Skocz do zawartości
tailwind

Pomoc z doborem czesci do WC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zbudowac moj pierwszy system chlodzenia oparty na WC.

Oto czesci ktore juz wybralem:

Phobya G-Changer 420 Radiator - Zastanawiam sie czy do bloku procesora ktory bedzie krecony (i5 760) i karty graficznej (prawdopodobnie GTX560) starczy radiator na tylko dwa wentylatory (140 mm)czy lepiej moze ten na 3 x 140mm?

12V X2O Compact 450 Water Pump/Reservoir - Ktos juz uzywal tej pompki ? warto ja kupic?

Czy takie zlaczki i wezyki beda pasowac?

 

Nie wiem za bardzo jaki blok wodny kupic. Tu mam liste dostepnych ale nie wiem jaki bedzie najbardziej wydajny. Wazne zeby pasowal do mojej plyty glownej (GA-H55N-USB3)A tu przod i tyl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś skazany na ten sklep? Drogo.

 

Moge polecić Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come Natychmiastowa wysyłka, obniżają wartość na cle.

 

Pompka - mam XSPC 750 - jest cicha na 7v.

 

Jeśli chodzi o blok to jestem bardzo zadowolony z Enzotech Sapphire (Rev.A - jest cały miedziany.) Wydajny i przelotowy - nadaje się do systemów z wieloma blokami. Extra wygląda.

 

O XSPC RASA też czytałem pozytywne rzeczy.

 

Węże używam Tygon 3603 7/16" ID (5/8" OD) Clear Tubing.

Złączki 1/2".

Myśle, że mógłbym zrezygnować z zacisków.

 

Karte weź ATI pod wodne chłodzenie - mniej watt, nie będzie obniżać efektywności układu.

 

Nie myślałeś o zmianie płyty głównej na bardziej szałową. ;)

 

Witam

Mam zamiar zbudowac moj pierwszy system chlodzenia oparty na WC.

Oto czesci ktore juz wybralem:

Phobya G-Changer 420 Radiator - Zastanawiam sie czy do bloku procesora ktory bedzie krecony (i5 760) i karty graficznej (prawdopodobnie GTX560) starczy radiator na tylko dwa wentylatory (140 mm)czy lepiej moze ten na 3 x 140mm?

12V X2O Compact 450 Water Pump/Reservoir - Ktos juz uzywal tej pompki ? warto ja kupic?

Czy takie zlaczki i wezyki beda pasowac?

 

Nie wiem za bardzo jaki blok wodny kupic. Tu mam liste dostepnych ale nie wiem jaki bedzie najbardziej wydajny. Wazne zeby pasowal do mojej plyty glownej (GA-H55N-USB3)A tu przod i tyl

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś skazany na ten sklep? Drogo.

 

Moge polecić Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come Natychmiastowa wysyłka, obniżają wartość na cle.

 

 

Wole zamowic z UK, tam mieszkam a w takich wlasnie cenach sa te pompki i radiatory

 

Pompka - mam XSPC 750 - jest cicha na 7v.

 

Za duza, jako obudowa bedzie Lian Li PC-T7B a tam jest tylko jedna kieszen 5,25.

Jeśli chodzi o blok to jestem bardzo zadowolony z Enzotech Sapphire (Rev.A - jest cały miedziany.) Wydajny i przelotowy - nadaje się do systemów z wieloma blokami. Extra wygląda.

 

Nie ma go na tej stronie, i zreszta z tego co widze w innym sklepie nie pasuje do 1156.

 

 

O XSPC RASA też czytałem pozytywne rzeczy.

 

Węże używam Tygon 3603 7/16" ID (5/8" OD) Clear Tubing.

Złączki 1/2".

Myśle, że mógłbym zrezygnować z zacisków.

 

Karte weź ATI pod wodne chłodzenie - mniej watt, nie będzie obniżać efektywności układu.

 

Nie myślałeś o zmianie płyty głównej na bardziej szałową. ;)

 

Nie chce za bardzo jej zmieniac, z tego co czytalem daje rade podkrecic proca na niej mimo ze to mini itx. A co do ATI to ostatnio mialem XFX Radeon 5670 i dzialy sie z nia dziwne problemy i zrazilem sie do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x140 (280) chłodnica, do jednej karty graficznej i procesora spokojnie wystarczy (szczególnie do takich podzespołów jakie wymieniłeś). Starczyłoby nawet do 580 i najcieplejszego i7. Taka chłodnica jest tylko minimalnie mniej wydajna niż 3x120, a to już raczej powszechny standard, często stosowany nawet przy sli.

Swoją drogą dziwny wybór obudowy, chłodnica będzie się walać gdzieś na zewnątrz, w takim wypadku możesz brać coś większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I assumed you live in the UK, ponieważ wybrałeś ten akurat sklep. Myślałem, że nie będzie problemu z zakupami za oceanem.

 

Pompkę i blok opisuje, bo mam i mogę się wypowiadać. Jest to dla Ciebie informacja, że pompki XSPC wydajności 450/200 powinny być ciche.

 

Blok Enzotech akurat jest w Twoim sklepie, ale w cenie £58.99 inc VAT (na performance-pcs $37.95...)

 

Zabawne - mam Firepro V4800, a to to samo co radeon 5670 i nie narzekam - wprost przeciwnie.

 

Wole zamowic z UK, tam mieszkam a w takich wlasnie cenach sa te pompki i radiatory

 

 

Za duza, jako obudowa bedzie Lian Li PC-T7B a tam jest tylko jedna kieszen 5,25.

 

Nie ma go na tej stronie, i zreszta z tego co widze w innym sklepie nie pasuje do 1156.

 

 

 

Nie chce za bardzo jej zmieniac, z tego co czytalem daje rade podkrecic proca na niej mimo ze to mini itx. A co do ATI to ostatnio mialem XFX Radeon 5670 i dzialy sie z nia dziwne problemy i zrazilem sie do tej marki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...