Skocz do zawartości
obiGC

Okulary ochronne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio czytałem o okularach Gunnar, a nawet mam zamiar ruszyć dupsko aby je zobaczyć w jednym ze sklepów nie dla skner i idiotów. Wcześniej jednak wolę zapytać czy ktoś tutaj miał może styczność z okularkami ochronnymi, które ostatnio pojawiły się na naszym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dobie porzadnych monitorów lcd okulary to zbedny bajer, najważniejsze to monitor i jego regulacja, ja przy swoim benq moge siedziec cały dzień i nic mnie oczy nie bolą ani nie łzawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dobie porzadnych monitorów lcd okulary to zbedny bajer.

 

True... True, ale nie do końca.

Trzeba wziąć poprawkę na warunki oświetleniowe w miejscu pracy, które zwykle nie są idealne.

Czasem zastosowanie najzwyklejszych okularów z powłoką antyreflex daje poprawę.

Dodatkowo szkła zatrzymują promienie UV, które nie jest zdrowe dla oczu.

 

(...)ja przy swoim benq moge siedziec cały dzień i nic mnie oczy nie bolą ani nie łzawią.(...)

 

Jako grafik siedzę przed kompem po 8-12h i wzrok jednak siada.

Niezależnie od używanego monitora, bo pracuje na sprzęcie z wyższej półki.

 

Mnie też też nie łzawią i nie bolą.

W sumie myślałem, że wszystko jest z nimi OK, aż przy którejś kontrolnej wizycie u okulistki babeczka poleciła mi krople nawilżające. Pomyślałem po ch*** mi to, przecież jest OK. Przełamałem się jednak i spróbowałem. Ulga znaczna. Teraz wiem, że mam zespół suchego oka, chociaż na co dzień tego nie zauważałem.

 

Generalnie polecam poczytać o CVS - wikipedia

Albo poszukać artykułów o okularach do komputera.

Osobiście uważam, że Gunnary nie są warte swojej ceny.

Wprawdzie ich nie testowałem, ale nie czarujmy się zwykłe okulary, marketingowy bełkot i cena idzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie oczy bolą już po godzince siedzenia przy notebooku, boli, ale prace trzeba wykonać to co zrobić?

Czytałem trochę forów zagranicą i fakt, jest dużo sceptyków, którzy krytykują okulary nie mając ich na nosie, i część ludzi, która je ma i stosuje notując przy tym ogromną poprawę w kwestii oczu. Chyba sam będę musiał przetestować jak to jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak? Taki przypominacz ze wskazówkami na ćwieczenie oczu co 20minut przez 5-10sekund. Dużo lepiej mi się z tym w robocie 11h siedzi.

 

How To Protect Your Eyesight From The Computer Screen?

 

(p.s. znalezione na facebooku (sic!) nie sadzilem ze cos dobrego mi przyjdzie z tego szajsu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil skąd promieniowanie UV w lcd??, zespół suchego oka jest od wpatrywania sie w ekran i braku mrugania ale potwierdzam kropelki nawilżające dają radę ale okulary do tylka potrzebne a o właściwe oświetlenie powinien zadbac pracodawca, u mnie w firmie co poł roku chodzi bhpowiec z luxometrem i bada oswietelenie na miejscach pracy

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako grafik pracujący w domu raczej słabo oto dbam :P Zwłaszcza jak ma 10 projektów i deadline na jutro.. Od kropli mozna sie uzaleznic, organizm przestanie wytwarzac nawilzenie naturalne i bedziesz musial caly czas zakraplac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był jakiś test na chip.pl, generalnie ludzie którzy mają z nimi styczność wypowiadają się pochlebnie, ale nie polecają grafikom niestety, bo podobno zmieniają kolory, ale chyba sam napiszę do nich mejla jakiegoś o model, który jest dla grafików :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój brat cioteczny dostał je od ojca na urodziny. Ma 13 lat i marnuje swój wzrok grając godzinami w jakąś durną grę sieciową, mówi że pomagają... Na szczęście ja nie siedzę przed kompem tyle co wy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde 13latek i juz problemy z oczami? to faktycznie niezly gracz z niego :P rodzice zamiast kupowac mu okulary to powinni na pilke go wyslac albo jakies judo :P no, ale zawsze cos przynajmniej o jego wzrok dbaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to te okulary z tego co czytałem przywędrowały do Polski ze Stanów. Tam reklamuje je 50 cent, tutaj Tomasz Kuchar. Więc fajnie to wychodzi w Polsce, wole Kuchara niż 1,5 zł. To takie bardziej Polskie jest...

