Skocz do zawartości
Wocash24

Reset komputera podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

z racji, że to mój pierwszy post na tym forum.

 

Dobrze by było, żeby osoby wypowiadające się w tym temacie były trochę zaznajomione z grą Crysis, a dokładniej z etapem w statku obcych (jakże lubianym przez graczy :rolleyes: )

Problem jest taki, że podczas gry, właśnie będąc w statku kosmicznym komputer się resetuje. Nie dotyczy to żadnego innego etapu ani żadnej innej gry. Zaznaczę, że to nie dzieje się zawsze w dokładnie tym samym miejscu, a gdziekolwiek w tym statku, reset następuje mniej więcej 40s po znalezieniu sie w tej lokacji.

 

Mój komputer:

Obudowa: Cooler Master CM 690 II Advanced

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit

Płyta główna: Asus IPIBL-LBH (Intel Benicia GL8E) G33 Socket 775

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)

Karta graficzna: Gigabyte HD 5870 Ultra Durable VGA 1GB GDDR5

Pamięć RAM: 4GB (4x1GB) DDR2 800 MHz PC2-6400

Zasilacz: Modecom MC 620 Carbon (620W)

Napęd: Hitachi-LG Data Storage Inc. GSA-H60L 16x LightScribe Super Multi DVD RW

Dysk twardy: Western Digital (WD5000AAKS) 500GB 7200RPM

Wentylatory: 1xCooler Master 1200 RPM 140mm Blue LED 19 dBA (A14025-10CB-4MN-F1), 1xCooler Master 1200 RPM 120mm 17 dBA (A12025-12CB-3BN-F1), 1xCooler Master 1200 RPM 140mm 19 dBA (A14025-10CB-3BN-F1)

 

Obciążałem CPU programem Prime95 i nic się nie działo, a Everest wykazał max 60 stopni.

GPU testowałem Furmarkiem z ustawieniami: roz. 1920x1080, 8xAA z opcją Dynamic Background i również wszystko było w porządku nawet z równoczesnym działaniem Prime95 (temp karty doszła do 70 stopni jednak stała temp oscylowała w granicach 67-69 stopni).

Kiedy uruchomiłem test Furmarkiem z taką samą rozdziałką i AA + opcje Dynamic Background, Burn-in, Xtreme burn-in oraz Post FX po ok. pół sekundy od uruchomienia testu nastąpił identyczny reset jak przy Crysisie.

 

Od czego to zależy, gdzie leży problem? Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie najnowsze stery (GPU, Chipset), DirectX, patche, aktualizacje zainstalowane?

 

Co do sterowników ATI/AMD nie jest zawsze tak różowo i aktualnie mam (według CCC):

Sterowniki 8.771

Wersja Catalyst 10.9 (najnowsza to 11.2)

Cała reszta najnowsza.

 

Szczerze mówiąc wygląda mi to trochę jakby zasilacz nie wyrabiał ale mogę się mylić, specjalistą nie jestem, mimo to stery i tak chyba zainstaluje nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść Goldmemory.

Sam teraz testuję drugiego kompa tym programem. Miewałem przypadkowe resety przy małym obciążeniu. Orthos i inne stresy komputer znosił dobrze a mimo to w najmniej oczekiwanych momentach reset. Goldmemory od początku sypie błędami. Pamięci oczywiście sprawne ale w zestawie czterech kości trzeba na nowo szukać kompromisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra oczywiście oryginał z wersji Maximum Edition.

Jak dla mnie warto sobie zawracać tym głowę, bo uniemożliwia mi to przejście dalej w grze, grając w Crysisa 2 raz komp również mi sie zresetował, dodatkowo wiem że jak problem nie zostanie rozwiązany to nie będzie dawał mi spokoju w przyszłości. Kto wie na jaką skalę te resety będą występować w nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji sterowników Crysis pochodził troszkę dłużej (chyba wyjątek) ale Furmark zresetował kompa w pół sekundy, czyli tak jak poprzednio.

Wydaje mi się że to nie jest jednak problem gry. Reset następuje w różnych miejscach, ta sama jest tylko lokacja (wydaje mi się, że po prostu bardzo obciąża kartę). Resety wystepują tak jak już napisałem w Crysisie 2 i Furmarku, a to już chyba nie jest wada programu/gry. Poza tym nie spotkałem się nigdy z sytuacją, w której błąd gry powoduje reset a nie np. crash/zwis.

Wszystko sprowadza się do dużego obciążenia karty graficznej. Albo w jakiś sposób zasilacz sobie nie radzi albo karta... ale nie wiem co dokładnie z tą kartą ma być nie w porządku, bo temperatury nie są wysokie, chociaż słyszę czasami dziwne syczenie (z karty rzecz jasna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to kwestia sterowników? Patrząc na podobne tematy na rożnych stronach podejrzenia od razu padały na zasilacz. O dziwo, identyczny jak mój. Niestety nie mam jak sprawdzić, czy inny byłby dobry. Próbuję też was trochę nakierować na techniczną stronę karty graf. Jak już pisałem wcześniej, czasami słychać dziwne piski/syczenie.

 

Nikt nie zna rozwiązania tego problemu?

Edytowane przez Wocash24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...