Skocz do zawartości
tester3000

Czy obudowy Chieftec wpadają w wibracje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupić obudowę Chieftec LBX

 

ale sporo osób w komentarzach narzeka na rezonowanie innych modeli obudów tej firmy i wchodzenie w wibracje i pytanie do Was czy ktos posiada wersje LBX i ma wibracje, chce głownie zmienic obudowe noname bo własnie ma te wibracje i wszędzie mam powkładane papierki zwinięte w rulon w i tak potrafi drgać , więc wyszukałem ladne wby zona nie narzekała że kupiłem śiwecącą bo jej do mebli nie pasuje a tu czytam że Chieftec drgają.

 

Panowie możecie poradzić jakie firmy są najlepsze których obudowy nie rezonują ?

 

 

 

tu o tych chieftecach np:

 

Chieftec CH-01B-B-SL

...czasami jej górna część (nazwijmy ją "daszkiem") wpada w rezonans i trochę trzeszczy, prawdopodobnie od zasilacza. Kładę wtedy coś cięższego na górę żeby to przytłumić

http://www.komputronik.pl/index.php/product/19799/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Chieftec_CH_01B_B_SL_400W.html/showComments/1

 

Chieftec BH-02B-B-B

...ale potwierdzam, że obudowa dziwnie rezonuje i pogłaśnia dyski. Mój cichy Samsung słynie niby z wpadania w wibracje, ale liczyłem, że taka obudowa to skutecznie zniweluje.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/19706/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Chieftec_BH_02B_B_B_400W.html

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractale bardzo ładne ale szukałem i wszędzie mają zasilacz na dole, a u mnie na osiedlu ciągle cos buduja i na dole obudowy mam mnóstwo kurzu więc jak bym miał ten kurz w zasilaczu to nie wiedziałbym o tym a jak będzie zasiłka u góry to mam pewność że kurzu nie będzie

 

Zasilacz chciałem Seasonic X-650 który do 340 W (lub 23 stopni) działa w trybie pasywnym , wiec jak pracuje w po nocach to miałbym cisze ale kurz zbierający się u dołu mógłby w większym czasie spowodować zwarcie

X-650: Seasonic hits Gold | silentpcreview.com

z powodu tych 23 stopni od których wiatrak sie włącza chciałem przewiewna obudowę , specjalnie tez zmieniam i kupuje Sandy Bridge z zintegrowana kartą HD 3000 aby mieć ciszę , ale oczywiście jak widze engine DICE do Bttlefielda 3 (Cod, Starcraft 2, Diablo 3, etc) to wiem że musze mieć w szafce super wydajną karte która moge wlożyć i pograć i wowczas system to pociągnie , ale po skończeniu gry i wyjęciu karty chciałbym mieć cichutki komp :-)

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zacny , i własnie lepiej abu był na dole bo wtedy nie jest podgrzewany prze inne elementy i ma dostep do świeżego powietrza. Do zwarcia nie dojdzie przez takie coś.

Zawsze możesz kupić fitr powietrza za 15 pln . O ile w tej obudowie go nie ma.

 

ps. jaki widac na tym zdieciu , jest filtr pod zasilaczem

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze panowie pytanie czy jak zamontuje zasilacz witrakiem do góry u góry obudowy (chodzi o obudowy z dziurkami u góry) to może słabo działać tzn., musze miec taki zasilacz który pozwala na prace z wiatrakiem u góry,

 

chodzi o to że jednak boję się dac zasiłke na dole bo u nas na śląsku co trzy dni już mi "koćki" latają po panelach, ktoś w czystych regionach polski możecie poszaleć ale ja wiem że nie będzie mi się chciało co miesiąc dwa odkurzać zasilacza (optymalne sprzątanie raz na rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeszkadza ci drganie obecnej obudowy spróbuj podwiesić dyski twarde na gumach od majtek. Zazwyczaj wystarcza. Poza nimi żadko co powoduje wibracje mogące rezonować na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chieftec wpada w koszmarne wibracje i generuje przy tym bardzo wyraźny, nieprzyjemny hałas - od dawien dawna dysk leży więc u mnie na dnie, na piance. Jak będę kupował bebechy do konfiga to obudowę tez zmienię - na Fractal Design właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim LBX wpada w drgania dysk twardy (Samsung F4EG) i buczy przez to cała obudowa

problemem są te twarde plastikowe szyny i cała metalowa ramka na dyski rezonuje

jedyna rada to dysk idzie na gąbkę na spód obudowy wtedy jest idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina mocowania dysku, inne nowsze obudowy zazwyczaj już mają jakieś specjalne mocowania, dysk wsuwa się i stoi na gumowych podkładkach itp. Bo biorąc pod uwagę samą budę, to stalowa konstrukcja jest i tak mniej podatna na drgania niż highendowa obudowa wykonana całkowicie z aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...