Skocz do zawartości
zulik_

Laptop ok 2000 zł do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój Pavilion zaczął właśnie kończyć swój żywot, najwyższa pora rozejrzeć się za czymś innym. Przeznaczenie - ogólno-studenckie ;) 15", solidny przede wszystkim, bateria niech chociaż z 3h wytrzyma no i grafika niezintegrowana, co by może czasem w coś zagrać. HP raczej nie wezmę drugiego, chociaż ten nadzwyczaj dzielnie się trzyma, Acer też jakiś był i nie jest to to czego szukam, więc co Dell, czy wszechobecny Asus? Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten Dell wpadł mi w oko. Przemknęła mi informacja że alu lubią się przegrzewać. Prawda to? Miał ktoś z tym do czynienia? Jeśli nie tego alu to na allegro jest podobny >ten<, i nad tym bym się zastanawiał, chociaż design alu ciekawy. Ten Asus też mnie zaciekawił, zna ktoś? Acera nie chce, miałem z jednym do czynienia i nie wspominam go zbyt miło...

 

edit: tak musi być nowy.

Edytowane przez zul22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego della, na standardowych tatach jest ok, ja podbijam do 650 gpu i 900 mem i wtedy jest goracy ale klade go pod katem na podstawce i jest spoko. ma pare wad ale czuc ze materialy sa solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gronio piszesz, że kręcisz na 650 gpu - to mocniejsze grzanie nie jest groźne?

Przeczytałem recenzję Inspirona z Notebookcheck.net i pisali o tym, że grafika jest tu słabsza niż normalnie - tzn? Wolniejsze takty czy w jaki sposób jest ograniczona?

 

Co powiecie na N830 + 5650? Czy nie będzie to szybsze niż to co mamy w Dellu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się wypowiedzieć? Nie chcę zakładać kolejnego tematu, a chciałbym się dowiedzieć co aktualnie było by najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym.

 

edit:

Znalazłem coś takiego : http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=90822

Co sądzicie? Zależy mi na jak największej wydajności, następnie niezawodnośc, wytrzymałośc.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między Radeonami 5650 chodzi o to że jedne są na DDR3, a drugie na DDR5. Najlepiej pod względem wypada Asus z Radeonem 5730, trochę może odstraszać Turion ale AMD nie takie straszne w lapku, sam mam Athlona i nie grzeje się jakoś niemiłosiernie, raptem kilka stopni różnicy między Intelem na tym samym poziomie. Co do GF 420 i 520M to zostają trochę za 5650 jak i 5730. Więc sam musisz zdecydować co dla Ciebie jest ważniejsze trochę wydajniejszy procesor czy grafika. Dodam że Asus N52DA to całkiem udany model i znajdziesz o nim trochę recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5650 to 5730 tak naprawe( roznica w taktowaniu od 450mhz jak w moim dellu do 550 w acerach itd. do 650 kazda sie podkreca, wiec mamy wyzszy model w cenie nizszego, porownywalem temp i sa takie same w 5730 jak i w podkreconym 5650. Pamieci sa wciaz ddr3 800mhz w obydwu.)

 

Mobility Radeon HD 5600/5700 SeriesMobility Radeon HD 5770 400@650MHz/DDR5

Mobility Radeon HD 5750 400@550MHz/ DDR3/5

Mobility Radeon HD 5730 400@650MHz/DDR3 800

Mobility Radeon HD 5650 400@450-650MHz/DDR3 800

i seria hd6xxx

http://www.notebookc...0M.43841.0.html

dopiero ta seria wnosi cos nowego, ale nie wiadomo kiedy bedzie dostepna:

http://www.notebookc...0M.43962.0.html

 

gt420 to gt435 tak naprawde, ta sama sytuacja.

GeForce GT 400M SeriesGeForce GT 445M 144@590MHz

GeForce GT 435M 96@650MHz/DDR3 800

GeForce GT 425M 96@560MHz/DDR3 800

GeForce GT 420M 96@500MHz/DDR3 800

GeForce GT 415M 48@500MHz

 

a i gt520 to podkrecony gt415 :) a nie model wyzszy...

http://www.notebookc...0M.43104.0.html

 

Roznica w wydajnosci miedzy gt435 a 5730 jest bardzo mala, wrecz marginalna wiec bralbym obojetnie ktory z nich, biorac pod uwage reszte podzespolow i wlasne preferencje:)

 

nowe procki AMD sa chlodne i dosc wydajnie. A procki intela to inne wersje niz desktopowe wiec sa odrobine mniej wydajne. w windowsie zacieraja sie roznice, w grach taktowanie ma znaczenie a w obrobce wideo jak wiadomo intel jest lepszy. Mialem doswiadczenie juz z mobilnymi prockami od amd i intela oraz z obydwiema kartami, wiec wiem co mowie :)

 

http://www.skapiec.p...69377,69378_0_0

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...