Skocz do zawartości
piotres

Dosyc cicha i wydajna KASKADA do uzytku codzinnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Dosyc nietypowa kaskada bo do uzytku codzinnego, albo i 24/7 .

 

Sprzet dla usera purepc,tyle ze mieszkajacego na stale w Norwegii :).

 

2x Aspera z najcichszej serii NEK (NEK2150GK)

 

Wentyle duuuuzo SilenX iXtrema IXP-76-18.

 

Freony R507/R23.

 

Komfortowa, dluga ssaca.

 

Wyswietlacze temperatury na obu stopniach, komplet manometrow z gliceryna REFCO.

 

Customowa stalowa, malowana proszkowo obudowa.

 

Wyciszenie z mat korkowych.

 

Zawor Bypass Castela.

 

Dla bezpieczenstwa presostaty na obu stopniach, duzy expansion tank.

 

Krotko mowiac- raczej pelna opcja jesli chodzi o kaskade ;).

 

-94C bez obciazenia i -74C na 315W dummyloadzie.

 

Troszke fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pozdro

Piotrek

Edytowane przez piotres
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na tyle ciche, że nadaje się do postawienia w pokoju i używania na codzień? Swego czasu jak interesowałem się cichym chłodzeniem freonem, to wszyscy zgodnie twierdzili, że to niemożliwe.

 

Swoją drogą ile to pobiera prądu?

Edytowane przez Faunuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym, jeśli dobrze interpretuję to jeden kompresor do 700W nawet. Jednak w Norwegii to inna bajka niż w Polsce. Tam chałupę grzeję się i tak prądem i to przez przez znaczną część roku. Nie w całej Norwegii śnieg leży co prawda przez cały rok, w niektórych rejonach śnieg jest wrecz atrakcją. Grzać mieszkania trzeba pewnie nawet w tych "ciepłych" rejonach przez większość miesięcy. Dlaczego więc tym samym prądem który grzeje mieszkanie nie schłodzić sobie kompa ? :)

 

Co do samej kaskady - widać że wykonawca ma warsztat, pojęcie i chęć do roboty. Spodziewałem się płyty meblowej rąbanej siekierą a tu miła niespodzianka. Brawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na tyle ciche, że nadaje się do postawienia w pokoju i używania na codzień? Swego czasu jak interesowałem się cichym chłodzeniem freonem, to wszyscy zgodnie twierdzili, że to niemożliwe.

 

Swoją drogą ile to pobiera prądu?

 

To zalezy od osobistych przezwyczajen. Uzytkownik ma plan to trzymac w pokoju i spac przy tym. Jest to STOSUNKOWO ciche, tzn w porownaniu do innych kaskad. Ale jak przeszkadza Ci srednio-glosny standartowy cooler na procku to nie wyrobisz z takim chlodzeniem, nie ma szans. Do bezglosnosci jest daleko, nie da sie zrobic bezglosnego FC.

 

Pradu mysle ze 600-900W calosc.

 

 

Ile orientacyjnie wyniosl koszt budowy tego cacka ?

 

Koszty wysylam na PW. Wiec masz pryw. wiad :) .

 

 

Zgodnie z tym, jeśli dobrze interpretuję to jeden kompresor do 700W nawet. Jednak w Norwegii to inna bajka niż w Polsce. Tam chałupę grzeję się i tak prądem i to przez przez znaczną część roku. Nie w całej Norwegii śnieg leży co prawda przez cały rok, w niektórych rejonach śnieg jest wrecz atrakcją. Grzać mieszkania trzeba pewnie nawet w tych "ciepłych" rejonach przez większość miesięcy. Dlaczego więc tym samym prądem który grzeje mieszkanie nie schłodzić sobie kompa ? :)

 

Co do samej kaskady - widać że wykonawca ma warsztat, pojęcie i chęć do roboty. Spodziewałem się płyty meblowej rąbanej siekierą a tu miła niespodzianka. Brawa.

 

Ale wywod walnales o tym pradzie ...nie wiem troszke po co ale OK ;).

 

Buduje tak jak klient chce ...jak ktos bardzo chce to zrobie mu to nawet w chromowanej obudowie z wycietym fantazyjnym logo na bocznej sciance, a do srodka wrzuce podswietlenie...co kto lubi.

 

Jednemu zalezy na wygladzie, a innemu nie. Robie zgodnie z upodobaniami zamawiającego.

 

Wiecej macie na www.piotres.com .

 

pozdro

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wywod walnales o tym pradzie ...nie wiem troszke po co ale OK ;).

 

Przepraszam najmocniej. :)

Znajomość uwarunkowań lokalnych powinna jednak ukrócić ot nt. nieekonomiczności, nieekologiczności tego patentu w kontekście określenia do uzytku codzinnego, albo i 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z kaskady juz dluzszy czas. Jestem z niej bardzo zadowolony, pod kazdym wzgledem. Osiagi jak zalozono, wykonanie bardzo, bardzo staranne i najzwyczajniej... ladne :). Naprawde do niczego nie mozna sie doczepic. Piotres odwalil kawal dobrej roboty! Jestem pod wielkim wrazeniem umiejetnosci, wiedzy, jak i `zdolnosci artystycznych`.

 

Kaskada zniosla transport 2000+ kilometrow, trzema samochodami + prom przez Baltyk, chodzi kazdego dnia chlodzac i7-980x przy 100% load. I faktycznie jak napisal Szopler przy 5GHz i 100% load non-stop, mam 10C na procu. Nie pisalem wczesniej, liczylem ze podczas uzytkowania znajde cos interesujacego do opisania, ale nie ma nic. Po prostu nie ma nic do opisywania - wszystko jest 100% OK! Piotres dolaczyl wszystkie elementy montazowe, wszystko pasowalo jak nalezy, mam nawet elementy zapasowe. Mistrzu: dziekuje :).

