Skocz do zawartości
gbz83

problem - rozdzielenie tp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w rozdzieleniu neostrady na dwa domy, gdzie odległość jest za duża by korzystać z wi-fi, oraz nie chce ciągnąć kabla z jednego domu do drugiego...

 

gniazdko telefoniczne i telefon z tp mam w domu nr.2, ale kilkadziesiąt metrów wcześniej, rozdzieliłem kabel i pociągnąłem do domu nr.1 i mam tam podłączony do liveboxa. W domu nr.1 internet na liveboxie działa jak należy, ale chciałbym internet również w domu nr.2, więc kupiłem modem tp-link adsl, podłączyłem pod gniazdko tp w domu nr.2, ale nie świeci się dioda adsl na modemie;/(mam nadzieję, że nie zakręciłem za bardzo)

 

czy jest to możliwe, że livebox, zabiera cały sygnał neostrady?, czy muszę tylko pozmieniać ustawienia na modemach?

 

proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wydaję Ci się, że dwa rutery naraz będą jednocześnie zalogowane do sieci tpsy? heh :) tak tego nie zrobisz - ethernet z jakimś wzmacniaczem po drodze lub wlan reapeter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma wyjścia aby nic nie dokupować? np przy gniazdku w domu nr.2 zostawić liveboxa i od niego pociągnąć kabel do domu nr.1 i podłączyć do drugiego modemu?

 

x-P ... obawiam się że nie można na jednej linii analogowej połączyć się jednocześnie kilkoma modemami ADSL.

 

Swoją drogą dziwne że nie widzisz problemu w ciągnięciu kabla telefonicznego, a skrętka to już problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w rozdzieleniu neostrady na dwa domy, gdzie odległość jest za duża by korzystać z wi-fi, oraz nie chce ciągnąć kabla z jednego domu do drugiego...

gniazdko telefoniczne i telefon z tp mam w domu nr.2, ale kilkadziesiąt metrów wcześniej, rozdzieliłem kabel i pociągnąłem do domu nr.1 i mam tam podłączony do liveboxa. W domu nr.1 internet na liveboxie działa jak należy, ale chciałbym internet również w domu nr.2, więc kupiłem modem tp-link adsl, podłączyłem pod gniazdko tp w domu nr.2, ale nie świeci się dioda adsl na modemie;/(mam nadzieję, że nie zakręciłem za bardzo)

czy jest to możliwe, że livebox, zabiera cały sygnał neostrady?, czy muszę tylko pozmieniać ustawienia na modemach?

proszę o pomoc!

Pozdrawiam

 

Odległość na wifi za duża ? Setki czy tysiące km dzielą te dwa domy... ;)

 

- podaj model tego TP-Linka

- jaka odległość między tymi dwoma budynkami

- oba budynki się widzą bez przeszkód terenowych typu drzewa, inne budynki ?

Edytowane przez Wreq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość na wifi za duża ? Setki czy tysiące km dzielą te dwa domy... ;)

 

- podaj model tego TP-Linka

- jaka odległość między tymi dwoma budynkami

- oba budynki się widzą bez przeszkód terenowych typu drzewa, inne budynki ?

 

na liveboxie się nie widzą... odległość około 400m, przeszkody to 1 ściana w jednym domu i 2 ściany w drugim.

 

może od razu zamienić liveboxa na ten modem tp-link, i może wtedy zadziała, tylko, wtedy muszę kupić do drugiego kompa w drugim domu odbiornik bezprzewodowej sieci;/

 

myślałem że da się jakoś zrobić, bez kolejnych zakupów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na liveboxie się nie widzą... odległość około 400m, przeszkody to 1 ściana w jednym domu i 2 ściany w drugim.

 

może od razu zamienić liveboxa na ten modem tp-link, i może wtedy zadziała, tylko, wtedy muszę kupić do drugiego kompa w drugim domu odbiornik bezprzewodowej sieci;/

 

myślałem że da się jakoś zrobić, bez kolejnych zakupów...

 

Model TP-Linka podaj... w tym drugim domu rozumiem, że chcesz stacjonarnego kompa podpiąć ?

 

PS. Chodzi o przeszkody MIĘDZY domami - czyli drzewa, krzewy, itp...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TD-W8901G

 

pomiedzy domami pusta przestrzeń...

 

może być , że ten TP-Link będzie miał wiekszy zasięg od Liveboxa?

 

Będzie miał większy zasięg...

 

Do drugiego budynku: TP-LINK WN422G lub TP-LINK TL-WN350GD (tylko koniecznie wersja GD bo ma odkręcaną antenę, wersja G ma na stałe), oraz panelik który wystawisz na zewnątrz budynku: INTERLINE Panel 8dBi... Powinno wystarczyć...

Edytowane przez Wreq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie miał większy zasięg...

 

Do drugiego budynku: TP-LINK WN422G lub TP-LINK TL-WN350GD (tylko koniecznie wersja GD bo ma odkręcaną antenę, wersja G ma na stałe), oraz panelik który wystawisz na zewnątrz budynku: INTERLINE Panel 8dBi... Powinno wystarczyć...

 

 

Dzięki wielkie... zamawiam już TP-LINK WN422G i zobaczymy czy zadziała:)

 

a liveboxa wywalam i podłącze tego tp-linka, skoro lepszy!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...