będą sie przekładać na wydajność. Do tego wyjdzie też Ivy Bridge, które też może sporo namieszać. Sam się zastanów czy chcesz czekać. i5 2500K stoi obecnie po niezłej cenie. Do OC nie potrzebna Ci jakaś super droga i wypasiona płyta. Ja tam mam troszkę kasy, więc wybieram lepsza. A Tobie starczy i UD3 w nowej rewizji. Z tego co mi wiadomo te płyty powinny też obsługiwać przyszłe Ivy Bridge. Ale te dopiero za rok się pojawią. Tak jak chcesz czekać co pokaże AMD to prosze bardzo. Jednak nie masz żadnej gwaranci, że taki procek będzie kosztował mniej lub oferował więcej niż taki i5 2500K, który jest obecnie najbardziej opłacalny jeśli chodzi o cenę/wydajność.. Oczywiście nie wątpię w możliwości Buldożera.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy najbardziej opłacalny biorąc cena/wydajność? polemizował bym np z x6...

Przyznam że i on mi chodzi po głowie.. ale to temat na inną bajkę.

Wracając do buldozera, ja natomiast czytałem że ma wyjść już w kwietniu, jeżeli prawdą jest to co mówisz, to faktycznie realna dostępność tego procka to będzie lipiec - tyle czekać nie będę. natomiast do początku kwietnia był bym w stanie poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera AMD Bulldozer później - AMD Llano szybciej | PurePC.pl

 

To zresztą niejedyny taki nius. Sprawdź sobie na google kiedy premiera Buldożera. Początek czerwca. Też miałem czekać na Buldożera . Teraz jedynie rozglądam się na płytą i SSD i jak dobrze pójdzie to na dniach będę miał już gotową IMO bardzo wydajną platformę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki devil, najgorsze że sam to czytałem kilka dni temu i kompletnie wyleciało mi z głowy:(

 

Proszę podpowiedzcie mi czy warto brać, 6870 NOWY HD6870 HIS 1GB DDR5 900/4200MHz FV SKLEP Wwa (1478394515) - Aukcje internetowe Allegro czy brać 560 który jest przeszło 150zł droższy...

 

może warto wziąć tego radka i kręcić go ile wlezie.

Przy czym jeszcze chciałem zapytać jak głośny jest ten wentylator na karcie, bo nie chciał bym pracować przy odkurzaczu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

byłem zorientować się w kilku sklepach co do zakupu sprzętu, jest mega problem z płytami pod tego intela :(

Praktycznie ich nie ma a jeżeli są to są tylko Gigabyte P67A-UD3 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3651#ov

i też nie rewelacyjnie tanio, ~500zł

czy lepiej brać za 600zł z esc asroka extream 4

Jeżeli wziął bym asroka + 2500k + 8gb ramu za 270zł...

to grafika musiała by być 6870 zamiast 560ti...

pomóżcie dobrym słowem, co lepiej wybrać

 

Edit 10:33

Gorsza sprawa że doczytałem że asrock nie ma portu ide;/

czy nie ma jakiegoś sposobu na podłączenie starych napędów?

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

byłem zorientować się w kilku sklepach co do zakupu sprzętu, jest mega problem z płytami pod tego intela :(

Praktycznie ich nie ma a jeżeli są to są tylko Gigabyte P67A-UD3

 

 

Cześć :)

 

Sprawdź na gral.pl - wejdź w konfiguracja PC i sobie wybierz procka, a następnie płytę główną Ci dopasuje wyświetlając wszystkie pasujące ;)

 

Znajdziesz na pewno jakąś - sam kupuje teraz i7 2600K i jest tych płyt coraz więcej od czasu gdy wydano poprawione rev.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...