 

I frajda jest i lata sie juz nie boje :).

 

 

Czy to jest na tyle ciche, że nadaje się do postawienia w pokoju i używania na codzień?

 

Tak. Ja przy kaskadzie stojacej 5m od lozka (dokladniej od glowy) spokojnie spie. Aczkolwiek moja dziewczyna ma z tym pewne problemy - jak stwierdzila `da sie przyzwyczaic, ale wolalabym zeby to bylo wylaczone` ;). Skoro ja moge przy tym spac, to przy codziennym uzytkowaniu (w dzien jak rozumiem) ten dzwiek nie powinien sprawiac zadnego problemu (w sluchawkach kaskada jest oczywiscie prawie nieslyszalna - nawet bez dzwieku w sluchawkach).

 

Moglbym tez dla porownania napisac, ze glosnosc maksymalna jest mniejsza od topowych graf chlodzonych powietrzem, pracujacych pod obciazeniem (np. gry).

Edytowane przez AiDec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z kaskady juz dluzszy czas. Jestem z niej bardzo zadowolony, pod kazdym wzgledem. Osiagi jak zalozono, wykonanie bardzo, bardzo staranne i najzwyczajniej... ladne :). Naprawde do niczego nie mozna sie doczepic. Piotres odwalil kawal dobrej roboty! Jestem pod wielkim wrazeniem umiejetnosci, wiedzy, jak i `zdolnosci artystycznych`.

 

Kaskada zniosla transport 2000+ kilometrow, trzema samochodami + prom przez Baltyk, chodzi kazdego dnia chlodzac i7-980x przy 100% load. I faktycznie jak napisal Szopler przy 5GHz i 100% load non-stop, mam 10C na procu. Nie pisalem wczesniej, liczylem ze podczas uzytkowania znajde cos interesujacego do opisania, ale nie ma nic. Po prostu nie ma nic do opisywania - wszystko jest 100% OK! Piotres dolaczyl wszystkie elementy montazowe, wszystko pasowalo jak nalezy, mam nawet elementy zapasowe. Mistrzu: dziekuje :).

 

I frajda jest i lata sie juz nie boje :).

 

 

 

 

Tak. Ja przy kaskadzie stojacej 5m od lozka (dokladniej od glowy) spokojnie spie. Aczkolwiek moja dziewczyna ma z tym pewne problemy - jak stwierdzila `da sie przyzwyczaic, ale wolalabym zeby to bylo wylaczone` ;). Skoro ja moge przy tym spac, to przy codziennym uzytkowaniu (w dzien jak rozumiem) ten dzwiek nie powinien sprawiac zadnego problemu (w sluchawkach kaskada jest oczywiscie prawie nieslyszalna - nawet bez dzwieku w sluchawkach).

 

Moglbym tez dla porownania napisac, ze glosnosc maksymalna jest mniejsza od topowych graf chlodzonych powietrzem, pracujacych pod obciazeniem (np. gry).

 

Świetne ekstrmalne rozwiązanie, trochę szkoda że hałasuje, ale co kto lubi.:) Można by się było pokusić też o chłodzenie grafik, żeby bardziej wykorzystać ten układ. Na jakich napięciach puszczasz swojego 980x przy 5.0 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kranu to podpiete sa 4x 6970. Tez znacznie ciszej niz klasyczna konstrukcja :D.

 

Kompa wykorzystuje do przygotowywania japonskich rysunkow technicznych (uklady elektroniczne) do druku na maszynach cyfrowych w Polsce, do BOINC (moje hobby), jak rowniez do gier (klasyka :) ).

 

 

Na jakich napięciach puszczasz swojego 980x przy 5.0 Ghz?

 

Na 1.65V. Ale pamietaj ze u mnie 100% stabilnosci jest konieczne, a komp chodzi 24/7 przy 100% load. Tutaj normalne `papu` nie wystarcza. Nie chcialbym zeby mi sie wykrzaczyl akurat po czterech godzinach pracy nad plikiem, tuz przed koncem :D.

Edytowane przez AiDec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kranu to podpiete sa 4x 6970. Tez znacznie ciszej niz klasyczna konstrukcja :D.

 

Kompa wykorzystuje do przygotowywania japonskich rysunkow technicznych (uklady elektroniczne) do druku na maszynach cyfrowych w Polsce, do BOINC (moje hobby), jak rowniez do gier (klasyka :) ).

 

 

 

 

Na 1.65V. Ale pamietaj ze u mnie 100% stabilnosci jest konieczne, a komp chodzi 24/7 przy 100% load. Tutaj normalne `papu` nie wystarcza. Nie chcialbym zeby mi sie wykrzaczyl akurat po czterech godzinach pracy nad plikiem, tuz przed koncem :D.

 

Spoko, 1.65V to jeszcze nie tak dużo, mój 980x przekręcił się przy 1.85. Ciekawe jak z żywotnością takiego procesora, bo ja na codzień 990x mam ustawione na 1.5V przy 4.75 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zywotnosc spada. Niemniej sadze, ze tak dugo jak dlugo jest dobrze chlodzony, zmniejszenie sie zywotnosci nie powinno byc znaczace. Przy takim 980x spodziewam sie ze zdaze go trzy razy wymienic na nowszy model, zanim cokolwiek mu sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...