Skocz do zawartości
SzczYpior_n1

Ubuntu 10.10 i instalacja programu biurowego

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Otóż zainstalowałem bratu w biurze Ubuntu (wiecie, darmowy ;)) zwiący się Malinowa Mandarynka, nieważne. Ja sam nie jestem mocny, zawsze tylko Windows, więc można powiedzieć, że jesteśmy początkujący Ubuntowicze ;).

 

Konfiguracja systemu nie była problematyczna, kadu, aktualizacja systemu, jakieś pakiety, wszystko sam pobrał i zainstalował. Problem zaczął się, gdy trzeba skorzystać z Terminala, by uruchomić potrzebny do pracy program Elraty Żagla, dostępny na Linuxa, znajdujący się TUTAJ.

Z pomocy Żagla koleś napisał, że wypakować należy pliki programu do katalogu ED bezpośrednio w katalogu domowym, tak też zrobiłem, i uruchamiać program skryptem "ed.sh". Z neta wyczytałem, że aby uruchomić tego "ed.sh" trzeba w terminalu wpisać komendę "sh ed.sh". Więc przeszedłem komendą "cd ed" do tegoż katalogu i wpisałem "sh ed.sh" i oto co mi się pojawiło:

 

dejwit@dejwit-pc:~$ cd eddejwit@dejwit-pc:~/ed$ sh ed.sh---------------------------------------------------------------------UWAGA: Elraty Desktop powinien byc w katalogu: /home/dejwit/edED jest teraz uruchomiony z: /home/dejwit/ed---------------------------------------------------------------------JavaVersion: 1.6 [1.6.0_20]chosenLocale = nullsetLocale = pldejwit@dejwit-pc:~/ed$

I nic się nie dzieje. Co robię źle?

Dodam, że gość z pomocy technicznej zalecił "zadbać o uprawnienia do zapisu i modyfikacji oraz do uruchomienia ed.sh" oraz "Zainstalować aktualna wersję JAVA SUN". Java zainstalowana chyba jest bo JDownloader działający na javie działa, a z uprawnieniami mam problem bo gdy chcę się zalogowac na roota przez polecenie "su", wpisywane hasło mojego konta jest nieprawidłowe, więc nie wiem o jakie hasło prosi.

 

Więc ja prosze o pomoc obeznanych z tym systemem, jak uruchomić ten program ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale jest to samo:

dejwit@dejwit-pc:~$ cd eddejwit@dejwit-pc:~/ed$ #sudo sh ed.shdejwit@dejwit-pc:~/ed$ sudo sh ed.sh[sudo] password for dejwit: ---------------------------------------------------------------------UWAGA: Elraty Desktop powinien byc w katalogu: /home/dejwit/edED jest teraz uruchomiony z: /home/dejwit/ed---------------------------------------------------------------------JavaVersion: 1.6 [1.6.0_20]chosenLocale = nullsetLocale = pldejwit@dejwit-pc:~/ed$

Gdy wpisałem sudo z hashem to jak widać nic się nie działo, więc spróbowałem bez hasha. Wpisałem hasło ale efekt ten sam jak bez sudo niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiem w ten sposób, okazało się, że robiłem wszystko dobrze, a u mnie zwyczajnie ten program nie chciał się odpalić, może przez to, że mam 64-bitową wersję systemu. U brata się odpalił bez problemu po wykonaniu czynności w pierwszym poście, a jemu instalowałem 32-bitowy system. Dziwne.

 

Jednak brnąc dalej, w odpowiedzi na odpowiedź, właśnie byli rozczarowani, że muszą uruchamiać za kazdym razem z terminala ten program. Rozumiem costi, że sugerujesz by odpalać ten programik normalnie jak w windowsie przez dwukrotne kliknięcie na nim bezpośrednio w katalogu? Hm ciekawostka, to byłoby fajne, sprawdzimy to, thx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...