Skocz do zawartości
mayk

Dell Latitude D610 i windows xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam laptopa Dell D610 z nędznie działającym systemem win xp eng, który wymaga juz przeinstalowania. Problem w tym, że instalka systemu dla tego laptopa była na jakieś partycji recovery czy coś w ten deseń, którą usunąłem.

 

I teraz pytanie: czy żeby przeinstalować system potrzebuje jakąś specjalną wersję xp eng dla dell'a, czy moge skorzystać w płyty oryginalnego win xp eng (powiedzmy z sp2), przeinstalować go używając swojego klucza z naklejki laptopa i wszystko bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby klucz podszedł musisz mieć wersję z kompatybilnym bulidem.

Jeżeli na laptopie masz licencję od Home Edition z service packiem 2, to do Windowsa XP HE z sp3 jest duże prawdopodobieństwo że nie podejdzie...

Musisz szukać dokładnie tej samej wersji, ale i tak nie daje to 100% pewności że klucz podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lapie mam zaistalowanego XP PRO ENG i mam cd z taką instalką ale nie jest to kopia tego co było na tej partycji.

 

A jest jakaś szansa na odzyskanie instalki takiego win xp? szukam na strone della jakiegoś info, ale nic tam nie ma..

 

ps. a moze cos takiego mnie ratuje? http://allegro.pl/windows-xp-professional-pl-dell-product-recovery-i1494377787.html

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za problem, jest nalepka z licencją na laptopie i jeżeli klucz systemu sie normalnie aktywuje to kopia bedzie oryginalna. Inna sprawa ze sam sposob zainstalowania systemu bedzie nie do konca zgodny z licencją. To z czego i jak go zainstalujesz nie ma żadnego znaczenia, bo producenci i tak rozposzechniają notebooki z preinstalowanym systemem(nowe notebooki wogole nie mają płyt CD z systemem...). Niby jak ktoś Ci udowodni że system został zainstalowany z powiedzmy płyty pobranej z torrentów a nie przez producenta, z płyty z napisem DELL ?

 

Zwroc tylko uwagę na wersje systemu - bo jest wersja z SP2c (oznaczenie na stickerze x14-****), do której wczesniejsze klucze nie będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za problem, jest nalepka z licencją na laptopie i jeżeli klucz systemu sie normalnie aktywuje to kopia bedzie oryginalna.

Nie będzie, bo system dostarczany przez producenta (Dell, HP, FSC itd.) powinien być odtworzony z partycji/płyty recovery i nie wymaga aktywacji.

I jestem pewien tego co piszę, bo akurat ostatnio wałkowałem ten temat w pracy i kontaktowałem się z M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na stikerze x11-######, czy to oznacza ze potrzebuje windy z sp1? czy moze bez serwispaków?

 

Nie, prawdopodobnie każdy krążek z sp2/sp3 będzie ok, Inne klucze ma tylko wersja sp2c oznaczona x14 na nalepce. Zdobądź płytke z windą i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien być odtworzony z partycji/płyty recovery i nie wymaga aktywacji.

 

a czy taka płyta recovery jest przypisana do konkretnej licencji? czy każda płyta recovery powinna zadziałać?

 

i drugie pytanie: co gdyby mi poprostu najzwyczajniej w świecie walnął dysk? tymasamym poszła by się gonić partycja recovery..?

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...