Skocz do zawartości
Quarantino90

Neostrada TP: NAT Type 2 -> zmiana na NAT Type 1? :>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam internet z Neostrady 6mb oraz urządzenie Livebox (ten ich router). Chciałbym zmienić NAT Type, ale nie mam zielonego pojęcia, jak to zrobić. Na PS3 w zakładce internet, pokazuje mi NAT Type 2, a chciałbym by pokazywało 1. Słyszałem, że może się nie dać tego zrobić, bo internet mam tam poprzez Wi-fi. OK, tutaj to ujdzie jakoś bo i tak już nie gram na konsoli :>. Zaś na PCcie (nowym) też mam NAT Type 2. W Crysis 2 mam napisane "Ograniczony". A chciałbym mieć NAT Type 1 i żeby pisało "Otwarty".

 

Nie wiem ile to ma co do czego ale jeśli gram w CoD4 to na PL serwach ping mam 30-35, zaś jak gram gdzieś poza PL, to zależy już. W Crysis 2, przeważnie mam 50 :/...

 

Jak ktoś miał Neostradę oraz Liveboxa i udało mu się zmienić z NAT Type 2 na NAT Type 1, to byłbym bardzo, a to bardzo wdzięczny :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT Type 2 Tutorial | PlayStation® Community Forums

 

wez pan nie kombinuj, na LB nie bedziesz mial type 1, upewnij sie tylko ze masz wlaczone upnp a jesli nie masz tej opcji przekieruj porty recznie

 

a za zaleznosc miedzy nat type a pingiem powienienes dostac dyplom :huh:

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzynek, w czym problem? Ja widzę, że na tym forum to tylko sami eksperci są -.-... Nie potrafisz normalnie odpowiedzieć? Po prostu wydaje mi się, że jesteś typem człowieka takiego "osamotnionego, poszkodowanego". Przykro mi bardzo.

 

Co do tego tematu, skąd wiesz, że na Liveboxie nie wyciągnę NAT Type 1? Jeśli chodzi o konsolę, to nie interesuje mnie ona i nie potrzebuję tam NAT Type 1. Ale na PCcie, fajnie by było, jakby takowy udało mi się uzyskać.

 

Wreq'u, a co mam niby z tej strony zrobić :P? Nie mogę tam nigdzie znaleźć nic na temat Neo, liveboxa i zmiany NAT Type 2 na 1 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego tematu, skąd wiesz, że na Liveboxie nie wyciągnę NAT Type 1?

Ponieważ "Type 1" tyczy się połączeń bez pośrednictwa routera - co zresztą jest napisane w linku który Ci kolega wkleił...

A z mojego linku wybierasz interesująca Cię grę/program i masz obrazkowo wyjaśnione jak przekierować porty na LB, żebyś w grach nie miał napisu "Ograniczony" - i będzie się to tyczyć zarówno konsoli (na niej zostawiasz to nieszczęsne Type 2), jak i kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, robię tak jak jest na tym obrazku napisane: Port Forwarding Call of Duty 4 on the Sagem LiveboxTP-Fast3202 - PortForward.com

 

Czyli wchodzę na swoją stronę TP, loguję się. Przechodzę do zakładki LAN Serwers, klikam ADD, robię tak jak jest na obrazku, wpisuję port (28960) i pytanie, w Local IP adress co ja mam dodać? Bo jak próbuję swoje IP dodać czyli (83.27.39.89 ) to wyskakuje bym podał prawidłowe IP, bez IP jak chce zaakceptować mamy ten sam komunikat, bo chyba nie ma być tam IP, strony neostrady, do której mają dostęp czyli (http://192.168.1.1/). Więc co robię źle :P?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak jak podajesz, wpisuje swoje IP czyli: "83.27.39.89". I wyskakuje mi komunikat, taki jak na zdjęciu poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Więc co tutaj jest nie tak? :>

 

OK, udało mi się dodać ten mój adres IP, zobacz te zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Tylko pytanie, co te porty mają mi dać takiego? Co zauważyłem, jaka jest różnica, to CoD4 mi się szybciej włącza, ale nie mam żadnych serwerów w Codzie :P. Ale już ich nie miałem przed tym, tzn jakby nie chciały się odświeżyć, bo nic nie pokazuje.

 

Pozdro

Edytowane przez Quarantino90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robisz dokładnie niestety a nawet robisz dalej to samo - czyli źle...

Pokaż mi proszę, jak sprawdzasz swoje lokalne IP w szczegółach połączenia sieciowego ?

83.27.39.89 to IP ZEWNĘTRZNE a Ty masz tam wpisać WEWNĘTRZNE IP - czyli to które dostajesz od LB (pewnie będzie to coś z zakresu 192.168.1.2-x)...

 

How To Check Your Local IP Address

 

PS. Wstawiaj mniejsze obrazki bo się forum rozjeżdża...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zrobiłem tak jak jest na tych obrazkach z Twojego linka, ale mam pewien problem. W czasie wpisywania komendy "command", gdy klikam "OK", wyskakuje mi taki komunikat:

 

Dołączona grafika

 

Więc co teraz zrobić? :P. I IP sprawdzałem na stronie TP, a nie tak jak tutaj jest, bo nie wiedziałem :P.

 

PS. OK, zadziałała komenda skrótowa, czyli CMD. I pokazuje mi takie IP:

 

Dołączona grafika

 

Więc teraz w zakładce Local IP Address wpisałem te: 192.168.1.10, teraz jest dobre? :>

Edytowane przez Quarantino90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzynek, w czym problem? Ja widzę, że na tym forum to tylko sami eksperci są -.-... Nie potrafisz normalnie odpowiedzieć? Po prostu wydaje mi się, że jesteś typem człowieka takiego "osamotnionego, poszkodowanego". Przykro mi bardzo.

 

Co do tego tematu, skąd wiesz, że na Liveboxie nie wyciągnę NAT Type 1? Jeśli chodzi o konsolę, to nie interesuje mnie ona i nie potrzebuję tam NAT Type 1. Ale na PCcie, fajnie by było, jakby takowy udało mi się uzyskać.

 

Wreq'u, a co mam niby z tej strony zrobić :P? Nie mogę tam nigdzie znaleźć nic na temat Neo, liveboxa i zmiany NAT Type 2 na 1 :P.

 

 

problemu nie ma, ale jak sie go szuka to i sie znajdzie

 

jesli tak reagujesz na zarty to powodzenia, na forum rzeczywiscie znajdziesz tu wielu ekspertow, ale bez '' " , uwagi do mnie i o mnie na podstawie pojedynczego postu daruj sobie

 

bo to akurat o tobie swiadczy, a skoro potrzebujesz pomocy i ja dostajesz to radze na przyszlosc popracowac nad nastawieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...