Skocz do zawartości
Yoda

Config za ~5 tys. - prośba o sprawdzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Po 7 latach od ostatniej modyfikacji kompa czas złożyć coś zupełnie nowego. Wysupłałem sobie pewną rezerwę gotówkową i zacząłem intensywnie nadrabiać 7letnie zaległości w dziedziny "co teraz jest dobre". Wydaje mi się, że już wykrystalizowałem konkretny config, potrzebuję tylko potwierdzenia, że nie popełniłem żadnego większego błędu, ew. nie przegapiłem jakiejś interesującej alternatywy. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)

 

Zestaw głownie do gier, ale też aplikacji wymagających mocy obliczeniowej. Planuję OC.

 

1. CPU: Core i7 2600k

2. Chłodzenie: Thermalright Archon

3. Mobo: Gigabyte P67 UD4 B3

4. RAM: 2x4 GB Goodram 1333 1,5v (gdzieś czytałem, że napięcie jest tu istotne? Może lepsze byłyby Adata 2x4Gb 1600? Ale co z napięciami? 1.65v to nie za dużo dla SB?)

5. GPU: Gainward GTX580 - niereferencyjny, z dwoma wentylatorami

6. HDD: Samsung 1TB 7200

7. PSU: Antec TruePower New 650W (już zakupiony)

8. Obudowa: Coolermaster HAF 912 plus

 

+ 1 DVD LG i opcjonalnie 1-2 dodatkowe HDD w przyszłości.

 

Oprócz ogólnej prośby o sprawdzenie i sugestię szczególnie zależy mi na potwierdzeniu, że zasilacz (kupiłem go kilka miesięcy temu jako podstawę do innego configu, ale koniec końców pozostał nieużywany) uciągnie taki zestaw. Nie miałem wątpliwości, dopóki nie zdecydowałem się na 580tkę ;) Teraz nie jestem już pewien i wolałbym się upewnić.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie ;)

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ogólnej prośby o sprawdzenie i sugestię szczególnie zależy mi na potwierdzeniu, że zasilacz (kupiłem go kilka miesięcy temu jako podstawę do innego configu, ale koniec końców pozostał nieużywany) uciągnie taki zestaw. Nie miałem wątpliwości, dopóki nie zdecydowałem się na 580tkę ;)

Zestaw jak najbardziej OK, Goodramy wystarczą. Jednak do GA-P67A-UD4 nie jestem przekonany, miałem ją w ręku i w kwestii OC nie zachwyca (co innego wygląd, tu jest bardzo dobrze :wink: ). Na Twoim miejscu wziąłbym raczej Asusa P8P67 Pro - taki Sabertooth wypadł u mnie wyraźnie lepiej, a patrząc po wydanych już artykułach o płytach na P67 tańszy przedstawiciel powinien spisywać się bardzo podobnie.

 

Co do pytania o zasilacz - starczy z palcem w d.... :wink: . Podkręconego 2600K wraz z GTX 480 miałem na Fractalu 650W i z tego, co pamiętam, w grach pobór mocy kształtował się w okolicach 350-400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o chłodzenie to sam się wacham między Thermalright Archon a Noctua NH-d14 ...najbardziej mnie martwi czy jesli zdecyduje sie na jakis cooler z w/w to wejdzie ona na płyte (nie będzie o cos zawadzał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no kupując Archona masz na pewno większe szanse na bezkonfliktową instalację :wink: . Gabaryty ma zdecydowanie mniejsze niż NH-D14, a prezentuje podobną wydajność. Jak dla mnie wybór dość oczywisty :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...