Skocz do zawartości
sts

Płyta procek ram zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest następująca:

Sprzęt stary:

GA-7VRX soket A

Sempron 2800 (czy cos podobnego)

512ddr

dysk 200gb

Codegen 300

 

Niestety sprzęt uległ uszkodzeniu poprzez upalenie złącza ATX w zasilaczu jak i płycie głównej:

Tak samo jak tu

Jak i tu

 

Wygląda to wszystko identycznie jak na fotkach powyżej.

 

Właściciel zdecydował sie nie inwestować w starą technologie i kupić podstawy komputera ale nowe na gw ze sklepu/allegro.

 

 

Co proponujecie?

Potrzebne będą:

Płyta (myśle coś na am3, wszystko integra)

Procesor (coś najtanszego)

Pamięci (ze 2gb)

Zasilacz (jakiś tani Forton)

 

Budżet zaporowy 500-550zł z przesyłką.

 

Ze starego pc działa na 100%

Dysk na ata

Pamieci ddr1 512

Procesor soket A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zaproponuję:

Procek - Athlon II X2 250/255, na allegro nowy około 200 zł + przesyłka

Płyta główna: ASRock N68C-S UCC - ~150 zł allegro + przesyłka

Pamięć: GoodRAM DDR3 1333MHz 2GB - 75 zł + przesyłka (allegro ofkorz)

Zasilacz 0 Fortron FSP 350-60HLC - 49 zł + przesyłka (na allegrom od ProLine)

Ze starego zestawu przerzucasz dysk i działa wszystko, może mistrz osiągów to nie będzie, ale za tą kwotę to sam się zdziwiłem że da się złożyć prawie cały komputer. Cena za wszystko mieści się w budżecie, powinno wyjść tak 540-550 zł z wysyłkami.

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nawet może być lepsza niż N68C-S, ale raczej nie w tym sklepie, ram.net.pl z tego co wiem najlepszej opinii nie ma. A co do zasilacza, po co w takim zestawie aż 450W? 350W wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za propozycje, jak sponsor sie odezwie to rozwarze wasze propozycje.

Na pewno cos na am3, tania płytka najlepiej z jakimś radkiem na pokładzie np zaproponowana Asrock 760GM-GS3 AMD 760G+ SAM3, trochę ramu i zasilacz 350w lub 450w jesli w przyszlosci bedzie rozbudowa o dodatkowe gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znajomy mnie poprosił o zmianę kompa.

 

Obecnie posiada Semprona 754 2800+, plyta Biostar na NF3, 512 DDR, R9550 128MB.

 

Chcę przeznaczyć podobną kwotę jak kolega co założył temat 500-550 zł

 

Zasilacz będzie na pewno fortron 350 od proline i pamięc 2 GB Goodram. Wysyłek nie doliczam bo będzie osobiście we Wrocku kupował, więc najlepiej reszta sprzętu też z proline.pl

 

Tak więc zasilacz 49 zł, pamięc 69 daje 118. Czyli pozostaje 382-432 na plyte z prockiem.

 

Tylko teraz pytanie czy te integry co są teraz w tych płytach pod AM3 są lepsze niż ten r9550?

Obecnie komp jest uzywany do projektowania mebli z programie pro100 ale przy obracaniu sceny przycina i obciążenie procka wskakuje na 100% i program nie działa płynnie. Jak sądzicie czy taka integra i jakiś Athlon II X2 poradzi sobie znacznie lepiej z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora się nie wypowiem bo się nie orientuję (ale gorzej i tak nie będzie), ale jeżeli chodzi o grafikę to tak, są dużo wydajniejsze niż radek 9550 - to już staroć jest i większość nowych integr, szczególnie Radeon HD4200 to bardzo dobre konstrukcje jak na zintegrowaną grafikę. Ona na pewno podoła temu zadaniu, procesor na pewno też (widziałem test w którym radził sobie z renderowaniem grafiki 3D, więc tutaj też powinno być ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz by się przydało polecić jakąś płytkę z tym HD4200.

 

Rozumiem, że tą kartę mają jedynie płyty z chipsetem 880G tak?

