Skocz do zawartości
boo007

restarty komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zmieniłem procesor. Mam mały problem, ekran czasami się zamraża i po kilkunastu sekundach się restartuje. Nie wiem czy procesor jest uszkodzony czy zasilacz jest za słaby. Testowałem procesor jakimś linuksowym testem na obciążenie procesora i działał bez problemu (z 20 minut). Po włączeniu Unigine 'Heaven' też działał bez problemu, ale jak chciałem jednocześnie włączyć test procesora to system się zamroził i zrestartował. Nie wiem, czy wpływ ma obciążenie komputera, czy coś innego.

Czy mam iść do sklepu po nowy zasilacz, czy oddawać procesor na gwarancje (rozruchowa 14 dni więc muszę szybko się zdecydować)?

Czym najlepiej na linuksie przetestować procesor?

Jak wyciągnąć logi z linuksa (przez ~20s komputer coś robi zanim się zrestartuje)?

Jeśli nowy zasilacz to jaki?

Cena ~200zł.

 

 

Mój komputer:

 

procesor: e5300 (PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu [P 7013] + FANDER ROXO 120mm)

grafika: gForce 9600gt (acclero s1 + FANDER ROXO 140mm)

płyta główna: Gigabyte 965p-ds3 (rev. 3.3)

zasilacz: Chieftec GPS-350EB-101 A

pamięć: 4 GB DDR2

dvd + 2 x hdd

Edytowane przez boo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że MrMiss ma (przynajmniej w części) rację.

Do testowania używałem boksowego chłodzenia intela z P4, bo wieże się chwilę montuje. Jeden z zaczepów okazał się wyrobiony i się wypinał w losowych momentach, staremu celeronowi 420 to nie przeszkadzało. Teraz jestem na chłodzeniu FREEZONE HP-120 AlCu i wszystko działa (jak na razie).

 

 

ps. Czy zasilacz opłaca się zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...