Skocz do zawartości
Komixx

Nie mogę sflashować BIOSu

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę dfi dk x38-t2rb. Ze strony producenta ściągnąłem najaktualniejszą wersję BIOSu. Mam Windowsa 7, i próbuje flashować za pomocą EZ Flash, które było napisane, że jest zalecane do flashowania na W7. I teraz tak, odpalam programik, ładuje bios, zaznaczam 3 opcje:

Update ABS Profile

Update Boot Block

Reebot After Update

 

Ładuje mi bios, i nagle ERROR: BIOS does not support AFU.

 

I jest lipa, szukałem w google podobnych tematów, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu do mojego, bynajmniej nie mogłem znaleźć rozwiązania tego otóż problemu.

 

BTW. chciałem zupdatować flash, ponieważ mam dual boot, i słyszałem, że nowszy bios może temu zaradzić.

 

Proszę o szybką pomoc.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquarium skutecznie rozbawił mnie Twój post :)

1. Jak to wszystko jest względne, dla mnie stara metoda aktualizacji BIOS to dyskietka z DOS'em, programem do flashowania i plikiem BIOS'u. Teraz stary jest pendrive :)

2. Metoda z pendrive nie daje możliwości pominięcia OS bo BIOS to też OS :) (Basic Input/Output System)

 

Przyznam jednak, że flashowanie spod BIOS + pendrive jest całkiem sympatyczne w porównaniu do zabawy z dyskietkami, DOS'em itd. Dwa dni temu flashowałem przy użyciu ASRock Instant Flash.

 

Niech autor tematu sprawdzi czy jego płyta oferuje funkcję flashowania biosu z poziomu biosu. Hehe, masło maślane ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS - chodziło mi Operating System - a nie Output System :]

 

A o dyskietkach nie pisałem bo mało kto ma teraz flopa...

 

Płyta na pewno obsługuje flashowanie spod BIOS, nie ma obowiązku używania Windowsa przecież :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych płyt pozwala na flashowanie bios z jego poziomu - wybieramy opcję i bios sam znajduje potrzebny plik na wskazanym urządzeniu.

 

Jeśli nie mamy tej opcji, to zawsze bezpieczniej jest to zrobić z bootowalnego pendrive (z użyciem FreeDOS).

 

Mamy wprawdzie XXI wiek, ale nadal wielu producentów ma problem z napisaniem normalnie działającego programu pod Windows (W7), że o Linux itp nie wspomnę. Jeśli nawet taki program zadziała, to różnie bywa ze skutkami - są na forum opisane przypadki, gdy po takim flashowaniu (pod Windows) płyta przestała odpowiadać i użytkownik ratował się funkcją dual bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...