 

Zeby się zmieścić w cenie mam wybór pomiędzy:

 

Asrock 880GM-LE AMD880G s.AM3 229

Gigabyte GA-880GM-UD2H 289

MSI 880GM-E41 AMD880G s.AM3 239

MSI 880GM-E43 AMD880G s.AM3 265

 

Co ciekawe niektóre mają jedynie jedno PS2 więc pewnie będzie trzeba jeszcze myche lub klawisze kupić nowe.

 

Znajomy jutro jedzie po ten sprzet wiec jakby ktos dzisiaj cos poradzil to by bylo gites.

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym którąś z tych dwóch MSI co podałeś. Jeżeli zależy Ci na trochę lepszej jakości dźwięku, to weź MSI 880GM-E43 (ma lepszy kodek dźwiękowy), jak nie to MSI 880GM-E41 będzie równie dobrym wyborem. Do tego Athlon II x2 255 i jest w porządku. A muchę niekoniecznie trzeba będzie kupić, można zawsze zainwestować w przejściówkę PS2=>USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Asrock 880GMH/USB3, posiada komplet wyjść wideo, usb3, 4 sloty pamięci.

Może byłaby możliwość dołożenia do Athlona x3 ? Dołożyć trzeba ok 60zł a jest szansa odblokować czwarty rdzeń oraz L3. Nawet jak nic się nie odblokuje, i tak są trzy rdzenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby rade coś dołożyć ale pytanie czy x3 da się odblokować na tych tańszych płytach czy trzeba tego Asrocka brać?

 

Czy ta płyta jest stabilna? To jest komp do biura i ważne żeby nic się nie działo.

 

Jakby na tej MSI 880GM-E41 dało rade odblokować to by się dało dołożyć. Na dzwięku nie zależy bo to komp do biura.

I ta MSI ma 2x PS2, ale znowu nie ma DVI tylko DSUB i HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI też da się odblokować. Tylko nie wiadomo jak ze stabilnością po odblokowaniu, możliwe, że będzie wszystko ok, a możliwe też, że będzie po odpaleniu czwartego rdzenia krzaczyć. To już akurat jest sprawa szczęścia, albo się uda albo nie (w razie jakby coś nie tak było po odblokowaniu to zawsze można ten dodatkowy rdzień wyłączyć i powrócić do stanu początkowego, stabilnego). I sądząc po opiniach o tej płycie, sama w sobie też jest stabilna, nie sprawia problemów.

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda że zestaw będzie taki:

 

 

AMD Athlon II x3 445 s.AM3 BOX 255

MSI 880GM-E41 AMD880G s.AM3 239

GoodRam 2GB DDR3-1333 CL9 69

Fortron FSP350-60HLC 350W 49 - allegro bo na stronie są po 99

 

Jeszcze pytanie:

 

Czy 7300gt ddr3 jest szybsze od tego zintegrowanego HD4250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zestaw wybrany. Mam nadzieję, że wszystko będzie ładnie śmigać. Czym testować stabilność odblokowanego rdzenia i L3?

 

Jeszcze tylko jedno małe pytanko:

 

Czy grafika w tych płytach z GeForce 7025/630a np w Gigabyte GA-M68MT-S2 s.AM3 jest znacznie słabsza od tych wspomnianych wyżej?

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testować Linx'em, Orthos'em, OCCT.

 

7025/630a nie warte są zachodu, są znacznie mniej wydajne w środowisku 3D, nie posiadają wsparcia dla nowych technologii, sam chipset nawet gdyby nie używać zintegrowanej grafiki jest przestarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Kupiłem X3 450 bo 445 nie było a 5 zł droższy był wiec w sumie okazja :P

 

Poskładałem sprzęt ale mam pytanie.

Jakie napięcie powinien mieć ten procek bo mi z automatu ustawia 1.432. To chyba coś za dużo prawda? A najmniej co mogę ustawić 1.389.

 

ps. gdzie się odblokowuje L3?

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie powinien mieć ten procek bo mi z automatu ustawia 1.432. To chyba coś za dużo prawda? A najmniej co mogę ustawić 1.389.

 

Hehe, było brać Asrocka, miałbyś pełne spektrum regulacji Vcore :)

Ale nic straconego. K10stat załatwi sprawę. Możesz sobie świetnie skonfigurować cpu. Wyszukasz najniższe stabilne Vcore, dodasz dla pewności dwa oczka i będzie pewnie znacznie chłodniej, ciszej.

ps. gdzie się odblokowuje L3?

