Skocz do zawartości
Maverik

Co wybrać w ramach gwarancji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad 1,5 miesiąca temu popsuła się, niestety nowa karta graficzna Asus GTX 470. Zadzwoniono do mnie dzisiaj i zaproponowano trzy inne modele w ramach wymiany. Tego GTX niestety nie będzie.

 

Oto one:

1. Gigabyte GTX 470

Układ graficzny - NVIDIA GeForce GTX470

Częstotliwość taktowania rdzenia - 630 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci - 3348 MHz

Pamięć - 1280MB

Szyna pamięci - 320 bit

Rodzaj pamięci - GDDR5

Rodzaj złącza - PCI-E 2.0

 

2. ASUS 5870 1024MB V2 DDR5 HDMI DisplayPort DirectX 11

Chipset karty graficznej (GPU) Radeon HD5870

Typ złącza magistrali PCI Express x16

Pamięć zainstalowana 1024 MB

Typ pamięci DDR5

Ilość bit 256 bit

Częstotliwość taktowania GPU 850 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci 4800 MHz

Obsługa DirectX DX 11

 

3. Asus Radeon 6950

Układ - AMD Radeon HD 6950

Bus Standard - PCI Express 2.1

Video Memory - GDDR5 2GB

Engine Clock - 810 MHz

Memory Clock - 5000 MHz ( 1250 MHz GDDR5 )

RAMDAC - 400 MHz

Memory Interface - 256-bit

 

Dużo gram (głównie seria Battlefield), monitor 22 cale, bawię się programami graficznymi. Kompa kupiłem 3 miesiące temu, także zależy mi na dobraniu solidnej grafiki z "rezerwą mocy".

 

Bardzo was proszę o pomoc. Jeśli ktoś kompetentny mógłby mi doradzić. Chciałbym dać znać jak najszybciej, a czytać teraz o każdej z osobna po forach to masakra :/

Liczę na wasze doświadczenie i wiedzę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod na HD6970 to raz, a dwa to jeśli nie podkręcasz karty graficznej to lepszym wyborem będzie hd6950.

W dodatku sterowniki do hd 6950 / 6970 są wciąż ulepszane, i można spodziewać się sporego wzrostu wydajności jak to było w przypadku hd5870, natomiast sterowniki do gtx470 już raczej ulepszane nie będą ze względu na nową serię gtx5XX.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie chcę się bawić w modyfikacje, chcę kartę wydajnościowo podobna(identyczną) do tej którą miałem czyli GTX 470. Moja ingerencja zakończy się na instalacji sterowników to wszystko. Szczerze to nie znam się na tym, dlatego ni chcę kombinować.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nie musisz nic dopłacać, a proponują Ci kartę lepszą od poprzedniej to myślę, że warto się zastanowić nad hd6950, w dodatku w przyszłości sprzedaż ją za więcej niż gtx 470- którego w stanie używanym można już kupić za ok. 700zł jak nie mniej.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro chcesz równej którą zakupiłeś to musisz brać GTX 470. Wydajnościowo GTX 470 przegrywa z HD 6950.

 

No tutaj jest właśnie mały szkopuł który trochę zakrzywia mi rzeczywistość. Jak patrzyłem na testy wypadają rożnie, raz jest lepszy GTX raz 6950. Gram na 1680 x 1050, i np w Bad Company 2 znacznie lepiej wypada 5870 :/, 6950 słabiej a gtx to już całkiem... oczywiscie roznica tylko 6,7 klatek, ale i tak to dziwne wszystko, biorąc pod uwagę znaczącą różnicę w cenie. Głowa puchnie od tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem poprzednio- seria Radeon HD6900 ma wciąż dopracowywane sterowniki i można spodziewać się wzrostu wydajności wraz z kolejnymi ich edycjami. Podobnie było z Hd5870 który początkowo wyprzedzał gtx285 o kilka fps'ow, a w niektórych grach miał nawet niższą wydajność. A teraz? Hd5870 jest o wiele wydajniejsza od gtx 285.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...