Skocz do zawartości
kalifas

Porównanie rozdzielczości w monitorach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Monitor CRT 17 cali jest w rozdzielczości 1024x768.

Jaka rozdzielczość LCD 22 cale 16:10 będzie miała podobną plamkę do tego crt? 1680x1050 czy 1920x1200?

Potrzebuję nowego monitora głównie do pracy z tekstem i crt jest dla mnie punktem odniesienia w kwestii wielkości plamki.

 

Pozdrawiam i proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dokładnie Samtron 76DF. Zmierzyłem linijką ekran i wyszło mi około 24,5cm.

 

Chcę kupić monitor 22" 16:10 i właśnie mam problem jaka rozdzielczość.

 

Głównie praca z tekstem, internet, zdjęcia i filmy.

 

prawdopodobnie będzie to Eizo S2233W lub S2243W. Matryce TN mnie nie interesują bo podobno są tragicznej jakości. IPSy są to monitory klasy korporacyjnej do jasno oświetlonych biur, a w domu mogą wypalać oczy. Pozostał mi jedynie drogi PVA, ale na oczach nie zamierzam oszczędzać.

 

Kwestia rozdzielczości mnie jeszcze nurtuje i proszę was o naświetlenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował byś monitora z pikselem 0,319mm.

 

Wiesz, ja też lubię duże literki i po prostu ustawiam w systemie większe DPI, a w przeglądarce www skaluję kombinacją ctrl+rolka. Przy włączonym cleartype i dostatecznie małym pikselu efekt jest zupełnie dobry (lub wręcz efekt/ostrość czcionek jest tym większa im mniejszy jest piksel ... oczywiście im mniejszy piksel, tym wyższe dpi trzeba ustawić/bardziej powiększyć w przeglądarce stronę www).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to Ja kupował, to wybrałbym 2243 (większe dpi trzeba będzie w systemie ustawić {120-124} ale czcionki będą ostrzejsze).

 

ps. poza włączeniem cleartype wymagane jest cyfrowe połączenie monitora z kartą graficzną

 

ps2. jeśli nie grasz możesz rozważyć EIZO EV2333W - toms83 jest zdania że to monitor stworzony do tekstu (ale nie do ew. gier, bo smuży w takim FPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...