Skocz do zawartości
Tical

MM - podzial internetu+zabezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam internet w MM.

Modem standardowy Motorolii chyba, nie pamietam teraz modelu, z wyjsciem RJ-45, ktore dotychczas podpinalem na przemian raz pod PC stacjonarnego raz pod laptopa.

Kupilem router w koncu, TL-WR841N], podlaczylem, skonfigurowalem, zabezpieczylem Wifi i wszystko dziala, net jest tu i tu.

Nie zakladalbym tematu, ale aktualnie sa problemy z predkoscia netu u mnie, nie osiaga danych predkosci nawet na ich testowej stronie.

Kilka razy juz rozmawialem z panem z BOK i jak na poczatku stwierdzil, ze to problem z siecia to teraz uwazaja, ze cos za modemem, jakis router, moze powodowac problem.

To jest akurat smieszne, bo jak robilem testy to zarowno bezposrednio z modemu jak i przez router net tak samo slabo dziala.

Chcialbym wiedziec czy moge rozdzielac net w MM we wlasnym mieszkaniu routerem czy jest to niedozwolone?

Poza tym jak mozna sie zabezpieczyc przed wykryciem przez nich, ze mam router?

Czytalem o zmianach TTL, ale to dotyczy w systemie czy w routerze?

Czy sklonowanie MAC adresu karty sieciowej stacjonarnego PC do routera cos da?

Wydaje mi sie, ze nie, poniewaz jak przekladalem kabel z PC do laptopa to tez sa to rozne MAC.

Poza tym za kazdym razem jak przekladam kabel z PC do laptopa, musze wyl i wl modem MM, bo nie dziala siec, modem odswieza sobie MAC podlaczonego PC?

Czytalem tez cos o identyfikacji ramek przez admina...

Moglibyscie cos podpowiedziec?

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Polaczenie wyglada tak:

 

modem MM > router > PC (ethernet) & laptop (wifi)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o zmianach TTL, ale to dotyczy w systemie czy w routerze?

Czy sklonowanie MAC adresu karty sieciowej stacjonarnego PC do routera cos da?

Wydaje mi sie, ze nie, poniewaz jak przekladalem kabel z PC do laptopa to tez sa to rozne MAC.

Poza tym za kazdym razem jak przekladam kabel z PC do laptopa, musze wyl i wl modem MM, bo nie dziala siec, modem odswieza sobie MAC podlaczonego PC?

 

TTL zmieniasz w routerze ale zdaje mi się, że ten model nie ma takiej opcji domyślnie - po zmianie oprogramowania na dd-wrt, opcja takowa sie pojawia...

Sklonowanie MAC'a powinno pomóc...

Modem Motoroli pobiera sobie adres MAC zawsze po ponownym włączeniu mu zasilania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...