Skocz do zawartości
Royek

Livebox problem z portami + vnc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z portami w jakże znanym i lubianym przez wszystkich liveboxie od tp. Zaczynając, chciałbym dodać, że niegdy nie miałem problemów z tym routerem, poza tym jednym, ktory od kilku lat występuje. Przejde do konkretow- próbując odblokować porty w routerze, w teorii pokazuje że są pootwierane i włączone( TCP I UDP). Wchodzę w konfigurację zaawansowaną w zakładke NAT- tam także są one widoczne i uruchomione- w teorii. W praktyce próbując uruchomić program vnc serwer ( program do przeglądania/hostowania wirtualnych pulpitów) pokazuje mi cały czas błąd na portach, ktore otworzyłem. W teście servera pokazuje się taki oto błąd- " VNC Server appears to be behind a NAT router with IP address 83.9.207.230. You will need to configure that router to forward port 5900 to this computer before you can connect to VNC Server over the Internet"

Dodam tylko że ten problem jest obecny od kilku lat, kiedy próbowałem otwierac porty dla programow p2p. Zawsze okazywały się pozamykane. Dzwoniłem dzisiaj z tym problemem do tp, ale powiedzieli mi to co wiem bądź już zrobiłem. Polecili zrestartowac router do domyślnych ustawień- tak też zrobilem. Bez rezultatu. Dlatego kieruje do was to zapytanie- co jest grane z tym routerem. Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Royek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opcji DMZ w konfiguracji routera. Zapewne najlepiej by bylo zmienic router na inny, ale mam podpięty pod niego usługę tv, z którą nie ma problemów.(wbrew temu jaka opinia krąży że livebox to shit itp, Dla niewymagających użytkowników jest w porządku, ale schody zaczynają się jak chce się coś zmienić.)

To jest livebox z pięcioma diodami (nie wiem jaki to ma związek z tematem, ale w tp pytali o model) A więc, gdzie znajduje się ten DMZ? (Poczytałem o tym, próbwałem znaleźć ale nie dałem rady.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi manuala do tego routera lub podaj dokladnie co to za sprzet bo livebox to tylko nazwa handlowa a nie model urzadzenia

 

ewentualnie pokaz jeszcze w jaki sposob przekierowales porty

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do instrukcji http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358228/przewodnik_livebox_366826395.pdf

, a poniżej zdjęcie tych portów.

Dołączona grafika

 

Powiem dodatkowo, że przed kilkoma momentami konfigurowałem te porty dla innego routera od tp, gdzie od razu znalazłem tą opcję DMZ, wkleiłem tam ip komputera-serwera i zaskoczyło od razu. Serwer vnc stoi jak należy i nie ma problemów. Nazwy routera niestety nie pamiętam, ale to z tych nowszych tajwańczyków. Może najprostszym rozwiązaniem byłaby wymiana liveboxa na nowszy?(nie tego tajwana, bo nie ma obsługi wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nie wspominaja o DMZ wiec router nie ma tej opcji

 

przekierowanie wyglada na prawidlowe o ile ip sie zgadza

 

w takim przypadku pozostaje wina systemu, jego FW czy oprogramowania dodatkowego jak antywirus itd

 

poza tym w jaki sposob sprawdzasz czy porty sa otwarte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana vnc na inny to nie probleam, mogę spróbować. Odnośnie systemu, to samo działo się na WinXp, to samo dzieje się na Win7. Dla avasta odblokowalem FW, + systemowy raczej nic nie blokuje. Odnośnie sprawdzania portów, to sprawdzałem Utorrentem kiedyś i byly zablokowane,( wiem że są do tego programy, ale pomyślałem sobie że nic nowego mi nie powiedzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...