Jump to content
Yoda

Config za ~5 tys. - prośba o sprawdzenie

Recommended Posts

Po 7 latach od ostatniej modyfikacji kompa czas złożyć coś zupełnie nowego. Wysupłałem sobie pewną rezerwę gotówkową i zacząłem intensywnie nadrabiać 7letnie zaległości w dziedziny "co teraz jest dobre". Wydaje mi się, że już wykrystalizowałem konkretny config, potrzebuję tylko potwierdzenia, że nie popełniłem żadnego większego błędu, ew. nie przegapiłem jakiejś interesującej alternatywy. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)

 

Zestaw głownie do gier, ale też aplikacji wymagających mocy obliczeniowej. Planuję OC.

 

1. CPU: Core i7 2600k

2. Chłodzenie: Thermalright Archon

3. Mobo: Gigabyte P67 UD4 B3

4. RAM: 2x4 GB Goodram 1333 1,5v (gdzieś czytałem, że napięcie jest tu istotne? Może lepsze byłyby Adata 2x4Gb 1600? Ale co z napięciami? 1.65v to nie za dużo dla SB?)

5. GPU: Gainward GTX580 - niereferencyjny, z dwoma wentylatorami

6. HDD: Samsung 1TB 7200

7. PSU: Antec TruePower New 650W (już zakupiony)

8. Obudowa: Coolermaster HAF 912 plus

 

+ 1 DVD LG i opcjonalnie 1-2 dodatkowe HDD w przyszłości.

 

Oprócz ogólnej prośby o sprawdzenie i sugestię szczególnie zależy mi na potwierdzeniu, że zasilacz (kupiłem go kilka miesięcy temu jako podstawę do innego configu, ale koniec końców pozostał nieużywany) uciągnie taki zestaw. Nie miałem wątpliwości, dopóki nie zdecydowałem się na 580tkę ;) Teraz nie jestem już pewien i wolałbym się upewnić.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie ;)

Edited by Yoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz ogólnej prośby o sprawdzenie i sugestię szczególnie zależy mi na potwierdzeniu, że zasilacz (kupiłem go kilka miesięcy temu jako podstawę do innego configu, ale koniec końców pozostał nieużywany) uciągnie taki zestaw. Nie miałem wątpliwości, dopóki nie zdecydowałem się na 580tkę ;)

Zestaw jak najbardziej OK, Goodramy wystarczą. Jednak do GA-P67A-UD4 nie jestem przekonany, miałem ją w ręku i w kwestii OC nie zachwyca (co innego wygląd, tu jest bardzo dobrze :wink: ). Na Twoim miejscu wziąłbym raczej Asusa P8P67 Pro - taki Sabertooth wypadł u mnie wyraźnie lepiej, a patrząc po wydanych już artykułach o płytach na P67 tańszy przedstawiciel powinien spisywać się bardzo podobnie.

 

Co do pytania o zasilacz - starczy z palcem w d.... :wink: . Podkręconego 2600K wraz z GTX 480 miałem na Fractalu 650W i z tego, co pamiętam, w grach pobór mocy kształtował się w okolicach 350-400W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, no kupując Archona masz na pewno większe szanse na bezkonfliktową instalację :wink: . Gabaryty ma zdecydowanie mniejsze niż NH-D14, a prezentuje podobną wydajność. Jak dla mnie wybór dość oczywisty :wink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.