 

Advanced Clock Calibration

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie.

 

Czy jeśli chodzi o wykorzystanie 3 rdzeni to czy ma znaczenie czy jest Windows XP czy Windows 7, czy bardziej zależy to od aplikacji, którą będzie włączał?

Bo obecnie na kompie znajomy ma oryginalny XP OEM, ale jak on nie ogarnie tych 3 rdzeni to stwierdził, że jest skłonny kupić Windows7.

A tamten sprzeda z tamtymi częściami jako, że był to OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 3 rdzenie zamiast jednego, zegar dwa razy szybszy, wiecej pamieci ale wielkiej roznicy w obrabianiu pod pro100 nie widać. Fakt, że wcześniej przy obracaniu sceny było 100% obciążenia procka a teraz maksymalnie 40% ale jak ze szkieletu robi scenę z teksturami, światłami itp to generuje niewiele szybciej. Czyżby grafika jednak tutaj była wąskim gardłem?

 

W wymaganiach co do grafiki napisane jest jedynie:

 

* system operacyjny: Microsoft Windows 98, Me, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7

* komputer z procesorem: min 1,5 GHz

* pamięć operacyjna: min 512 MB pamięci RAM

* przestrzeń na dysku: (zależnie od wielkości bibliotek) ok 1 GB

* napęd CD-Rom do instalacji programu

 

UWAGA! W związku z planowanymi zmianami programu PRO100 wer.5, zmienią się minimalne wymagania dotyczące kart graficznych:

 

Wymagane karty graficzne to minimum: NVIDIA GeForce 6200, ATI Radeon X200. Zintegrowane karty graficzne nie są obsługiwane, takie rozwiązania stosowane w laptopach mogą nie działać.

 

Znajomy ma wersję 4 więc wymagania mniejsze jeśli chodzi o grafikę.

 

X200 to chyba jakiś przeżytek prawda i ten HD4250 to od niego lepszy jest.

 

Muszę się do kogoś wybrać kto ma jakiegoś kompa z porządną grafiką pokroju gtx460 i zobaczymy wtedy czy widać różnicę.

Prosta scena na tym kompie przedstawiająca kuchnię gdzie jest kilka szafek i 4 źródła światła renderuje się ponad pół minuty, wiec jest to męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to jest tak: sprzęt to nie wszystko. Jeżeli jest to stary program, a widząc po wymaganiach to pewnie jest, to cudów nie zdziałasz, bo nie jest zoptymalizowany pod lepszy sprzęt. Moja ciotka ma podobną sytuację, Athlon II X4 630 na pokładzie, płyta z integrą HD4200 czy 4250, nie pamiętam, a Corel Draw 9 z 1999r nie działa nadzwyczajnie, bo po prostu nie potrafi wykorzystać tego sprzętu. Można się wybrać do kogoś, kto ma lepszą grafikę, ale nie podejrzewam, żeby to coś dało (choć spróbować nie zaszkodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do producenta programu i zobaczymy. Zobaczymy co odpiszą i umówiłem sie z kumplem co ma Phenoma II x4 955 i GTX 460 i zobaczymy. Być może dopiero nowa wersja będzie lepiej zoptymalizowana. Co ciekawe sprawdziłem u siebie na laptopie. Mam CoreDuo 1,8 GHz, 2GB ram, grafika integra Intel 945 i niewiele wolniej działa niż na tym Athlonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent na razie milczy.

 

Znajomy z GTX460 na razie nie odwiedzony, ale byłem i drugiego kumpla co ma E8200 i Radka 4650 albo 4670 nie zobaczyłem dokładnie i scenka ze światłami robi się w 8 sekund a na tamtych kompach w okolicach 35 sekund. Wygląda więc na to, że trzeba było zainwestować w porządną grafikę na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wcześniej inwestowanie w grafikę byłoby lepszym wyjściem, bo na tamtym sprzęcie jakakolwiek mocniejsza grafika byłaby i tak nie wykorzystywana, ze względu na marny procesor. Złożenie nowego komputera, na nowych częściach i ograniczenie budżetem do 500-550 zł nie jest łatwe. Niestety, za jakość trzeba płacić, a że w dzisiejszych czasach niemałe pieniądze, to coż... Lajf is brutal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...