 

A same okulary widziałem recenzjonowane był w Chip'ie i tam wypada to dobrze. Zna ktoś inne recenzje? Albo ma własną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszukać a najlepiej kupić samemu i napisać recenzje;) To jest najlepsze rozwiązanie... Co do Tomasza Kuchara- Pewno jak by zrobić ankietę to i tak więcej ludzi w Polsce bardziej rozpoznaje 50 centa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w sumie zależy co weźmiemy za target, dla młodzieży zainteresowanej MTV i VIVĄ to na pewno 50cent jest bardziej rozpoznawalny. Jednak dla ludzi, którzy interesują się trochę sportem motorowym Kuchar to znane nazwisko, zresztą nie raz mówili o nim w serwisach informacyjnych @ TV. Ostatnio brał też udział w akcji o przewrotnej nazwie 'ćpaj sport' , dla mnie to naprawdę spoko typ, po prostu lubię gościa. :)

@Gotherek: szukaj na interii, neo+ (w formie papierniczej) tam chyba testowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obiGC

 

Wiesz co szukałem, czytałem i nie wiem zbytnio. Okulary wydają się ciekawym rozwiązaniem, tylko czy nie lepiej by było jakieś krople, albo dużo częściej przerwy w korzystaniu robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz czas zeby robic przerwy? To jest jeden problem.

Krople? Hmm.. no tak, pomogą, ale organizm przestanie nawilżać naturalnie oczy i się uzależnisz od głupich kropelek. Niby proste i tanie rozwiązanie, ale niestety nie będzie działało na długi okres czasu. Choć jednorazowo pewnie jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na jakieś 5 min zawsze da rade oderwać wzrok od monitora. Kropli osobiście nie próbowałem ale słyszałem że niektórzy korzystają.... Tylko wiesz w warunkach biurowych ciężko zrobić sobie przerwę na kropelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. no co ty, najwyżej sobie z Ciebie pożartują :P Nic dziwnego, spotkałem ostatnio znajomą, która pracuje w optyku, co prawda na temat Gunnarów się nie wypowiadała, ale raczej odradzała kropelki na dłuższą metę więcej szkodzą niż pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zawsze warto sobie zrobić chociaż chwilę przerwy od pracy przed kompem i nie wierze ze raz na 3 godziny nie mozna zrobic przerwy na 5 minut, ja stosowałem krople a nawet waciki nasączone herbatą i rumiankiem ale bezskutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, niby piszesz, ale chyba nie czytasz tego co napisalem wczesniej, KROPLE ODPADAJA :-) okulary sa ok, niedlugo tez beda dostepne w wersji korekcyjnej, wiec zobaczymy, bo ostatnio stwierdzilem, ze chyba mi sie pogorszyl wzrok, bo na wykladach z polowy sali juz nic nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, niby piszesz, ale chyba nie czytasz tego co napisalem wczesniej, KROPLE ODPADAJA :-) okulary sa ok, niedlugo tez beda dostepne w wersji korekcyjnej, wiec zobaczymy, bo ostatnio stwierdzilem, ze chyba mi sie pogorszyl wzrok, bo na wykladach z polowy sali juz nic nie widze

 

Skoro uważasz że dla Ciebie okulary byłyby spoko, to teraz trzeba znaleźć kogoś kto je ma :) żeby podzielił się na prawdę szczerą opinią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede stal przy stoisku z nimi w markecie, a potem jak zobacze, ze ktos kupuje to szybko go zlapie i zapytam czy moge przetestowac z nim ! to jest mysl

 

nie no jest to jakieś rozwiązanie :)wiadomo czasem trzeba samemu sprawdzić coś, bo myślę że sprzedawców nie ma się co słuchać czasem - wiadomo oni muszę sprzedać, kiedyś jak kupowałem telefon, to sprzedawca odradzał mi jedną nokię i wkręcał że inna jest lepsza... ja się go nie posłuchałem i co się potem okazało, że ta co ją wziąłem schodziła jak woda, a tej drugiej nie mógł sprzedać i mu zalegała. Tak więc masz rację najlepiej sprawdzić samemu, choć można się też podpierać opiniami innych użytkowników tak jak ja robiłem z tym telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład trafny. Tylko wiesz tutaj fajnie by było mieć jakiś rodzaj pewności że to może pomóc a nie tylko nadzieję. Dobrze że widziałem chociaż te pozytywne recenzje, w różnych portalach żeby nie było. Wszystkich w końcu nie przekupią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z telefonami, aparatami itd tak jest, zreszta sprzedawca to sprzedawca, ma sprzedac, czesto i tak sa sponsorowani przez jedna firme. jesli chodzi o takie okulary to watpie aby ktorykolwiek z nich mial je na nosie, wiec chyba lepiej juz poczytac troche na necie jakichs testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...