Skocz do zawartości
obiGC

Okulary ochronne

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no masz racje, a nawet jeśli je mieli na nosie, to pewno przez 5 min żeby się przejrzeć w lustrze :) bo wydaje mi się że żeby je sprawdzić to trzeba trochę w nich dłużej pobyć niż 5 min czy 2 godziny, chociaż mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz. Byłem dziś w jednym Vobisie i gość przed kompem(sprzedawca) siedział właśnie w tych okularach. No i go podpytałem jak mu się podobają itd. I jak długo korzysta. Powiedział że jak tylko zaczęli sprzedawać w Polsce te okulary to sobie kupił, bo znajomy za granicą(w USA) zachwalał je sobie. No to ten gość też spróbował, i mówi że efekt jest dość spory, szczególnie przy takiej pracy jak on ma czyli 8 godz przed monitorem prawie że non stop. Po tej recenzji pozostaje uciułać kase i zakupić te okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze nie skapowales ironii oj co z tym narodem :D nie wiem zreszta po co wklejasz adres, ktory wszyscy zainteresowani tematem juz znaja i-AMP tralala... ogarnij troche :) kolega napisal po prostu jakby tych funkcji bylo multum, a przeciez okulary to okulary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anty-refleks to anty-refleks. Tutaj masz inne filtry i troszkę inną konstrukcję z tego co widziałem na jednym z zagranicznych portali jak próbowali rozkminić jak to działa. Był nawet rysunek gdzieś jak światło jest rozszczepiane przez soczewkę czy coś takiego. Więc, dziewczyna ważna sprawa ale tutaj się jej opinią(poza wyglądem) nie sugeruj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie poczytalem na ten temat, ze antyrefleksy sa wskazane tylko dla osob ktore nosza zwykle korekcyjne i nie moga wytrzymac refleksow swietlnych powstajacych na okularach, wiec to mnie w ogole nie interesuje ;p

 

z tego co tam widze dalej, to w gunnarach i tak jest powloka antyrefleksyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus 6 jakichś innych. Więc w jakiś automagiczny sposób filtrują wszystko co szkodliwe i oczy Ci się mniej męczą. Więc to jest różnica jakichś 5-6 warstw, bo nie wiem co jeszcze jest w antyrefleksach zwykłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na kolejny genialny pomysł, przecież jest ustawa o dofinansowaniu przez pracodawcę okularów jeśli pracujesz powyżej iluś tam godzin dziennie przy kompie. Więc można by jeszcze trochę zaoszczędzić na tych okularkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odkopuje temat.

Chciałbym kupić okulary ochronne do pracy przy komputerze.

Chodzi o moją pracę.

Zmianę ma 12h prawie cały czas przy komputerze, oświetlenie to cholerne jarzeniówki.

Kwota na okulary to 500pln.

Tylko ja nie wiem na co zwracać uwagę. Na jaką markę patrzeć. Czy może trzeba iść do okulisty na jakieś badania? (Ja widze normalnie, choć czasem po dłuższym patrzeniu w monitor, obraz się trochę rozmazuje)

 

--edycja--

Pracuje przy 2'ch monitorach LCD. Oddalone od głowy o 1 i 1/3 długości ręki, że tak powiem :) Ponad metr.

 

Marcin.

Edytowane przez KrOOliK89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Całkiem przypadkiem trafiłem na ten temat, i jedno co mogę wam doradzić (napisać) , to że naprawdę warto zainwestować w okulary firmy GUNNAR, sam kupiłem kilka miesięcy temu i się o tym przekonałem. Pierwsza sprawa to ból głowy który wcześniej występował po prostu znikł, kolejna sprawa zaczerwienione piekące oczy (problem ten już nie występuje), więc inwestycja 200zł jest jak najbardziej uzasadniona.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...