Skocz do zawartości
markos

Asus 1005px nie widzi nowego dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, Popsuł mi się dysk w laptopie, wiec postanowiłem kupić nowy, kupiłem taki sam jaki miałem w wcześniej, dokładnie taki model Seagate 250gb Momentu 5400.6

Problem polega na tym, ze jak go wymieniłem na ten nowy to bios go nie widzi i nie mogę zainstalować systemu ani XP ani też 7. Podłączyłem inny dysk, większej pojemności z innego laptopa i bios widzi inny dysk. Czemu nie widzi tego mojego dysku? Dysk jest sprawny, podłączałem go do komputera i go wykrywa. Wiec dlaczego na laptopie nie działa.

 

Mój laptop to Asus 1005PX.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skołuj instalacje windowsa ze zintegrowaną obsługą dysków sata. Ewentualnie spróbuj go sformatować na innym komputerze.

 

 

 

Formatować próbowałem na innym komputerze, Spróbuje jeszcze pościągać jakieś sterowniki do saty i wgrać na płytkę w windowsem. Chociaż na obecna mam wgrane jakieś sterowniki do saty, ale może tego dysku nie dosługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie zainstalować windowsa 7, podczas instalacji system wykrył dysk, w wszystko w porządku. Ale po instalacji i restarcie laptopa wyskakuje mi taki komunikat "A disk read error occurred" co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...